ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

BLÍŽÍ SE AUDIT PROGRAMU EKOŠKOLA

| Zobrazeno: 1701×

Ve středu se kromě běžných obyvatel jesenického gymnázia budou v naší škole pohybovat i dva auditoři vyslaní Sdružením Tereza Praha (koordinátor programu Ekoškola v České republice. Jejich cílem je na místě posoudit, jak na jesenickém gymnáziu během dalších dvou let po zisku titulu mezinárodní program fungoval a zda si naše škola zaslouží prestižní titul, který jsme poprvé získali v roce 2008, obhájit.

Přestože se až na výjimky původní školní „ekotým“ od základů proměnil, přes všechny překážky pracuje nadále. Věřím, že jste výsledky jeho činnosti zaznamenali, možná ocenili nebo se na některých ekoškoláckých akcích i sami přímo podíleli.

Vybudovn_Hbitova_odpadk_21._10._2010

Z našich větších aktivit v uplynulých dvou letech jsme například realizovali výstavbu symbolického „Hřbitova odpadků“ před školou s řadou informací o době rozkladu jednotlivých druhů odpadů. Hřbitov jsme navíc spojili s populárním geocachingem (hledání „ pokladů“ na základě zeměpisných souřadnic s využitím navigačního systému GPS). Kromě náhodných kolemjdoucích se tak u našich informací zastavila spousta lidí a už dvě stovky z nich nalezli naši schránku s pokladem. Těší nás i vesměs pozitivní zpětné reakce „geokačerů“ sdělované prostřednictvím internetu.

Den_strom_-_vdlvac_program_na_SV_Duha_Jesenk_21._10._2010

Žáci a studenti mnoha tříd se mohou každoročně zúčastnit naší akce na Den stromů, která kromě kulturního programu obsahuje i vzdělávací část v podobě určování dřevin, kvizy, návštěvy programů SVČ Duha či Sdružení Brontosaurus, ale vždy i výsadbu dřevin v okolí naší školy.

DSC_0157

Dost práce nám dá i udržet a zlepšovat v rámci Ekoškoly zavedený systém nakládání se školním odpadem, který spočívá v možnosti důsledného třídění.  Jsme rádi, že většina gymnazistů náš systém chápe a každodenně využívá, stejně jako nás mrzí, že tento žádoucí vztah k životnímu prostředí pořád ještě nemají vžitý úplně všichni. Jako poslední novinku v této oblasti jsme přidali i možnost ukládání použitého potravinářského oleje do modrého barelu u vrátnice. Děkujeme všem, kteří využívají nejen nádoby na třídění papíru a plastů ve třídách, ale i kontejnery na třídění hliníku, elektroodpadu, baterií, úsporných žárovek a zářivek. I letos v rámci Recyklohraní za získané body pořídíme věc, která bude moci být užitečná všem gymnazistům (a třeba i tak využívaná jako předchozí nákup stolu na stolní tenis).

DSC_0007

Ceníme si pomoci všech, kteří nás podporují ve snaze o lepší školní prostředí. Nemůžeme realizovat finančně nákladné akce, ale snažíme se alespoň o malé krůčky.  Řada z vás se například podílela na výtvarné výzdobě hlavní chodby, někteří se ve třídách starají o pokojové rostliny, bývalí i současní žáci školy se zasloužili o vybudování posezení ve školním parčíku, o montáž perlátorů na vodovodní kohoutky či odrazných hliníkových fólii za radiátory v některých učebnách. Naším loni vytvořeným „turistickým“rozcestníkem jsme snad o něco usnadnili orientaci návštěvníkům vyššího gymnázia.

DSC_0014

Dalším trvalým výsledkem našeho snažení jsou například každoroční ekologicky orientované exkurze studentů kvart, environmentální programy, semináře a workshopy ve Sluňákově i jinde. Pravidelně se pokoušíme získat na naši činnost peníze psaním projektů, ať už jsou to projekty na výsadbu rostlin nebo třeba letošní malý grant na vybudování přístřešku na kola, který ale finanční podporu bohužel nakonec nezískal.

PC150002

Přestože jsme gymnázium „ kdesi v pohraničí a za kopcem“, i po několika letech jsme doposud jedinou  Ekoškolou v Olomouckém kraji. Kromě toho jsme v pouhé dvacítce škol v celé ČR, která realizuje kampaň za snižování množství odpadů pod názvem Litter Less Campaign 2012. Prostředky, které jsme a kampaň získali, byly použity například na školní tematickou fotosoutěž, na úhradu dopravy na exkurzi do Technických služeb Jeseník, na tvorbu informativních bannerů či na zakončení kampaně připravované 5. června na Den životního prostředí.

DSC_0008

DSC_0062

DSC_0084

Výčet ekoškoláckých aktivit by byl samozřejmě ještě mnohem delší. Větší část z nich se organizuje a uskutečňuje ve volném čase bez nároku na finance ze strany školy.  Ať už auditem projdeme úspěšně či neúspěšně, poděkování patří všem, kteří se do práce Ekoškoly v rámci svých možností zapojili a pomohli něco změnit.

                Vždyť řada velkých změn začíná u těch nejmenších...  

DSC_0099

Držte proto palce nám i sobě!

                                                                     Školní ekotým.

DSC_0079Ekoskola_seda

Naposledy změněno pátek, 24 srpen 2012 18:37
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

neděle 19. srpen 2018

nyní se nevyučuje
« Srpen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  25.02.2018
    Dne  15.02.2018 proběhlo okresní kolo olympiády v německém jazyce.  Po poslechovém cvičení soutěžící konverzovali s porotci o volném čase, všedním dni, na téma počasí, čtyři roční období a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie III.A se stal Daniel Pražák (3.C), druhé místo obsadil Daniel Tunys (EA) a třetí místo získal Vojtěch Starý (XA).  Daniel Pražák a Filip Kirchner budou naší školu reprezentovat v krajském kole v Olomouci. Filip v kategorii III.B pro studenty s pobytem v německy mluvících zemích delším než půl roku. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v krajském kole.  
 • Konverzační soutěž v anglickém jazyce pro tercie a kvarty zná své vítěze

  22.02.2018
  V úterý 20.2.2018 se uskutečnilo školní a okresní kolo soutěže v anglické konverzaci pro žáky tercií a kvart. Jako každý rok měla soutěž část poslechovou i konverzační a všichni studenti si vedli velmi dobře. Výsledné umístění bylo velmi těsné. Na prvním místě se umístil Filip Ondruch z kvarty A, na druhém místě Jan Drochýtek z tercie A. Třetí místo obsadila Sára Drlíková z kvarty A.  První dva postupují do krajského kola , které se bude konat v březnu v Olomouci. Všem srdečně gratulujeme!                                                                          
 • Výsledky okresního kola anglické konverzace

  09.02.2018
  Ve čtvrtek 8. února se na Gymnáziu Jeseník uskutečnilo okresní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěž měla již tradičně dvě části: poslechovou a konverzační. Do okresního kola postoupily čtyři studentky gymnázia a tři studenti z hotelové školy v Jeseníku. Komisi letos doplnila rodilá mluvčí Sue Šejda. Nejlépe se v soutěži dařilo studentce druhého ročníku Gymnázia Jeseník, Evě Kořenkové, která obsadila 1. místo. V těsném bodovém závěsu za ní pak obsadila druhé místo studentka 3. ročníku Gymnázia Jeseník Kristýna Kaliničová a stupně vítězů pak doplnil student hotelové školy Ondřej Šenekl. Všem studentům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole v Olomouci.
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.09.2017
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl