ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

TŘI ESA V RUKÁVU FENIXU

| Napsal(a)  Stanislav Jurník | Zpět na Gymnázium se sportovní přípravou | Zobrazeno: 590×
Jakub Strouhal v akci Jakub Strouhal v akci

24.-26. února pokračoval kolotoč závodů v běžeckém lyžování. Jak se v něm dařilo Fenix Ski teamu Jeseník s několika studenty gymnázia se sportovní přípravou v jeho sestavě, popisuje trenér Květoslav Žalčík.

"Víkend plný rozmarného počasí a nabitého sportovního programu Mistrovství České republiky a Českého poháru v běhu na lyžích proběhl v jabloneckých Břízkách. Když se na jednom z tréninků mihla i fenomenální Gábina Koukalová, v lese jakoby zašumělo. Jen si přejme, aby do sportovní výkonnosti této biatlonové „star“  brzy dorostli závodníci i v běžeckém lyžování, tak jak tomu bylo ostatně v celé jeho historii.

Třídenní klání v lůně jizerských hor kladlo na závodníky zvýšené nároky a ne každý vydržel až do finále. Jednotlivé běhy se skládaly z pátečního prologu, sobotní individuální klasiky a v neděli pak stíhacího závodu ze součtu obou časů předchozích dní bruslařskou technikou.

Jab 1

Prolog

Závod sprinterského charakteru vyžadoval především rychlostní a silové předpoklady. Pod některými závodníky sníh jakoby roztával, část závodního pole si to naopak užívala. Fenixova křídla ponejvíce roztáhli čtvrtý Adam Fellner, třetí Jakub Strouhal, druhý Jan Pechoušek a vítězný Vladimír Kozlovský. Ten na 2,5km dlouhé trati nadělil druhému v cíli plných 18 vteřin, neuvěřitelný rozdíl. Tak dokáže pádit snad jen „urvanej vagón“.

Jab 3

Klasika distanc

Ráno katastrofálně upravené stopy rozlítily servisáky do běla a nadělaly starostlivé vrásky na zadumaných čelech testovačů. Náš tým se tradičně vypořádal s nástrahy stopy na výbornou a jak známo, kvalitní máza je nezbytným předpokladem vysokých cílů. Nejlepší jeseničtí – 7. V. Kozlovský, 6. J. Medek a K. Poulíková, 4. J. Pechoušek, 3. A. Fellner a triumfem zakončil svoji jízdu Jakub Strouhal nedaje svým vrstevníků žádnou šanci.

Jab 4

Finálový stíhací závod

Po součtu časů v handicapech vyráželi běžci vstříc stíhací touze po umístění na stupních vítězů a s motivací vylepšit si pozici z předešlých startů. Po tureckém EYOFu unavená K. Poulíková vybojovala 7. pozici, pod stupni vítězů na 4. místě doběhl J. Pechoušek. Však to nejlepší přišlo na závěr v podání Fenix-tria pod dunivým povzbuzováním trenérů, servismanů i rodičů, radost pohledět i zažít. Jakub Strouhal si mazácky počíhal na dotírající smečku mladších dorostenců, aby jim v samotném konci uštědřil tvrdou lekci ukázkového trháku a cílem projel se zdviženými pažemi vítěze. O poznání složitější situaci řešil Vladimír Kozlovský, ten vyrážel s devatenáctisekundovým odstupem ze 6. místa a hlavou mu vířily různé taktické varianty. Prokázal ale vše, co k závodníkovi patří, obrovskou dávku bojovnosti a hladu po vítězství, podloženou výbornou kondicí a čichem na pravý okamžik ataku. Zasloužené vítězství. V ještě tíživější výchozí situaci na startu se nacházel Adam Fellner, na kterého si brousili zuby Dukláci z Liberce. Nenechal se vyprovokovat, vytříbenou technicko-silovou jízdou doslova uštval pole kolem sebe a v samotném závěru brilantně odolal Dušanu Kožíškovi, jemuž unikla nominace na MS v Lahti jen o vlásek, a jenž usiloval o palmu vítězství jako v nejlepších letech. Adam však byl tentokráte silnější a sklidil zasloužený obdiv.

Jab 2

Tři esa nebyla z rukou kouzelníka Pokustóna, to bylo lyžařské galapředstavení našich borců a zástava Fenix Ski teamu Jeseník se tyčí v letošní sezóně hodně vysoko!"

zhor

Naposledy změněno středa, 01 březen 2017 11:36
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

pátek 17. srpen 2018

nyní se nevyučuje
« Srpen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  25.02.2018
    Dne  15.02.2018 proběhlo okresní kolo olympiády v německém jazyce.  Po poslechovém cvičení soutěžící konverzovali s porotci o volném čase, všedním dni, na téma počasí, čtyři roční období a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie III.A se stal Daniel Pražák (3.C), druhé místo obsadil Daniel Tunys (EA) a třetí místo získal Vojtěch Starý (XA).  Daniel Pražák a Filip Kirchner budou naší školu reprezentovat v krajském kole v Olomouci. Filip v kategorii III.B pro studenty s pobytem v německy mluvících zemích delším než půl roku. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v krajském kole.  
 • Konverzační soutěž v anglickém jazyce pro tercie a kvarty zná své vítěze

  22.02.2018
  V úterý 20.2.2018 se uskutečnilo školní a okresní kolo soutěže v anglické konverzaci pro žáky tercií a kvart. Jako každý rok měla soutěž část poslechovou i konverzační a všichni studenti si vedli velmi dobře. Výsledné umístění bylo velmi těsné. Na prvním místě se umístil Filip Ondruch z kvarty A, na druhém místě Jan Drochýtek z tercie A. Třetí místo obsadila Sára Drlíková z kvarty A.  První dva postupují do krajského kola , které se bude konat v březnu v Olomouci. Všem srdečně gratulujeme!                                                                          
 • Výsledky okresního kola anglické konverzace

  09.02.2018
  Ve čtvrtek 8. února se na Gymnáziu Jeseník uskutečnilo okresní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěž měla již tradičně dvě části: poslechovou a konverzační. Do okresního kola postoupily čtyři studentky gymnázia a tři studenti z hotelové školy v Jeseníku. Komisi letos doplnila rodilá mluvčí Sue Šejda. Nejlépe se v soutěži dařilo studentce druhého ročníku Gymnázia Jeseník, Evě Kořenkové, která obsadila 1. místo. V těsném bodovém závěsu za ní pak obsadila druhé místo studentka 3. ročníku Gymnázia Jeseník Kristýna Kaliničová a stupně vítězů pak doplnil student hotelové školy Ondřej Šenekl. Všem studentům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole v Olomouci.
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.09.2017
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl