ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

MISTROVSKÁ KLÁNÍ NA ŠUMAVSKÉM ZADOVĚ

| Napsal(a)  Administrator | Zpět na Gymnázium se sportovní přípravou | Zobrazeno: 439×

Elitní formace dorosteneckých klubů z naší republiky se sjely minulý víkend do nádherného zimního střediska na Zadově, jež je skutečnou tepnou běžeckého lyžování na Šumavě.

Letošní bratru příznivá zima se vším všudy – krásným prachovým sněhem, mrazivými teplotami se slunečným doprovodem – byla průvodním jevem i na 2. části Mistrovství České republiky v běhu na lyžích dorostu. Motivace zisku mistrovské medaile je vždy burcujícím faktorem, a tak to po oba dny vířilo energií mladých sportovců.

Sobotní reglement propozic závodu stanovil hromadné starty, a to je vždy o poznání napjatější forma soutěže. Nedobře odstartovat či dostat se do šlamastiky v některém souboji o pozice při najíždění do stop či odšlapů může zhatit veškerou snahu či vyladěnou formu a výsledek je rázem „fuč“. Jeseničtí zástupci Fenix Ski Teamu si však počínali vesměs velmi dobře a navázali tak na veleúspěšné vystoupení z Nového Města.

Výsledky:

Sobota 28.1.: klasika – hromadné starty

Starší dorostenci

Ne zcela ve formě běžící Kim Žalčík vybojoval 7. příčku, o poznání lépe se v klubku špičkových běžců pohyboval Vladimír Kozlovský a do posledních metrů usiloval o bronzovou medaili, ta mu bohužel unikla doslova o fous, přesto 4. místo zaslouží obdiv.

Mladší dorostenci

Mladíci – hoši soutěžící v kategorii prvním rokem se prali jako Frištenský a jejich umístění na 9. místě Jakub Medek a na10. pozici Jáchym Cenek bylo velmi cenné, v čele závodu však bojoval udatně Jakub Strouhal a oceněním byla další medaile do jeho bohaté sbírky – bronz!

 Zadov 1

Starší dorostenky

Tady se s formou zcela nepotkala naše Kájina Poulíková a její 9. místo rozhodně nepatří mezi triumfy, avšak její vrchol sezóny na EYOF teprve přijde a tam se jistě Kája představí v jiné fazónce.

Mladší dorostenky

Mladičká Karla Mičkerová se vytáhla na ostatní a ač závodí v kategorii první rok, doklouzala na výborném 7. místě. Dobře ji doplnila i Anna Strouhalová na 9. příčce.

 

Neděle 29.1.: klasika – sprint dvojic

Starší dorostenci

Nádherný závod plný soubojů, nástupů, ataků a do poslední chvíle nadmíru vyrovnaný. Naše dvojice Kozlovský – Žalčík hrála v závodě prim a jen o pár metrů zůstala za vysněným titulem, ale i 2. místo má bezpochyby vysokou hodnotu.

Zadov 5

Starší dorostenky

Děvčata navázala na chlapce dramatickou podívanou a naše dvě želízka v ohni Poulíková – Poláková vybojovala v závěru 6. místo.

 Zadov 6

Mladší dorostenci

Nejpočetnější pole závodníků, chlapci se museli prokousat sítem semifinálových bojů a oběma kolektivům se podařilo kvalifikovat do finále. Celkové 10. místo Cenka s Vrbovským je hodnotný výsledek, však 3. místo dua Medek-Strouhal má jedinečnou hodnotu a je velkým příslibem do budoucna.

Mladší dorostenky

I v tomto sprintu mladších dívenek se naše zástupkyně Strouhalová – Mičkerová představily v dobrém lyžařském světle a jejich vydařené vystoupení bylo odměněno 6. místem a tím i pozicí na velkém pódiu při slavnostním ceremoniálu.

Zadov 4

Sezóna sportovcům Fenixu přináší na základě dosažených výkonů řádnou porci radosti a tak věšíme, že v v její 2. části forma bude ještě gradovat. Především držíme palce našim na mezinárodních závodech – na Světové universiádě Adamovi Fellnerovi, na mistrovství světa Janu Pechouškovi a na EYOF Karle Poulíkové, Vladimíru Kozlovskému a Kimovi Žalčíkovi.

Po našem „SKUL“ a třeba moc poděkovat zázemí klubu Fenix, rovněž tak jesenickému gymnáziu a všem sponzorům, jež se realizují v podpoře bílého sportu.

zhor

Naposledy změněno neděle, 05 únor 2017 17:22
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

pátek 27. duben 2018

nyní se nevyučuje
« Duben 2018 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  25.02.2018
    Dne  15.02.2018 proběhlo okresní kolo olympiády v německém jazyce.  Po poslechovém cvičení soutěžící konverzovali s porotci o volném čase, všedním dni, na téma počasí, čtyři roční období a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie III.A se stal Daniel Pražák (3.C), druhé místo obsadil Daniel Tunys (EA) a třetí místo získal Vojtěch Starý (XA).  Daniel Pražák a Filip Kirchner budou naší školu reprezentovat v krajském kole v Olomouci. Filip v kategorii III.B pro studenty s pobytem v německy mluvících zemích delším než půl roku. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v krajském kole.  
 • Konverzační soutěž v anglickém jazyce pro tercie a kvarty zná své vítěze

  22.02.2018
  V úterý 20.2.2018 se uskutečnilo školní a okresní kolo soutěže v anglické konverzaci pro žáky tercií a kvart. Jako každý rok měla soutěž část poslechovou i konverzační a všichni studenti si vedli velmi dobře. Výsledné umístění bylo velmi těsné. Na prvním místě se umístil Filip Ondruch z kvarty A, na druhém místě Jan Drochýtek z tercie A. Třetí místo obsadila Sára Drlíková z kvarty A.  První dva postupují do krajského kola , které se bude konat v březnu v Olomouci. Všem srdečně gratulujeme!                                                                          
 • Výsledky okresního kola anglické konverzace

  09.02.2018
  Ve čtvrtek 8. února se na Gymnáziu Jeseník uskutečnilo okresní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěž měla již tradičně dvě části: poslechovou a konverzační. Do okresního kola postoupily čtyři studentky gymnázia a tři studenti z hotelové školy v Jeseníku. Komisi letos doplnila rodilá mluvčí Sue Šejda. Nejlépe se v soutěži dařilo studentce druhého ročníku Gymnázia Jeseník, Evě Kořenkové, která obsadila 1. místo. V těsném bodovém závěsu za ní pak obsadila druhé místo studentka 3. ročníku Gymnázia Jeseník Kristýna Kaliničová a stupně vítězů pak doplnil student hotelové školy Ondřej Šenekl. Všem studentům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole v Olomouci.
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.09.2017
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl