ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Tým CO3 v České televizi aneb Zlatý oříšek 2014

| Zobrazeno: 1575×

Tým CO3 žáků naší školy, který pracuje jako kroužek SVČ Duha Jeseník, byl pro své loňské úspěchy v soutěži FIRST LEGO League vybrán odbornou komisí mezi 30 finalistů celostátního kola soutěže Zlatý oříšek – pro nadané děti České republiky. V neděli 7. prosince 2014 jsme se ve studiu České televize v Brně zúčastnili spolu s kouči týmu a některými rodiči celodenního natáčení slavnostního finále soutěže, které bude vysíláno 1. ledna 2015.

Bylo zajímavé pozorovat, jak takové natáčení probíhá – je to poměrně úmorná a časově náročná práce. Všech 30 finalistů (jednotlivců i skupin) dostalo krátký časový prostor pro prezentaci své činnosti a krátký rozhovor s moderátorem. Náš tým CO3 alespoň krátce ukázal robota na improvizovaném hracím stole, na nic víc bohužel času nezbylo. Absolvovali jsme také rozhovor do Rádia Junior a oficiální focení. Poté už jsme se mohli vydat na krátkou prohlídku centra města nebo zůstat ve studiu a sledovat natáčení, které se protáhlo až do večerních hodin. Moderátory pořadu byli Jiří Mádl, Daniela Písařovicová a Ondřej Havlík, takže jednou ze snah všech finalistů bylo pořídit si s nimi společné foto, přičemž největší zájem byl samozřejmě o Mádla :-).

Čekání na závěrečné vyhlášení výsledků se protáhlo a všichni byli již značně unavení, snad pouze s výjimkou moderátorů, kteří působili kupodivu stále svěže. A jak to dopadlo? Ocitl se jesenický tým CO3 mezi desítkou nejlepších a získal Zlatý oříšek 2014? Nebudeme vás napínat: zlatý oříšek jsme nezískali, ale obdrželi jsme krásnou křišťálovou veverku. Všechno ostatní můžete zhlédnout v televizi na Nový rok 2015. Fotogalerii L. Ježka si ale můžete prohlédnout již dnes :-). 

Tým CO3

rok 2015.veverka

album - rajce.net › gymjes › Zlatý oříšek 2014

Naposledy změněno úterý, 09 prosinec 2014 20:24
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

« Únor 2018 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Výsledky okresního kola anglické konverzace

  09.02.2018
  Ve čtvrtek 8. února se na Gymnáziu Jeseník uskutečnilo okresní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěž měla již tradičně dvě části: poslechovou a konverzační. Do okresního kola postoupily čtyři studentky gymnázia a tři studenti z hotelové školy v Jeseníku. Komisi letos doplnila rodilá mluvčí Sue Šejda. Nejlépe se v soutěži dařilo studentce druhého ročníku Gymnázia Jeseník, Evě Kořenkové, která obsadila 1. místo. V těsném bodovém závěsu za ní pak obsadila druhé místo studentka 3. ročníku Gymnázia Jeseník Kristýna Kaliničová a stupně vítězů pak doplnil student hotelové školy Ondřej Šenekl. Všem studentům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole v Olomouci.
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.09.2017
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.