ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

JAK JSME OBHÁJILI NAŠI EKOŠKOLU

| Zobrazeno: 1304×

Dne 13. června se skupina studentů pod vedením pánů profesorů Jurníka a Worma vydala na cestu do Prahy, kde se druhý den konalo slavnostní předávání titulů Ekoškolám, které tento titul již alespoň jednou obdržely.

Okamžitě po příjezdu na hlavní nádraží jsme se přesunuli do centra Sdruženi Tereza, kde jsme si mohli uskladnit naše věci a pohodlně se ubytovat. V této budově nás zaujala dekorace a výzdoba v ekologickém duchu, přítomna doslova na každém rohu. Následovala prohlídka města Prahy. Překvapilo nás, jak prázdně hlavní město působí v pozdějších odpoledních hodinách. Na druhou stranu zvláště působivé bylo Staroměstské náměstí v době, kdy se hrál zápas fotbalového mistrovství Evropy.

Druhý den ráno jsme se vypravili na Právnickou fakultu Karlovy Univerzity. Právě na tomto místě se mělo konat předávání obhájených titulů. Jinak strohé a chladné prostředí této stavby se na několik hodin proměnilo v čilý rej zástupců ekotýmů ze všech koutů republiky. Učitelé, profesoři, studenti, žáci se před odchodem do velké posluchárny, kde měl být celý den započat, shromažďovali v nepříliš prostorné vstupní hale, jinak pracovně přezdívané „bazén“. Na úvod měl slovo mimo jiné Petr Daniš, ředitel Terezy, který všem přítomným vylíčil, jaký kostrbatý začátek a průběh měl celý program Ekoškola v našem vzdělávacím systému.  Po úvodním slovu se každý rozutekl do workshopů, kam se předem přihlásil. Většina našich zástupců se přihlásila na workshop s tématikou doprava. Menší část se uchýlila ke hře pro žáky. Následovala dlouho očekávaná část programu, zlatý hřeb, a to předávání mezinárodních titulů Ekoškola. Naše gymnázium bylo pozváno k předání jako jedno z prvních a spolu s certifikátem o úspěšné obhajobě jsme obdrželi i druhou vlajku (jedna už je k vidění ve vestibulu vyššího gymnázia), mnoho studijních materiálů s environmentální tématikou a předměty, jejž mohou posloužit k lepšímu fungování naší činnosti.

Zpáteční cestou jsme si jen mohli pochvalovat, že naše několikaletá práce není zbytečná, a že rozhodně nejsme jediní, kdo se snaží o zlepšování prostředí školy, jejího okolí i celkového vztahu lidí k přírodě samotné.

Jakub Svoboda, EB

Naposledy změněno pátek, 24 srpen 2012 18:37
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

neděle 20. srpen 2017

nyní se nevyučuje
« Srpen 2017 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Školní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  26.01.2017
  Dne  25.01.2017 proběhlo školní kolo olympiády v německém jazyce.  Soutěžící konverzovali s němčináři o jejich vztahu ke kultuře,  volném čase, o městě Jeseníku, o jejich všedním dni a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie 1. a 2. ročníku se stal Daniel Pražák (2.C), druhé místo obsadila Mariana Rygolová (2.C) a třetí místo získal Daniel Tunys (XA). V kategorii 3. ročníku se umístila na prvním místě Silvie Zbořilová a na místě druhém Tereza Vodáková, obě z EA. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v okresním kole.  
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.11.2016
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2016),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2016
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Výsledky minisčítání

  02.12.2015
  Vlistopadu se někteří mladší studenti naší školy zapojili do akce Statistického úřadu - minisčítání. Na následujícím odkazu jsou veškeré údaje zpracovány do tabulek a grafů, tak se podívejte:-) Minisčítání 2015
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.