ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Poznávací zájezd - Bruggy - Londýn 2012

| Zobrazeno: 2632×

     

Ve dnech 29.4. až 4. 5. se zúčastnila „gymplácká“ výprava spolu se studenty Gymnázia Nový Jičín poznávacího zájezdu do belgických Brugg a světově proslulého Londýna. Celá akce byla zorganizována cestovní kanceláří z Nového Jičína, která nám poskytla neobyčejně veselou a povídavou průvodkyni.

     Náš výlet započal, pro nás „jeseničáky“, tak okolo třetí hodiny ráno v neděli, kdy jsme si naskládali svá zavazadla do autobusu a pohodlně se usadili do sedadel. Cesta do Belgie byla pro mnohé trochu zmáhající, ale nakonec jsme to všichni zvládli bez potíží. Kolem osmé hodiny večerní jsme se dostali do belgického města Gent, kde jsme přespali v  ubytovně s názvem Formule 1. Ačkoli to tam nevypadalo jak v pětihvězdičkovém hotelu, byli jsme rádi, že jsme si aspoň mohli trochu odpočinout a spláchnout ze sebe celodenní cestu autobusem.

     Další den jsme jeli navštívit město Bruggy, kde jsme si mohli prohlédnout spoustu zajímavých historických míst, projet se lodí..  Říká se, že v Belgii se vyrábí čokoláda nejlepší z nejlepších a vskutku, byla to pravda. Obchůdků s těmito sladkostmi zde bylo až až, takže si každý mohl nakoupit dle své chuti a hloubky peněženky. Po prohlídce Brugg jsme se přemístili do francouzského města Calais, kde jsme se nalodili na trajekt a přepravili se přes kanálLa Manchedo Doveru. Odtud už to netrvalo dlouho a za několik hodin jsme už byli v Londýně. Naše jesenická část vystoupila v nějaké černošské čtvrti a čekala na své anglické rodiny, u kterých jsme byli ubytovaní. Osazenstvo z Nového Jičína pokračovalo do anglické ubytovny  Formule 1.

     Následujícího dne byla v plánu návštěva historického centra města Londýn, kde jsme měli možnost si prohlédnout například Parlament s Big Benem, Westminster Abbey, Buckinghamský palác, Národní galerii na Trafalgarském náměstí, a rozhodně velkým zážitkem byla projížďka v kukani London Eye. Zcela vyřízení jsme se navečer vrátili do svých rodin a Formule 1.

   Ve středu jsme si dali oddech v přírodě, návštěvou křídových útesů Beachy Head u Eastbourne, kde jsme se procházeli po nádherné pláži u moře a sbírali kamínky.  Až jsme byli od mořského větříku dostatečně vyfoukaní, přejeli jsme do nedalekého města Brighton. Tady jsme si mohli projít překrásné sídlo králů Royal Pavilion, což byl opravdu nádherný zážitek.

        Poslední poznávací den jsme strávili opět ve městě Londýn prohlídkou korunovačních klenotů v pevnosti Tower, dále jsme si pak prohlédli zvenku St. Paul´s Cathedral, navštívili Britské muzeum, které  bylo opravdu rozlehlé, a nakonec se nám uskutečnil sen každého londýnského návštěvníka, projížďka červeným doubledeckerem a tříhodinový rozchod po Oxford Street.

     Myslím si, že za všechny snad mohu říct, že byl tento zájezd pro nás velkým přínosem a pokud si jednou u maturity vylosujeme téma Londýn, snad v něm nikdo z nás už nebude tápat. Mockrát děkujeme  skvělým řidičům, kteří se bez problému orientovali i na anglických cestách, úžasné paní průvodkyni, bez které by to rozhodně nemělo takovou „šťávu“ a samozřejmě naší paní profesorce Hamalčíkové a jejímu manželovi, jak se o nás krásně a s velkou péčí starali.

Petra Kunovská, EA 

další foto z Londýna zde

Nově vložené fotky také ZDE

  

Naposledy změněno čtvrtek, 16 srpen 2012 18:09
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

úterý 23. leden 2018

nyní se nevyučuje
« Leden 2018 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Školní kolo soutěže v anglické konverzaci

  21.12.2017
  Ve čtvrtek 11. ledna 2008 se uskuteční školní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěž bude mít tradičně dvě části: poslech a povídání o vylosovaném obrázku. Prosíme všechny přihlášené studenty, aby se ve čtvrtek 11.1. v 8.00 dostavili do učebny j1. Těšíme se na Vás.
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.09.2017
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.