ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

EYOF 2017 ERZURUM TURECKO – festival olympijských nadějí

| Napsal(a)  Administrator | Zpět na Gymnázium se sportovní přípravou | Zobrazeno: 662×

Mimořádného úspěchu dosáhlo letos jesenické lyžování v podobě postupu na zimní festival mládeže v olympijských disciplínách, který letos proběhne v poněkud politicky třeskutém Turecku, navíc ve vysoké nadmořské výšce kolem 2 200 m. n. m.

Na tento sportovní podnik, kterého se zúčastní vybraní reprezentanti evropských zemí, postoupila z ČR z celkem 8 nominovaných běžců na lyžích i trojice zástupců Fenix Si Teamu Jeseník, potažmo studentů jesenického gymnázia se sportovní přípravou. Vysokou hodnotu dosažených splněných nominačních kritérií podtrhuje skutečnost, že z ostatních klubů ČR se do nominace vtěsnalo vždy jen po jednom zástupci. Záhodno je tedy na tento fakt nahlížet jako na odraz skvěle fungujícího klubu ve spolupráci se sportovními třídami i jesenickým gymnáziem.

 Jména tří sportovců – Karolína Poulíková, Vladimír Kozlovský, Kim Žalčík povznesou svými sportovními výkony prezentaci města Jeseníku, Olomouckého kraje i samotné České republiky na co možno nejvyšší úroveň a my všichni společným fanděním jim dopřejme do nejvíce opravdového sportovního štěstí.

Soutěž proběhne 11.-18.února v disciplínách klasická i volná technika individuálně, sprint volně a smíšená štafeta.

Jeseničtí patrioti, držme palce!

crosscountry m

 

Rozhovor s Kimem Žalčíkem před blížícím se EYOF 2017

Jak proběhla příprava na letošní sezónu. Byl-a jsi spokojen-a s jeho průběhem i kvalitou?

Jsem spokojený. Hodně jsme trénovali a byl jsem zdravotně v pořádku, tudíž jsem mohl dávat tréninku 100%. Příprava obsahovala kvantitu, ale především kvalitu.

Přispěla letošní štědrá zima i k Tvojí radosti z lyžování?

Určitě ano. Mám radost, když díky velkému množství sněhu můžeme závodit bez pomoci sněžných děl a objevovat nové místa.

Jak hodnotíš své výsledky dosažené v I. části závodního období?

Nejsem příliš spokojený. V Novém městě na Moravě jsem byl trochu nemocný, na výsledcích se to podepsalo. Závody na Šumavě pro mě nebyly nejšťastnější, první den jsem marně hledal formu. Vyhrál jsem v Karlových Varech, kde jsem si zajistil postup na EYOF. Za to jsem samozřejmě hodně rád.

Považuješ postup na EYOF za vyvrcholení Tvé dosavadní sportovní kariéry?

Vnímám to jako obrovský úspěch. Reprezentovat moji zem je pro mne obrovská čest. Rozhodně to jsou nejdůležitější závody téhle sezóny i dosavadní kariéry.

V Turecku se závodí ve vysoké nadmořské výšce, budeš umět správně vyladit formu?

Věřím, že ano. Mám zkušeného trenéra, kterému důvěřuji, stejně tak i realizačnímu týmu, který s námi do Turecka letí.

S jakým cílem poletíš do této lyžařsky exotické země?

Jak jsem již avizoval, mé výsledky v téhle sezóně nebyly nejlepší. Proto chci překvapit. Rád bych pomohl českému lyžování, aby se zase posunulo směrem nahoru.

Jak hodnotíš tažení biatlonových sportovců proti dopingu?

Kladně, souhlasím s jejich požadavky. Sport musí být spravedlivý, doping by se v něm ani neměl vyskytovat.

Seřaď dle Tvého úsudku pořadí hodnot...

1. úspěch ve sportu, 2. štěstí v lásce, 3. školní vysvědčení, 4. radost z dobrého skutku, 5. požitek ze zábavy, 6. vysoký adrenalin, 7. hezká figura

Naposledy změněno pondělí, 06 únor 2017 07:27
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

úterý 24. duben 2018

nyní se nevyučuje
« Duben 2018 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  25.02.2018
    Dne  15.02.2018 proběhlo okresní kolo olympiády v německém jazyce.  Po poslechovém cvičení soutěžící konverzovali s porotci o volném čase, všedním dni, na téma počasí, čtyři roční období a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie III.A se stal Daniel Pražák (3.C), druhé místo obsadil Daniel Tunys (EA) a třetí místo získal Vojtěch Starý (XA).  Daniel Pražák a Filip Kirchner budou naší školu reprezentovat v krajském kole v Olomouci. Filip v kategorii III.B pro studenty s pobytem v německy mluvících zemích delším než půl roku. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v krajském kole.  
 • Konverzační soutěž v anglickém jazyce pro tercie a kvarty zná své vítěze

  22.02.2018
  V úterý 20.2.2018 se uskutečnilo školní a okresní kolo soutěže v anglické konverzaci pro žáky tercií a kvart. Jako každý rok měla soutěž část poslechovou i konverzační a všichni studenti si vedli velmi dobře. Výsledné umístění bylo velmi těsné. Na prvním místě se umístil Filip Ondruch z kvarty A, na druhém místě Jan Drochýtek z tercie A. Třetí místo obsadila Sára Drlíková z kvarty A.  První dva postupují do krajského kola , které se bude konat v březnu v Olomouci. Všem srdečně gratulujeme!                                                                          
 • Výsledky okresního kola anglické konverzace

  09.02.2018
  Ve čtvrtek 8. února se na Gymnáziu Jeseník uskutečnilo okresní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěž měla již tradičně dvě části: poslechovou a konverzační. Do okresního kola postoupily čtyři studentky gymnázia a tři studenti z hotelové školy v Jeseníku. Komisi letos doplnila rodilá mluvčí Sue Šejda. Nejlépe se v soutěži dařilo studentce druhého ročníku Gymnázia Jeseník, Evě Kořenkové, která obsadila 1. místo. V těsném bodovém závěsu za ní pak obsadila druhé místo studentka 3. ročníku Gymnázia Jeseník Kristýna Kaliničová a stupně vítězů pak doplnil student hotelové školy Ondřej Šenekl. Všem studentům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole v Olomouci.
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.09.2017
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl