ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Tým CO3 v České televizi aneb Zlatý oříšek 2014

| Zobrazeno: 1420×

Tým CO3 žáků naší školy, který pracuje jako kroužek SVČ Duha Jeseník, byl pro své loňské úspěchy v soutěži FIRST LEGO League vybrán odbornou komisí mezi 30 finalistů celostátního kola soutěže Zlatý oříšek – pro nadané děti České republiky. V neděli 7. prosince 2014 jsme se ve studiu České televize v Brně zúčastnili spolu s kouči týmu a některými rodiči celodenního natáčení slavnostního finále soutěže, které bude vysíláno 1. ledna 2015.

Bylo zajímavé pozorovat, jak takové natáčení probíhá – je to poměrně úmorná a časově náročná práce. Všech 30 finalistů (jednotlivců i skupin) dostalo krátký časový prostor pro prezentaci své činnosti a krátký rozhovor s moderátorem. Náš tým CO3 alespoň krátce ukázal robota na improvizovaném hracím stole, na nic víc bohužel času nezbylo. Absolvovali jsme také rozhovor do Rádia Junior a oficiální focení. Poté už jsme se mohli vydat na krátkou prohlídku centra města nebo zůstat ve studiu a sledovat natáčení, které se protáhlo až do večerních hodin. Moderátory pořadu byli Jiří Mádl, Daniela Písařovicová a Ondřej Havlík, takže jednou ze snah všech finalistů bylo pořídit si s nimi společné foto, přičemž největší zájem byl samozřejmě o Mádla :-).

Čekání na závěrečné vyhlášení výsledků se protáhlo a všichni byli již značně unavení, snad pouze s výjimkou moderátorů, kteří působili kupodivu stále svěže. A jak to dopadlo? Ocitl se jesenický tým CO3 mezi desítkou nejlepších a získal Zlatý oříšek 2014? Nebudeme vás napínat: zlatý oříšek jsme nezískali, ale obdrželi jsme krásnou křišťálovou veverku. Všechno ostatní můžete zhlédnout v televizi na Nový rok 2015. Fotogalerii L. Ježka si ale můžete prohlédnout již dnes :-). 

Tým CO3

rok 2015.veverka

album - Rajče.net › gymjes › Zlatý oříšek 2014

Naposledy změněno úterý, 09 prosinec 2014 20:24
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

úterý 25. červenec 2017

« Červenec 2017 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Školní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  26.01.2017
  Dne  25.01.2017 proběhlo školní kolo olympiády v německém jazyce.  Soutěžící konverzovali s němčináři o jejich vztahu ke kultuře,  volném čase, o městě Jeseníku, o jejich všedním dni a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie 1. a 2. ročníku se stal Daniel Pražák (2.C), druhé místo obsadila Mariana Rygolová (2.C) a třetí místo získal Daniel Tunys (XA). V kategorii 3. ročníku se umístila na prvním místě Silvie Zbořilová a na místě druhém Tereza Vodáková, obě z EA. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v okresním kole.  
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.11.2016
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2016),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2016
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Výsledky minisčítání

  02.12.2015
  Vlistopadu se někteří mladší studenti naší školy zapojili do akce Statistického úřadu - minisčítání. Na následujícím odkazu jsou veškeré údaje zpracovány do tabulek a grafů, tak se podívejte:-) Minisčítání 2015
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.