ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Běžci Fénixu ve vítězné eufórii

| Napsal(a)  K. Žalčík | Zpět na Gymnázium se sportovní přípravou | Zobrazeno: 526×

V třídenních mistrovských kláních v běhu na lyžích přivítala novoměstská aréna, jež nesla ještě nesmazatelnou stopu po nedávném vítězném tažení Gábiny Koukalové, nejlepší dorost, juniorskou i seniorskou elitu naší republiky.

Pátek třináctého

Tento silný mýtus v životě mnoha lidí nenastavil žádné překážky 1. mistrovského dne ve sprintu volnou technikou a přinesl v zahraniční konkurenci velmi zajímavou podívanou. Sice jsme se nedočkali 50.000 návštěvy, leč kořením byli neuvěřitelně impulsivní Brazilci.

A jeseničtí běháči se do soupeřů opřeli s plnou vervou. 2. místo J. Strouhala bylo ještě příjemným překvapeníčkem, na stříbrné pozici jej pefektně dubloval V. Kozlovský a stříbrnou korunu tomu nasadil  J. Pechoušek - potvrzená účast na MS juniorů v USA. Mimořádná paráda na úvod, kolem naší buňky se začalo našlapovat po špičkách. Nelze ještě opomenout výborné vystoupení K. Poulíkové na 4. pozici a na 8. místě stále se lepšící A. Strouhalové.

Sobota čtrnáctého

Úchvatná zimní scenérie Vysočiny s trvalým sněžným pápěřím zaměstnávala nervovou soustavu servismanů, je to přeci jenom jedna z nejtěžších mazacích variant. I zde na výbornou, sportovci  si pochvalovali, mladíci za to vzali a když z kopce letěli jak urvanej vagón, byla další lahůdka na světě. 5. J. Cenek, 3. J. Medek a pro mistrovský titul mazácky doklouzal J. Strouhal. Napadlo pár centimetrů prašanu a výborně navázali na své kolegy děvčata. 4. A. Strouhalová, ba dokonce K. Poulíková v líté bitvě o letenky na EYOF (zimní olympijský festival mládeže) vydolovala ze sebe všechny rezervy a vynikajícím 3. místem se nominovala.

A že V. Kozlovský přicestoval se stejnou motivací, zdolával náročnou trať navýsost zdatně, v cíli se radoval ze stříbra i ze stejného bonusu jako Kája.

O tomto mimořádném úspěchu jesenického lyžování v příštím čísle.

Neděle patnáctého

Závěrečné klání v čase, kdy mnozí ještě zahřívají gauč po zdařilém večírku, přineslo do programu hromadné starty volnou technikou. Rychlost, loktové boje o pozice, nástupy, zaváhaní, tu a tam karambol a to vše zasadit do rámečku potřebné vytrvalosti, podívaná s přidanou hodnotou. A Fénix- do třetice všeho dobrého.

Na čele lyžařské hordy dospurtovaly shodně na 4. místě K. Poulíková i J. Strouhal. Za svými zády nechali úplně všechny vícemistr K. Žalčík a nejrychlejší dorostenec dne V. Kozlovský. V napínavé přetahované až na cílovou metu se opět vytáhl 2. pozicí J. Pechoušek. Přesilovka „dukláků a reprezentantů“ proti Adamovi Fellnerovi vyzněla pro našeho borce po jeho drtivém závěru do bronzové radosti, hodnota jeho výkonu jej stále řadí do širší nominace na MS.

2. mistrovské tituly a 9 medailí, nebývalá žeň, však blížící se nádherné formulce - „štěstí přeje připraveným“ se zapsala navždy do historie jesenického lyžování. Plodů sportovních tříd, sportovního centra mládeže i stále mladinkého gymnázia se sportovní přípravou. Celý tým zabrnkal na příznivou notečku a věřte, že takový koncert se nádherně poslouchá.

zhor 

Naposledy změněno úterý, 17 leden 2017 10:32
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

čtvrtek 30. březen 2017

nyní se nevyučuje
« Březen 2017 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Školní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  26.01.2017
  Dne  25.01.2017 proběhlo školní kolo olympiády v německém jazyce.  Soutěžící konverzovali s němčináři o jejich vztahu ke kultuře,  volném čase, o městě Jeseníku, o jejich všedním dni a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie 1. a 2. ročníku se stal Daniel Pražák (2.C), druhé místo obsadila Mariana Rygolová (2.C) a třetí místo získal Daniel Tunys (XA). V kategorii 3. ročníku se umístila na prvním místě Silvie Zbořilová a na místě druhém Tereza Vodáková, obě z EA. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v okresním kole.  
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.11.2016
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2016),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2016
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Výsledky minisčítání

  02.12.2015
  Vlistopadu se někteří mladší studenti naší školy zapojili do akce Statistického úřadu - minisčítání. Na následujícím odkazu jsou veškeré údaje zpracovány do tabulek a grafů, tak se podívejte:-) Minisčítání 2015
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.