ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

3. setkání SGS ČR

| Zobrazeno: 1321×

Jako jediná zástupkyně naší školy jsem se v pátek 2. března vydala do našeho hlavního města. Mým cílem bylo sídlo Senátu - Valdštejnský palác. Zde se totiž konalo již 3. Setkání Studentských samospráv. Poté, co jsme v pořádku prošli bezpečnostními rámy, jsme se vydali do Zaháňského salónku, kde se akce konala. Jednání se konalo v nádherných historických prostorách díky kolegovi z ostravského gymnázia, který kontaktoval stínového ministra školství pana Chládka, jež celou akci zaštítil. Na úvod jsem měla tu čest přivítat zástupce všech přítomných gymnázií, kterých od minulého setkání dosti přibylo, a říci pár slov o původu této myšlenky. Následně jsem předala slovo Richardu Verešovi z ostravského Matičního gymnázia. Poté, co jednotlivé samosprávy předvedly své prezentace, jsme mohli přejít k dalšímu bodu- projednávání  a upravování stanov a volebního a jednacího řádu. Poslední částí pak byly volby. Volil se prezident sdružení, 1. viceprezident, 2. viceprezident, jednotlivé výbory (medializační, kulturní apod.) a volební komise. Osobně jsem nekandidovala, protože přeci jen za dva měsíce maturuji. Byla mi tedy alespoň slíbena nějaká čestná funkce.

Pokud bych měla třetí setkání zhodnotit, rozhodně bylo velmi přínosné a inspirativní. Velmi mě potěšilo, kolik se nás sešlo. Celkem zástupci z 18 škol, tedy zhruba 50 lidí. Nově přibyly například gymnázia: Gymnázium Jana Palacha z Prahy, soukromé gymnázium Open Gate, Gymnázium Nymburk, Gymnázium Šumperk a další.

Kromě nových zkušeností jsem poznala spoustu zajímavých osob a dostala se do míst, kam se normální smrtelník hned tak nedostane. Smutné je, že tuto šanci měli i ostatní členové Studentské rady, ale- nebyl zájem. Jejich škoda, stálo to totiž za to!! Usmívající se

Předsedkyně SR Michaela Rotterová

P3020164

Naposledy změněno pátek, 24 srpen 2012 19:23
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

pátek 18. srpen 2017

« Srpen 2017 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Školní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  26.01.2017
  Dne  25.01.2017 proběhlo školní kolo olympiády v německém jazyce.  Soutěžící konverzovali s němčináři o jejich vztahu ke kultuře,  volném čase, o městě Jeseníku, o jejich všedním dni a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie 1. a 2. ročníku se stal Daniel Pražák (2.C), druhé místo obsadila Mariana Rygolová (2.C) a třetí místo získal Daniel Tunys (XA). V kategorii 3. ročníku se umístila na prvním místě Silvie Zbořilová a na místě druhém Tereza Vodáková, obě z EA. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v okresním kole.  
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.11.2016
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2016),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2016
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Výsledky minisčítání

  02.12.2015
  Vlistopadu se někteří mladší studenti naší školy zapojili do akce Statistického úřadu - minisčítání. Na následujícím odkazu jsou veškeré údaje zpracovány do tabulek a grafů, tak se podívejte:-) Minisčítání 2015
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.