ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Mistrovské zakončení běžců Fenixu

| Napsal(a)  Administrator | Zpět na Gymnázium se sportovní přípravou | Zobrazeno: 665×

Navzdory úžasné jarní atmosféře s metrem firnového sněhu se dle termínového kalendáře sjely letos naposledy nejlepší lyžařské kluby k Mistrovství republiky v běhu na lyžích dorostu a dospělých na Horní Mísečky.

Programově nabitá běžecká klání odstartovala v pátečních soutěžích cross country kvalifikací. Značně náročná až nebezpečná trať přinesla velké množství karambolů a až bizarních pádů, leč nejen lyžařské zákony praví: „kdo umí, ten umí“.

HM1

Fenix Ski Team Jeseník vyslal do soutěže to nejlepší, a přesto tentokráte k medailím nedostoupil, ač velmi blízko měla k této vysněné metě Karolína Poulíková. Její 4. místo je vždy tak trošku mrzuté, ale přesto cenné. Další naši, ač se „držkopádu“ nevystříhali, pronikli mezi desítku nejlepších – 5. místo J. Pechoušek a J. Strouhal, 7. V. Kozlovský, 9. J. Medek.

HM2

Sobotní slunečné ráno hostilo týmovou soutěž štafet velmi oblíbenou mezi sportovci i příznivci běhu. Vinou zdravotních problémů jsme tentokráte neobsadili všechny kategorie, přesto jsme nehráli druhé housle.

V mladším dorostu spolehlivě štafetu rozběhl zdravý drzounek Medek a předával Cenkovi v kontaktu s nejlepšími. Jáchym dovezl tým k finišmanovi Strouhalovi, jeho udatnost narazila tentokráte na šumaváka Mánka, přesto stříbrná medaile je velmi hodnotná.

HM3

U staršího dorostu rozběhl trio jesenických Kim Žalčík a po souboji do posledních metrů s jilemnickou štafetou vyslal do boje A.Továrka, který přes výkonnostní handicap vydal ze sebe naprosto vše v touze udržet naději medailového snu. Finišman V. Kozlovský, jehož celá sezóna zastihla ve výtečné kondici, rozjel úsek na plné obrátky a sprinterskými vložkami bavil obecenstvo. Ve výsledku doslova zničil sebevědomí trutnovských chlapců a závěrečným trhákem si získal oprávněný obdiv. Bronzová medaile byla oslavována hurónským způsobem, spontánní vyjádření její sportovní hodnoty. Tak chutná opravdové štěstí.

Nedělní Hančův memoriál se nesl v duchu tradice, pořadatelé zvládli celý průběh na výbornou a vytrvalostní tratě – skutečně závěrečný závod letošní sezóny – prověřily lyžaře v celé parádě.

Společný start po boku reprezentace se nejvíce vydařil ještě dorostencům V. Kozlovskému, který pár vteřin za stupni vítězů skončil 4. a K. Žalčíkovi na 9. příčce.

K nesporným pozitivům patří radost při ceremoniálu vyhlašování celkového pořadí Českého poháru, tam za Fenix zářili především 2 borci, stříbrný Jakub Strouhal a vítězný Vladimír Kozlovský.

HM4

Poděkování za vydařenou sezónou však patří celému seskupení jesenických lyžařů. A držme palce, ať se výsledkový lesk odrazí i v nadcházejících sezónách v neméně hodnotných výkonech!

zhor

Naposledy změněno pondělí, 27 březen 2017 05:40
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

pátek 17. srpen 2018

nyní se nevyučuje
« Srpen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  25.02.2018
    Dne  15.02.2018 proběhlo okresní kolo olympiády v německém jazyce.  Po poslechovém cvičení soutěžící konverzovali s porotci o volném čase, všedním dni, na téma počasí, čtyři roční období a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie III.A se stal Daniel Pražák (3.C), druhé místo obsadil Daniel Tunys (EA) a třetí místo získal Vojtěch Starý (XA).  Daniel Pražák a Filip Kirchner budou naší školu reprezentovat v krajském kole v Olomouci. Filip v kategorii III.B pro studenty s pobytem v německy mluvících zemích delším než půl roku. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v krajském kole.  
 • Konverzační soutěž v anglickém jazyce pro tercie a kvarty zná své vítěze

  22.02.2018
  V úterý 20.2.2018 se uskutečnilo školní a okresní kolo soutěže v anglické konverzaci pro žáky tercií a kvart. Jako každý rok měla soutěž část poslechovou i konverzační a všichni studenti si vedli velmi dobře. Výsledné umístění bylo velmi těsné. Na prvním místě se umístil Filip Ondruch z kvarty A, na druhém místě Jan Drochýtek z tercie A. Třetí místo obsadila Sára Drlíková z kvarty A.  První dva postupují do krajského kola , které se bude konat v březnu v Olomouci. Všem srdečně gratulujeme!                                                                          
 • Výsledky okresního kola anglické konverzace

  09.02.2018
  Ve čtvrtek 8. února se na Gymnáziu Jeseník uskutečnilo okresní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěž měla již tradičně dvě části: poslechovou a konverzační. Do okresního kola postoupily čtyři studentky gymnázia a tři studenti z hotelové školy v Jeseníku. Komisi letos doplnila rodilá mluvčí Sue Šejda. Nejlépe se v soutěži dařilo studentce druhého ročníku Gymnázia Jeseník, Evě Kořenkové, která obsadila 1. místo. V těsném bodovém závěsu za ní pak obsadila druhé místo studentka 3. ročníku Gymnázia Jeseník Kristýna Kaliničová a stupně vítězů pak doplnil student hotelové školy Ondřej Šenekl. Všem studentům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole v Olomouci.
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.09.2017
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl