ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Mistrovské zakončení běžců Fenixu

| Napsal(a)  Administrator | Zpět na Gymnázium se sportovní přípravou | Zobrazeno: 305×

Navzdory úžasné jarní atmosféře s metrem firnového sněhu se dle termínového kalendáře sjely letos naposledy nejlepší lyžařské kluby k Mistrovství republiky v běhu na lyžích dorostu a dospělých na Horní Mísečky.

Programově nabitá běžecká klání odstartovala v pátečních soutěžích cross country kvalifikací. Značně náročná až nebezpečná trať přinesla velké množství karambolů a až bizarních pádů, leč nejen lyžařské zákony praví: „kdo umí, ten umí“.

HM1

Fenix Ski Team Jeseník vyslal do soutěže to nejlepší, a přesto tentokráte k medailím nedostoupil, ač velmi blízko měla k této vysněné metě Karolína Poulíková. Její 4. místo je vždy tak trošku mrzuté, ale přesto cenné. Další naši, ač se „držkopádu“ nevystříhali, pronikli mezi desítku nejlepších – 5. místo J. Pechoušek a J. Strouhal, 7. V. Kozlovský, 9. J. Medek.

HM2

Sobotní slunečné ráno hostilo týmovou soutěž štafet velmi oblíbenou mezi sportovci i příznivci běhu. Vinou zdravotních problémů jsme tentokráte neobsadili všechny kategorie, přesto jsme nehráli druhé housle.

V mladším dorostu spolehlivě štafetu rozběhl zdravý drzounek Medek a předával Cenkovi v kontaktu s nejlepšími. Jáchym dovezl tým k finišmanovi Strouhalovi, jeho udatnost narazila tentokráte na šumaváka Mánka, přesto stříbrná medaile je velmi hodnotná.

HM3

U staršího dorostu rozběhl trio jesenických Kim Žalčík a po souboji do posledních metrů s jilemnickou štafetou vyslal do boje A.Továrka, který přes výkonnostní handicap vydal ze sebe naprosto vše v touze udržet naději medailového snu. Finišman V. Kozlovský, jehož celá sezóna zastihla ve výtečné kondici, rozjel úsek na plné obrátky a sprinterskými vložkami bavil obecenstvo. Ve výsledku doslova zničil sebevědomí trutnovských chlapců a závěrečným trhákem si získal oprávněný obdiv. Bronzová medaile byla oslavována hurónským způsobem, spontánní vyjádření její sportovní hodnoty. Tak chutná opravdové štěstí.

Nedělní Hančův memoriál se nesl v duchu tradice, pořadatelé zvládli celý průběh na výbornou a vytrvalostní tratě – skutečně závěrečný závod letošní sezóny – prověřily lyžaře v celé parádě.

Společný start po boku reprezentace se nejvíce vydařil ještě dorostencům V. Kozlovskému, který pár vteřin za stupni vítězů skončil 4. a K. Žalčíkovi na 9. příčce.

K nesporným pozitivům patří radost při ceremoniálu vyhlašování celkového pořadí Českého poháru, tam za Fenix zářili především 2 borci, stříbrný Jakub Strouhal a vítězný Vladimír Kozlovský.

HM4

Poděkování za vydařenou sezónou však patří celému seskupení jesenických lyžařů. A držme palce, ať se výsledkový lesk odrazí i v nadcházejících sezónách v neméně hodnotných výkonech!

zhor

Naposledy změněno pondělí, 27 březen 2017 05:40
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

středa 26. červenec 2017

« Červenec 2017 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Školní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  26.01.2017
  Dne  25.01.2017 proběhlo školní kolo olympiády v německém jazyce.  Soutěžící konverzovali s němčináři o jejich vztahu ke kultuře,  volném čase, o městě Jeseníku, o jejich všedním dni a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie 1. a 2. ročníku se stal Daniel Pražák (2.C), druhé místo obsadila Mariana Rygolová (2.C) a třetí místo získal Daniel Tunys (XA). V kategorii 3. ročníku se umístila na prvním místě Silvie Zbořilová a na místě druhém Tereza Vodáková, obě z EA. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v okresním kole.  
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.11.2016
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2016),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2016
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Výsledky minisčítání

  02.12.2015
  Vlistopadu se někteří mladší studenti naší školy zapojili do akce Statistického úřadu - minisčítání. Na následujícím odkazu jsou veškeré údaje zpracovány do tabulek a grafů, tak se podívejte:-) Minisčítání 2015
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.