ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Trochu "nevoňavá" exkurze.

| Zobrazeno: 1297×

Víte, co se děje s nejrůznějšími předměty, které coby odpad vyhazujeme? Kde končí, rukama kolika lidí projdou, jak by se daly dále využít, kdo se o to postará či kolik nás to vše stojí?

DSC_0024

Kampaň za snižování množství odpadu (LITTER LESS CAMPAIGN 2012) je na naší škole v plném proudu. Jejím cílem není jen dnes již běžné a většinou uvažujících lidí i každodenně praktikované třídění, ale hlavně snaha o omezení celkového vznikajícího množství odpadů. Dnes, tj. ve středu 16. května, se v rámci kampaně uskutečnila malá exkurze žáků třídy 1. C na dvě pracoviště Technických služeb Jeseník, a to na třídicí linku na Březinově ulici a na řízenou skládku u Supíkovic. Všichni účastníci si mohli vytvořit konkrétní představu o ohromném množství odpadů, které se na Jesenicku vytváří a zároveň o způsobech dalšího nakládání s nimi. Snad tato akce alespoň trochu přispěje k lepšímu povědomí či představě o pokročilém stupni konzumnosti naší společnosti i bezohlednosti řady lidí k životnímu prostředí. Bylo by ku prospěchu věci, kdyby dalším logickým důsledkem bylo snižování celkového množství vyhazovaných věcí nebo alespoň jejich důsledná odpadová separace. Nic se nezmění, pokud to sami nezměníme, a tak více zvažujme, než něco koupíme a po kratším či delším čase zase vyhodíme, zda danou věc opravdu nutně potřebujeme, představme si i další cestu námi „vyrobeného“ odpadku nebo nelehkou práci lidí, kteří se o jeho další osud starají.

DSC_0026

Poděkování patří pracovníkům TS Jeseník, jmenovitě panu Holčíkovi a panu Soškovi, kteří nám věnovali svůj čas a předali řadu informací o obecné i regionální problematice nakládání s odpady.

DSC_0028

Na závěr připomínáme páteční uzávěrku (18. 5.) další tematicky související akce, kterou je fotosoutěž pro studenty gymnázia (viz nástěnka na VG či článek „Zkuste si zafotosoutěžit“ na www.gymjes.cz).

Naše kampaň za snižování množství odpadu vyvrcholí dne 5. června na Den životního prostředí na Gymnáziu Jeseník a v jeho bezprostředním okolí, ale ústřední motto „Když méně znamená více“ by v našich hlavách mělo znít i do budoucna.

Za účastníky exkurze a organizátory kampaně na gymnáziu S. Jurník

Několik fotek z exkurze najdete zde.

logo_Ekokoly

Naposledy změněno sobota, 25 srpen 2012 20:23
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

neděle 23. duben 2017

nyní se nevyučuje
« Duben 2017 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Školní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  26.01.2017
  Dne  25.01.2017 proběhlo školní kolo olympiády v německém jazyce.  Soutěžící konverzovali s němčináři o jejich vztahu ke kultuře,  volném čase, o městě Jeseníku, o jejich všedním dni a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie 1. a 2. ročníku se stal Daniel Pražák (2.C), druhé místo obsadila Mariana Rygolová (2.C) a třetí místo získal Daniel Tunys (XA). V kategorii 3. ročníku se umístila na prvním místě Silvie Zbořilová a na místě druhém Tereza Vodáková, obě z EA. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v okresním kole.  
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.11.2016
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2016),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2016
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Výsledky minisčítání

  02.12.2015
  Vlistopadu se někteří mladší studenti naší školy zapojili do akce Statistického úřadu - minisčítání. Na následujícím odkazu jsou veškeré údaje zpracovány do tabulek a grafů, tak se podívejte:-) Minisčítání 2015
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.