ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Vetenskapsfestivalen Göteborg

| Zpět na 2015/2016 | Zobrazeno: 979×

Naše cesta začala ve středu 13. 4. 2016. O půl sedmé ráno jsme měli sraz na Gymnáziu Jeseník, tady jsme dobalili roboty, rodiče nás odvezli na vlakové nádraží v Lipové. Kolem sedmé nám jel vlak do Prahy. Ještě před odjezdem do švédského Gӧteborgu jsme dokoupili zásoby jídla a pití v jednom pražském supermarketu. Poté jsme jeli vyzvednout kameramana a naše dobrodružství mohlo začít.

DSC 3607

Z Prahy jsme jeli přes Berlín do Rostocku, kde jsme se nalodili na trajekt, kterým jsme dojeli do švédského Trelleborgu a autem pokračovali do cíle. Jen pro zajímavost cesta z Jeseníku do Gӧteborgu trvala asi 29,5 hodiny.


IMGP0051

Do Gӧteborgu na Vetenskapsfestivalen nás pozvalo České Centrum ve Stockholmu. Festival trval tři dny (čtvrtek, pátek a sobota) a každý den jsme hráli robotické divadlo R.U.R. od Karla Čapka.
            Karel Čapek napsal toto dílo v roce 1920. Hra R.U.R. má čtyři části: prolog (ten jsme ztvárnili) 1. část, 2. část a 3. část. Divadelní herce - roboty jsme postavili z LEGO Mindstorms NXT. Lego stavebnice nám zapůjčil Christian Gjørret, který s myšlenkou robo-divadla přišel. Mimochodem jsme první na světě, kteří toto divadlo ztvárnil jen za pomocí robotů.

DSC 3890
            Potom, jakmile se dohrálo robotické divadlo, se na nás sesypali děti, které si chtěly vyzkoušet naše herce a dospělí, kteří nás zahrnuli otázkami. Naše setkání ukončilo vždy až totální vybití baterek u robotů.


Fest2

Potom jsme měli zbytek dne volno. Dvakrát jsme se šli projít po městě. Švédsko se mi zdálo specifické tím, že většina starších budov je postaveno z cihel. Jsou červené nebo béžové.
            V sobotu večer jsme se dali na cestu zpět. Cestou jsme se zastavili na pláži, kde někteří z nás na vlastní kůži vyzkoušeli teplotu mořské vody při západu slunce (voda 9,9 °C, vzduch 12 °C).


IMGP0312


Kolem půlnoci jsme se nalodili na trajekt a pluli do Rostocku. Ráno jsme byli na místě a jeli směr Praha. V Praze jsme přesedli na vlak a jeli do Zábřehu. Unaveni, ale spokojení jsme auty večer dorazili domů.
            Tímto naše cesta do Švédska skončila. Projekt robotického divadla však pokračuje!

                                                                                                      Petr Velc z T.A.

Fest1

Naposledy změněno středa, 20 duben 2016 20:51
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

úterý 25. červenec 2017

« Červenec 2017 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Školní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  26.01.2017
  Dne  25.01.2017 proběhlo školní kolo olympiády v německém jazyce.  Soutěžící konverzovali s němčináři o jejich vztahu ke kultuře,  volném čase, o městě Jeseníku, o jejich všedním dni a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie 1. a 2. ročníku se stal Daniel Pražák (2.C), druhé místo obsadila Mariana Rygolová (2.C) a třetí místo získal Daniel Tunys (XA). V kategorii 3. ročníku se umístila na prvním místě Silvie Zbořilová a na místě druhém Tereza Vodáková, obě z EA. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v okresním kole.  
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.11.2016
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2016),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2016
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Výsledky minisčítání

  02.12.2015
  Vlistopadu se někteří mladší studenti naší školy zapojili do akce Statistického úřadu - minisčítání. Na následujícím odkazu jsou veškeré údaje zpracovány do tabulek a grafů, tak se podívejte:-) Minisčítání 2015
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.