ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Piráti z primy, těšte se na kurz GO

| Zpět na 2016/2017 | Zobrazeno: 922×

Milí budoucí primáni a jejich rodiče, kurz GO se blíží a proto raději ještě zopakujeme všechny potřebné informace.

Kurz se bude konat na začátku školního roku od pondělí 11.9. do středy 13.9.2017. V pondělí se všichni potkáme v 8.00 hod před gymnáziem.  Třídenní kurz proběhne v táboře Černý Potok ve Velké Kraši /http://www.taborcernypotok.cz/.  Rodičům malých pirátů připomínáme, že si je mohou vyzvednout po kurzu ve středu 13.9. v 17 hod v budově nižšího gymnázia ve třídě prima A. Prosíme rodiče, aby nezapomněli dát s sebou dítěti potvrzení o bezinfečnosti a poučení o bezpečnosti, které jste dostali na info schůzce v červnu. 

A tady je dopis pro malý pirátský potěr, který už sice malí piráti dostali, ale znáte to - leží někde pod postelí, založený v knížce nebo zkrátka na místě, kde ho po prázdninách nemohou najít.   

Milý pirátský potěre  z budoucí primy A,

gratulujeme. Byl jsi vybrán jako jeden z nejlepších a nejdrsnějších adeptů na piráta. Chceš se pokusit dostat se na loď Černá Perla, kam se dostanou opravdu jen ti nejlepší?

Ano? Tak to je super. V tom případě tě budeme čekat 11. září 2017 v 8 hodin před Gymnáziem Jeseník. Tady naše výprava započne.

Instrukce pro piráty:

- adepti na piráta budou ubytováni v kempu Černý Potok ve Velké Kraši, kam se dopravíme vlakem. Pirátům  doporučujeme zavazadlo, které budou moci nést na zádech. Kufr se na pirátskou loď moc nehodí, to musíš uznat.  Spát budeme v chatkách, máme zajištěny i peřiny. Přesto, pokud bude zima, doporučujeme vzít si i vlastní spacák. Máme zajištěnou i plnou penzi od pondělí až do středy. 

Nezapomeň:     sportovní oblečení a boty, teplou větrovou bundu, tužku a blok, kdo umí hrát na hudební nástroj, může ho vzít s sebou /klavír prosím ne, kam by se nám taky na pirátskou loď vešel, že ano?/,   hygienické potřeby, plavky  atd…..

Bezpodmínečně nutné: 

-          baterku či čelovku /kdo ji mít nebude, může bídně zhynout v boji/

-          šátek, nejlépe pirátský /když nebude pirátský, může být úplně jakýkoliv, neboj/

-          bílé staré tričko, které budeš moci zničit a pokreslit

-          staré pruhované pirátské tričko, nejlépe hodně omšelé a s dírou / v second handech jich mají

           spoustu/, případně i další omšelé oblečení, které by se na piráta hodilo 

           V TOMTO TRIČKU PŘIJĎ HNED PRVNÍ DEN NA PIRÁTSKÝ SRAZ      

-         pouzdro, kde budeš mít pastelky, tužky, nůžky, lepidlo  atd….

Upozornění pro rodiče pirátů:

-  piráte, řekni rodičům, že na široširých mořích  není vůbec, ale vůbec žádný signál a proto se ti nebudou moci dovolat. Tvůj mobilní přístroj ti tedy bude k ničemu,  a abys ho neztratil, bude schován přes den i v noci u kapitána všech pirátů. Signál se zázračně objeví jen večer od 18.30 do 19 hodin, kdy budeš moci zavolat rodičům a informovat je o tom, jak si vedeš, zdali máš hlad, je ti smutno, chceš domů atd.  Pozor: kdo bude do telefonu moc fňukat, strhneme mu body a poletí přes palubu.

Před touto hodinou a po ní signál fungovat bohužel nebude. Jediná výjimka pro rodiče – v případě naprosté nutnosti prosím volejte na číslo 737 953 537 /uč. H. Tunysová/. Tento geniální telefon signál mít bude a bude fungovat nepřetržitě. /upozornění pro rodiče – v kempu Černý Potok je signál opravdu bídný a pokud by vám to p.Tunysová nezvedala, je to buďto tím, že stojí na pirátském můstku a velí pirátskému potěru, nebo tím, že její telefon opravdu nebude mít signálJ/

- piráte, řekni také rodičům, aby si pro tebe přijeli /v případě, že zrovna ty  to přežiješ a bídně nezhyneš hlady, v tlamě žraloka, usmrcen ostatními piráty atd. / ve středu 13.9. v 17 hod. do budovy nižšího gymnázia do třídy prima A.  Pro rodiče se bude konat informační schůzka, zhodnocení celého kurzu, seznámení s ostatními rodiči přeživších pirátů  a co hlavně -  dražba věcí, které byly z pirátské výpravy přivezeny zpět do civilizace / mušle, uloupené perly, výbava posádky, papoušek, dřevěná noha  atd… /. Výtěžek z dražby bude předán do třídního fondu a zůstane přeživším pirátům   na regeneraci a zařazení zpět do společnosti. Akce by měla trvat cca 1,5 hod. Piráte, popros rodiče, aby přišli.

Piráti,  které si nikdo nevyzvedne, budou nahnáni na starou bárku, odraženi od břehu a posláni do Tichého oceánu :-) 

Naposledy změněno čtvrtek, 31 srpen 2017 08:21
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

neděle 19. srpen 2018

nyní se nevyučuje
« Srpen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  25.02.2018
    Dne  15.02.2018 proběhlo okresní kolo olympiády v německém jazyce.  Po poslechovém cvičení soutěžící konverzovali s porotci o volném čase, všedním dni, na téma počasí, čtyři roční období a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie III.A se stal Daniel Pražák (3.C), druhé místo obsadil Daniel Tunys (EA) a třetí místo získal Vojtěch Starý (XA).  Daniel Pražák a Filip Kirchner budou naší školu reprezentovat v krajském kole v Olomouci. Filip v kategorii III.B pro studenty s pobytem v německy mluvících zemích delším než půl roku. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v krajském kole.  
 • Konverzační soutěž v anglickém jazyce pro tercie a kvarty zná své vítěze

  22.02.2018
  V úterý 20.2.2018 se uskutečnilo školní a okresní kolo soutěže v anglické konverzaci pro žáky tercií a kvart. Jako každý rok měla soutěž část poslechovou i konverzační a všichni studenti si vedli velmi dobře. Výsledné umístění bylo velmi těsné. Na prvním místě se umístil Filip Ondruch z kvarty A, na druhém místě Jan Drochýtek z tercie A. Třetí místo obsadila Sára Drlíková z kvarty A.  První dva postupují do krajského kola , které se bude konat v březnu v Olomouci. Všem srdečně gratulujeme!                                                                          
 • Výsledky okresního kola anglické konverzace

  09.02.2018
  Ve čtvrtek 8. února se na Gymnáziu Jeseník uskutečnilo okresní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěž měla již tradičně dvě části: poslechovou a konverzační. Do okresního kola postoupily čtyři studentky gymnázia a tři studenti z hotelové školy v Jeseníku. Komisi letos doplnila rodilá mluvčí Sue Šejda. Nejlépe se v soutěži dařilo studentce druhého ročníku Gymnázia Jeseník, Evě Kořenkové, která obsadila 1. místo. V těsném bodovém závěsu za ní pak obsadila druhé místo studentka 3. ročníku Gymnázia Jeseník Kristýna Kaliničová a stupně vítězů pak doplnil student hotelové školy Ondřej Šenekl. Všem studentům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole v Olomouci.
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.09.2017
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl