ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Primáni poznávají svůj region

| Zobrazeno: 5351×
 

Ve středu 3o. května 2012 se na hřišti u nižšího gymnázia sešlo šest různě barevných skupinek dětí:  Čertíci, Petrásci, Vozkové, Pradědečci, Mecháčci a Šeráčci, žáci primy A. Společně se chystali na cestu do Priessnitzových lázní, kde na ně čekala vědomostní soutěž v rámci projektu Poznej svůj region.

V 7.35 se na hřišti začínají scházet ti nejmladší gymnazisté, za chvíli se k nim připojuje několik studentů gymnázia vyššího, již se pro tento den ujmou role průvodců, a nakonec přichází paní učitelka Miková.  Velitelsky se postaví před své žáky a spolu s mapkou lázní, na níž jsou zaznačena soutěžní stanoviště, jim dává pár tipů, jak se chovat slušně.

Před osmou hodinou roli vůdce převezme pan Vodák. Primáni hodí batohy na záda a už si to šlapou po Muzikantské stezce nahoru. Pár lehkých kroků do kopce, pár skoků přes kmeny a v poslední zatáčce jeden těžký výdech. Pak už se všichni posilňují na kolonádě.

Oficiální zahájení se koná na hřišti vedle tenisových kurtů. Prvním úkolem týmů je poznat podle indicií významná místa CHKO Jeseníky. Po úspěšném splnění si průvodci nastaví hodinky, aby na stanoviště přicházeli včas, ujmou se své skupinky a vydají se vstříc dobrodružství.

Na prvním stanovišti žáci naleznou Míšu, zraněnou studentku. Bolí ji hlava, krvácí jí ruka a nohu má zvláštně pokroucenou. Co s tím? Týmy se poradí, jeden člen jde zavolat sanitku (roli dispečera sehrál pan Vodák), někdo už bere tlakový obvaz, jiný běží hledat klacky, aby zlomenou nohu zafixovali, a někdo je tak starostlivý, že Míše začne obvazovat i bolavou hlavu. Tu se do scény přimísí Katka: „Ty si snad na hlavu dáváš obvaz, když tě bolí?“ Na stanovišti číslo dvě zase čeká jeden bílý papírový pán, paní uč. Svobodová a její studentky. Ty primány vyzbrojí štětci, vodovými barvami a lepidly. Během půl hodiny žáci vytvoří umělecké dílo - pánovi nalepí mechové vousy a kapradinové vlasy a dokreslí mu oblečení. Až do jedné hodiny žáci prokazují své vědomosti na stanovištích Botanika (p. uč. Pavelka), Hudba a český jazyk (p. uč. Bartoňová), Zeměpis (p. uč. Karásková) a Archeologie (p. uč. Knoppová).

Po splnění všech úkolů se opět na hřišti koná vyhlášení vítězů. Před předáním dárečků se ještě musí každá skupinka předvést v celé své kráse – znova ukazují svá batikovaná trička, týmové přívěsky a hlavně svůj tanec. Když je vyhlášeno 2. místo, už je všem jasné, že vítězem letošního ročníku se stávají Vozkové.

Na závěr by bylo vhodné vyzdvihnout výkony primánů. Nejenže se prokázali jako chytrolínové, ale všechny potěšili především svou fantazií a schopností týmové spolupráce.

Za odměny pro soutěžící děkujeme také Radě rodičů Gymnázia Jeseník, Priessnitzovým léčebým lázním, a. s., Správě CHKO Jeseníky, firmám STOMIX, spol. s. r. o., a Saint-Germain Weber Terranova, a. s., Fakultě elektrotechniky a informatiky, VSB-TU Ostrava a v neposlední řadě také rodičům, paní Martině Pospíšilové a panu Jaromíru Bubíkovi. 

Markéta Turková, EB

DSC_0009

Jak hodnotí projekt Poznej svůj region primánci

Čertíci – 4. místo

Michal Brnka, Jakub Jeřábek, Magdaléna Lonková, Kristýna Mudrová, Ondřej Pecina

„Tento den byl velmi zajímavý a zábavný.“  Ondra, Jakub, Michal

„Projekt Poznej svůj region je dobrý nápad.“ Kristýna

„Středeční den se mi moc líbil. Nejvíce se mi líbila stanoviště s biologií a archeologií.“ Magdaléna

Mecháčci – 6. místo

Markéta Harbichová, Štěpán Bubík, František Juris, Dominika Grabovská, Hanka Mašková

„Nejlepší byla botanika, nejhorší archeologie a hudebka.“ Dominika

„Pěkný, milý den.“ Hanka

„Nejlepší byla hudebka a nejhorší výtvarka a zdravověda.“ Štěpán

„Bylo to super a už se těším na další projekt.“ Franta

Petrásci – 2. místo

Marta Horáčková, Karin Neubauerová, Eliáš Vrbovský, Jan Formánek

„Nejvíce se mi líbila výtvarka, také se mi jako vedoucí skupinky líbila spolupráce našeho týmu, nehádali jsme se, spolupracovali a poslouchali názory ostatních. Tento den se mi velice líbil.“ Marta

„Celkový den se mi líbil nejen z důvodu, že nebyla škola, ale také jsem si ho užila. Nejvíc se mi líbila zdravověda, výtvarka a archeologie. Naši skupinku bych zhodnotila za jedna, výborná spolupráce a sranda se u mě cení.“ Karin

„Moc se mi to líbilo, mohli jsme si zopakovat učivo.“ Eliáš

„Z celého dne se mi nejvíc líbilo zeměpisné učivo, měl jsem z celého dne dobrý pocit, snad jenom biologie a hudebka se mi tolik nelíbily. Byla to zábava.“ Honza

Pradědečci – 5. místo

Klára Konečná, Marek Beneš, Veronika Franková, Pavel Kudělka, Libor Alföldi, Dora Halamová

„Tento den se mi líbil, protože jsme mohli být venku a plnit zábavné úkoly.“ Klára

„Líbila se mi jenom výtvarka a archeologie, jinak nic moc se mi nelíbilo.“ Marek

„Líbilo se mi to, protože jsme se nemuseli učit ve škole.“ Veronika

„Tento den se mi líbil, protože to byla zábava.“ Pavel

„Nejlepší byla archeologie a botanika. Nebavila mě zdravověda. Celkově to byla zábava.“ Libor

„Líbilo se mi to, protože to byla zábava.“ Dora

Šeráčci – 3. místo

Dan Tunys, Amálie Chocholová, Lukáš Trlica, Matěj Žídek, Kristýna Kaliničová

„Nejvíce se mi líbila archeologie, protože to bylo zajímavé a poučné.“ Dan

„Moc se mi líbilo, že jsme se u každého stanoviště naučili něco nového.“ Kristýna

„Celý den byl zajímavý, u každého stanoviště byly různé zábavné úkoly.“ Amálka

„Moc se mil líbila výtvarná výchova, protože se nám to povedlo a dostali jsme za to plný počet bodů.“ Matěj

„Nejvíc se mi líbila výtvarka, protože byla hodně o spolupráci.“ Lukáš

Vozkové – 1. místo

Nikol Nevrlá, Markéta Šimková, Simona Kachtíková, Jan Hanák, Matěj Nosek, Jakub Pospíšil

„Náš tým pracoval velmi dobře a dobře spolupracoval.“ Nikol

„Velmi mě bavila archeologie a také vím, že se musíme zlepšit ve zdravovědě.“ Markéta

„Líbilo se mi to, že jsme spolupracovali a nikdo se nehádal, jsem ráda, že se i kluci zapojili.“ Simona

„Líbilo se mi, že jsme vyhráli a na některých stanovištích byly lehké úkoly.“ Honza

„Tento projekt byl zajímavý a všichni pracovali, akorát by ty úkoly mohly být těžší.“ Matěj

 

Naposledy změněno sobota, 25 srpen 2012 20:29
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

neděle 19. srpen 2018

nyní se nevyučuje
« Srpen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  25.02.2018
    Dne  15.02.2018 proběhlo okresní kolo olympiády v německém jazyce.  Po poslechovém cvičení soutěžící konverzovali s porotci o volném čase, všedním dni, na téma počasí, čtyři roční období a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie III.A se stal Daniel Pražák (3.C), druhé místo obsadil Daniel Tunys (EA) a třetí místo získal Vojtěch Starý (XA).  Daniel Pražák a Filip Kirchner budou naší školu reprezentovat v krajském kole v Olomouci. Filip v kategorii III.B pro studenty s pobytem v německy mluvících zemích delším než půl roku. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v krajském kole.  
 • Konverzační soutěž v anglickém jazyce pro tercie a kvarty zná své vítěze

  22.02.2018
  V úterý 20.2.2018 se uskutečnilo školní a okresní kolo soutěže v anglické konverzaci pro žáky tercií a kvart. Jako každý rok měla soutěž část poslechovou i konverzační a všichni studenti si vedli velmi dobře. Výsledné umístění bylo velmi těsné. Na prvním místě se umístil Filip Ondruch z kvarty A, na druhém místě Jan Drochýtek z tercie A. Třetí místo obsadila Sára Drlíková z kvarty A.  První dva postupují do krajského kola , které se bude konat v březnu v Olomouci. Všem srdečně gratulujeme!                                                                          
 • Výsledky okresního kola anglické konverzace

  09.02.2018
  Ve čtvrtek 8. února se na Gymnáziu Jeseník uskutečnilo okresní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěž měla již tradičně dvě části: poslechovou a konverzační. Do okresního kola postoupily čtyři studentky gymnázia a tři studenti z hotelové školy v Jeseníku. Komisi letos doplnila rodilá mluvčí Sue Šejda. Nejlépe se v soutěži dařilo studentce druhého ročníku Gymnázia Jeseník, Evě Kořenkové, která obsadila 1. místo. V těsném bodovém závěsu za ní pak obsadila druhé místo studentka 3. ročníku Gymnázia Jeseník Kristýna Kaliničová a stupně vítězů pak doplnil student hotelové školy Ondřej Šenekl. Všem studentům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole v Olomouci.
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.09.2017
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl