ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Mrazivé turecké hory prohřáté českou medailí

| Napsal(a)  Stanislav Jurník | Zpět na Gymnázium se sportovní přípravou | Zobrazeno: 481×
Ve sprintu stříbrná Zuzka Holíková Ve sprintu stříbrná Zuzka Holíková

Ve středu se v tureckém Erzurumu na festivalu olympijských nadějí s účastí 2 jesenických „gympláků“ nezávodilo, čtvrteční den 16.2. již zase naše běžce i ostatní mladé sportovce zastihl v plné akci. Jak vše na EYOFu pokračuje, se dozvíte od našeho stálého zpravodaje v Orientu Květoše Žalčíka…

„Nesoutěžní den. Včerejším dnem volna vzali zavděk vskutku všichni, návštěva biatlonového závodu a testování lyží nevyjímaje patřilo k spíše relaxačnímu využití času. Poněkud v duchu nelogických kroků jsme navštívili centrum čtyřistatisícového Erzurumu. Olympijská vesnice obklopená ostřelovači a dalšími elitními pistolníky neprodyšně uzavírá jakoukoliv možnost proniknout do tajů zajímavé hostitelské země, náhle však bez jediného doprovodu volný vstup do města – a to sa móže? Dopadlo to však bez výjimky dobře, lechtání v podbříšku při bloumání odlehlými částmi města si však budeme pamatovat. 

E1

3. soutěžní den – konečně obrovská medailová radost, byť od zástupkyně našich západních sousedů z Orlických hor Zuzky Holíkové, které jsme to v její životní formě opravdu přáli. Její stříbrná medaile ve sprintu obohatila naše vystoupení na EYOFu o obrovskou radost, neb tady jsme tým  za Českou republiku a úspěch jedince je dílem kolektivu.

E2

Rána jsou zde opravdu vyšponovaná, po usednutí do poněkud nevyhřátého busu ukazuje teploměr venkovních rekordních minus 26 stupňů, na sportovišti jakbysmet, start se musí dle regulí posunout na dobu, až slunce ukáže svojí sílu a tu ukázala v plné parádě i česká výprava. Zuzanin triumf po vynikajícím výkonu ve všech jízdách – zaslouženě dosprintovala pro stříbro. Obrovský úspěch!

E3

Z jesenických se Kája Poulíková po slibné kvalifikaci již neprokousala sítem čtvrtfinále, ovšem 18. místo je velmi dobrý výsledek i zkušenost. Od chlapců se ve sprintu neočekávala žádná díra do světa, ale po zdařilé kvalifikaci z toho nakonec bylo Vladimírovo 17. a Kimovo 15. místo, kdy mu průnik do elity uniknul doslova o krůček, potěšil však především předvedeným dravým způsobem jízdy.

E4

E5

Zítra štafeta, kolektivní záležitost v konkurenci velmi silných týmů, a tak bojovnost a kumšt lyžařský bude třeba předvést opět v plné parádě!“

zhor

Naposledy změněno čtvrtek, 16 únor 2017 20:21
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

středa 20. červen 2018

« Červen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  25.02.2018
    Dne  15.02.2018 proběhlo okresní kolo olympiády v německém jazyce.  Po poslechovém cvičení soutěžící konverzovali s porotci o volném čase, všedním dni, na téma počasí, čtyři roční období a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie III.A se stal Daniel Pražák (3.C), druhé místo obsadil Daniel Tunys (EA) a třetí místo získal Vojtěch Starý (XA).  Daniel Pražák a Filip Kirchner budou naší školu reprezentovat v krajském kole v Olomouci. Filip v kategorii III.B pro studenty s pobytem v německy mluvících zemích delším než půl roku. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v krajském kole.  
 • Konverzační soutěž v anglickém jazyce pro tercie a kvarty zná své vítěze

  22.02.2018
  V úterý 20.2.2018 se uskutečnilo školní a okresní kolo soutěže v anglické konverzaci pro žáky tercií a kvart. Jako každý rok měla soutěž část poslechovou i konverzační a všichni studenti si vedli velmi dobře. Výsledné umístění bylo velmi těsné. Na prvním místě se umístil Filip Ondruch z kvarty A, na druhém místě Jan Drochýtek z tercie A. Třetí místo obsadila Sára Drlíková z kvarty A.  První dva postupují do krajského kola , které se bude konat v březnu v Olomouci. Všem srdečně gratulujeme!                                                                          
 • Výsledky okresního kola anglické konverzace

  09.02.2018
  Ve čtvrtek 8. února se na Gymnáziu Jeseník uskutečnilo okresní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěž měla již tradičně dvě části: poslechovou a konverzační. Do okresního kola postoupily čtyři studentky gymnázia a tři studenti z hotelové školy v Jeseníku. Komisi letos doplnila rodilá mluvčí Sue Šejda. Nejlépe se v soutěži dařilo studentce druhého ročníku Gymnázia Jeseník, Evě Kořenkové, která obsadila 1. místo. V těsném bodovém závěsu za ní pak obsadila druhé místo studentka 3. ročníku Gymnázia Jeseník Kristýna Kaliničová a stupně vítězů pak doplnil student hotelové školy Ondřej Šenekl. Všem studentům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole v Olomouci.
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.09.2017
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl