ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Závěr patřil mistrům!

| Napsal(a)  Administrator | Zpět na Gymnázium se sportovní přípravou | Zobrazeno: 349×
Fenix Ski team na MČR a ČP v Horních Mísečkách Fenix Ski team na MČR a ČP v Horních Mísečkách

Jaro zaklepalo na dveře decentně a na pomoc si vzalo letní čas, chyběl však zpěv ptáků v oblacích, z těch se ba naopak linul olověný odér a pobízel k nepravidelnému sněhovému spadu. Závěrečný díl letošní sezóny, jejímž vrcholem byla zimní olympiáda, se při výborné sněhové obdařenosti odehrál na Horních Mísečkách. Ve hře byly body do Českého poháru i mistrovské tituly.

Pátek 23. 3. 2018

Sprint klasicky norskou metodou, zprvu kvalifikace a vydobytí co nejlepší pozice jednotlivých rozjížděk po šesti s možností postoupit výše při doběhu do 2. místa, avšak při obsazení posledních 2 příček sešup níže.

Náročná záležitost, nutné rychlostní předpoklady i notná dávka rychlostní vytrvalosti.

Našim se dařilo se střídavou úspěšností. V mladších dívkách nejlépe 8. K. Mičkerová, ovšem u chlapců soupeře nešetřil ani náhodou J. Medek a došpurtoval si pro bronz. Výborně mu v kategorii sekundovali 5. J. Cenek a 6. B. Vrbovský, excelentní vystoupení dravých fenixáků.

Vyždímaná jako citrón pod tlakem rýmy na 5. místě doběhla K. Poulíková, „TOP 10“ uzavřela A. Strouhalová. To její bratr Jakub se do posledních metrů rval o medaili, i 4. pozice je úspěch. Ve společné kategorii juniorů a seniorů jako jediný z republiky tlačil na přesilu dukláků z Liberce J. Pechoušek a jeho 5. místo se řadí mezi obdivuhodná. Našim juniorům tentokráte zvlhl prach, však není všem dnům konec.

Sobota 24. 3. 2018

Štafety v srdcích sportovců vždy představují jakýsi přísun bojovnosti jeden za druhého a očekávání kolektivního prožitku. Naše největší želízko v ohni, mladší dorostenci, dostali doslova morovou ránu v sobotním ránu. J. Cenek se probudil s bolestí v krku! Narychlo sestavené trio R. Peňáz, B. Vrbovský a J. Medek přesto do posledního metru bojovalo o medaili a ta utekla až v cílové rovině, krásné 4. místo zůstalo s kapkou hořkosti. Ve starších dorostenkách tomu bylo naopak a trojice K. Poulíková, A. Strouhalová a H. Nováčková bramborovou medailí potěšila sebe i realizační tým.

Závěrečný koncert se chystal v mistrovském závodě štafet mužů. Nabušená Dukla se 3 týmy, jilemničáci, trutnováci, karlovaráci … a FENIX team oslaben o nejsilnějšího běžce A. Fellnera.

Na pódiu se však po litém boji sešli dukláci s olympijskými oporami a na 3. stupínek vyhoupli NAŠI, úžasný úspěch mladých jesenických běžců v podání K. Žalčík, V. Kozlovský a finišman J. Pechoušek. A na ceremoniálu se ozývalo „kdo rozumí, tleská...“

Neděle 25. 3. 2018

Hromadné starty na nejdelších tratích na samotném sklonku zdařené sezóny patří vždy k tomu nejtěžšímu v běžeckém řemeslu. Kumulující se únava, náročné tratě i početné kvalitní zastoupení běžců i běžkyň, to je směsice konkurenčního prostředí i návalů vůle po mistrovských medailích.

V našich barvách FENIX to zrovna nesedlo mladších děvčatům, u chlapců však byl výkon J. Medka na pódium (6. příčka) a především bojovníka B. Vrbovského oceněn bronzovou medailí, zaslouženě, závod opravdu bolel. J. Strouhal zakončil sezonu 9. místem, však co do bojovnosti s bolavými nohami i rýmečkou se ze všech sil vydala K. Poulíková za stříbrnou odměnou, čímž důrazně zaklepala na dveře juniorské reprezentace.

Mezi muži se v závěru všem vzdálil olympionik P. Knop, však bratru bojovný výkon J. Pechouška byl ohodnocen vysokou známkou a cíl psal 7. místo. Na sprintera mimořádně hodnotný výkon.

U juniorů se opět dostal do varu V. Kozlovský a nechal v cestě za titulem celé pole startujících, bravo Vlado!, napínavý souboj o bronzovou medaili přes drtivě vystupňovaný výkon K. Žalčík se Štvrteckým prohrál, 4. místo doplněné o 9. pozici M. Bráblíka, to je v řeči čísel vizitka našich barev. Do písmene se naplnilo rčení „závěr patří mistrům“ a když je to pod vlajkami FENIX SKI TEAMU, má to obzvlášť grády.

V hodnocení sezóny převažují vysoká pozitiva a toliko si přejme, aby příznivá výkonnost byla našich běžcům a běžkyním tou nejlepší motivací na následný olympijský cyklus.

zhor

Několik fotek za akce najdete zde.

Naposledy změněno pondělí, 26 březen 2018 08:19
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

pátek 17. srpen 2018

« Srpen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  25.02.2018
    Dne  15.02.2018 proběhlo okresní kolo olympiády v německém jazyce.  Po poslechovém cvičení soutěžící konverzovali s porotci o volném čase, všedním dni, na téma počasí, čtyři roční období a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie III.A se stal Daniel Pražák (3.C), druhé místo obsadil Daniel Tunys (EA) a třetí místo získal Vojtěch Starý (XA).  Daniel Pražák a Filip Kirchner budou naší školu reprezentovat v krajském kole v Olomouci. Filip v kategorii III.B pro studenty s pobytem v německy mluvících zemích delším než půl roku. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v krajském kole.  
 • Konverzační soutěž v anglickém jazyce pro tercie a kvarty zná své vítěze

  22.02.2018
  V úterý 20.2.2018 se uskutečnilo školní a okresní kolo soutěže v anglické konverzaci pro žáky tercií a kvart. Jako každý rok měla soutěž část poslechovou i konverzační a všichni studenti si vedli velmi dobře. Výsledné umístění bylo velmi těsné. Na prvním místě se umístil Filip Ondruch z kvarty A, na druhém místě Jan Drochýtek z tercie A. Třetí místo obsadila Sára Drlíková z kvarty A.  První dva postupují do krajského kola , které se bude konat v březnu v Olomouci. Všem srdečně gratulujeme!                                                                          
 • Výsledky okresního kola anglické konverzace

  09.02.2018
  Ve čtvrtek 8. února se na Gymnáziu Jeseník uskutečnilo okresní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěž měla již tradičně dvě části: poslechovou a konverzační. Do okresního kola postoupily čtyři studentky gymnázia a tři studenti z hotelové školy v Jeseníku. Komisi letos doplnila rodilá mluvčí Sue Šejda. Nejlépe se v soutěži dařilo studentce druhého ročníku Gymnázia Jeseník, Evě Kořenkové, která obsadila 1. místo. V těsném bodovém závěsu za ní pak obsadila druhé místo studentka 3. ročníku Gymnázia Jeseník Kristýna Kaliničová a stupně vítězů pak doplnil student hotelové školy Ondřej Šenekl. Všem studentům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole v Olomouci.
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.09.2017
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl