ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

2. setkání studentských samospráv gymnázií ČR

| Zobrazeno: 1328×

Zatím, co si někteří studenti v neděli 15. ledna 2012 užívali zimních radovánek, zástupci několika gymnázií se sjeli do Jeseníku na již 2. setkání studentských samospráv gymnázií České republiky. A že to někteří neměli úplně blízko. Dorazili zástupci Gymnázia Jaroslava Seiferta z Prahy, Gymnázia Břeclav, Krnov, Matičního gymnázia Ostrava, Ostrava - Hrabůvka či Gymnázia Studentská Havířov. Díky ochotě paní starostky se tato akce mohla konat v reprezentativních prostorách zasedací místnosti jesenické radnice.

Úderem dvanácté hodiny bylo setkání zahájeno. Na úvod se opět prezentovaly jednotlivé studentské samosprávy, několik jich totiž od minulého setkání přibylo. A o čem se dále jednalo? Shrnuli jsme si cíle a plány, které máme, ujasnil se název. Přemýšleli jsme také, pod kterou organizaci bychom se mohli zařadit. Jedním z návrhů byl Institut dětí a mládeže. Přestože prvotní a hlavní myšlenkou je předávání zkušeností, sahají naše cíle a plány dál. Chceme vytvořit meziškolní médium nebo uspořádat divadelní festival.

Myslím, že nedělní setkání bylo úspěšné. Jsem ráda, že ještě existují lidé, kteří jsou ochotni udělat něco nejen pro sebe, ale i pro druhé. Například pro svou školu. Všichni se již těšíme na třetí setkání, které by mělo proběhnout 2. března v Poslanecké sněmovně parlamentu ČR, resp. v některé ze zdejších zasedacích místností. Na závěr ještě jednou děkuji Městu Jeseník, jmenovitě paní starostce Ing. Marii Fomiczewové za propůjčení prostor k jednání, a  Selské pekárně, panu R. Štenclovi za sponzorský dar - občerstvení.

Naposledy změněno pátek, 24 srpen 2012 19:26
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

úterý 25. červenec 2017

« Červenec 2017 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Školní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  26.01.2017
  Dne  25.01.2017 proběhlo školní kolo olympiády v německém jazyce.  Soutěžící konverzovali s němčináři o jejich vztahu ke kultuře,  volném čase, o městě Jeseníku, o jejich všedním dni a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie 1. a 2. ročníku se stal Daniel Pražák (2.C), druhé místo obsadila Mariana Rygolová (2.C) a třetí místo získal Daniel Tunys (XA). V kategorii 3. ročníku se umístila na prvním místě Silvie Zbořilová a na místě druhém Tereza Vodáková, obě z EA. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v okresním kole.  
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.11.2016
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2016),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2016
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Výsledky minisčítání

  02.12.2015
  Vlistopadu se někteří mladší studenti naší školy zapojili do akce Statistického úřadu - minisčítání. Na následujícím odkazu jsou veškeré údaje zpracovány do tabulek a grafů, tak se podívejte:-) Minisčítání 2015
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.