ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

2.C v Praze

| Zobrazeno: 1687×

Je pátek 20. dubna a naše třída 2. C se vydává na exkurzi do Prahy.

 Všichni se moc těšíme, jen máme mírné a řekla bych i oprávněné deprese z brzkého vstávání. Samozřejmě že cesta nemůže začínat bez menších potíží…kdosi totiž zaspal! Náš zodpovědný spolužák sice tuto skutečnost hned hlásí mobilem naší paní profesorce, dočkává se však jen potměšilé odpovědi: „Další vlak jede za 2 hodiny Mrkající". S časným vstáváním nemáme problém zřejmě jen my, ale také obsluha pokladny zaspala. Avšak rychle zapíná počítač a prodává společnou jízdenku. Nasedáme do vlaku a odjíždíme směr Praha.

Přestupujeme v Bludově a následně v Zábřehu. Cesta utíká rychle a probíhá bez problémů. Zatím se nikdo neztratil a vlaky jedou načas. Do Prahy přijíždíme kolem půl 10 a hned po příjezdu se vydáváme směr Troja na prohlídku botanické zahrady.

Paní profesorka kupuje vstupenky a my se vrháme do tropického skleníku Fata Morgana. Při vstupu nás překvapuje vysoká teplota a vlhkost. V tu chvíli nám to ale nevadí a my jsme okouzleni krásnými tropickými rostlinami, pár rybkami a velkými nádhernými motýly, kteří mezi námi poletují. Fotíme všechno, co nás zrovna zaujme, nevíme, kam se dříve podívat a jsme z toho všichni příjemně překvapeni.

motyl1

více fotografií zde

Po prohlídce botanické zahrady jdeme na další výstavu s názvem The Human Body. Nevíme, co přesně od téhle výstavy očekávat, ale moc se těšíme. Přicházíme k výstavišti a zhruba půl hodiny čekáme, až se nás ujme nějaký průvodce. Nakonec máme mladou průvodkyni – studentku medicíny, která to zvládá s přehledem, a její projev mě velice oslovuje. Popisuje a ukazuje nám různé části těla, je to skutečně velmi zajímavé.

Nakonec se vydáváme na Václavské náměstí, kde máme delší rozchod, a tak si jde každý svou cestou. Samozřejmě  že oběd je také důležitý, a proto se jdeme s mými spolužáky pořádně najíst. A po vydatném obědě hurá na nákupy!

O půl šesté máme sraz na Václavském náměstí, odtud se přesuneme na hlavní nádraží a po dlouhém náročném dni jedeme domů.

M. Mičáková, 2.C

 

 

Praha

Praha hlavní nádraží,

vystupujem z vlaku,

„bezďáci“ tam překáží,

my jsme z toho v šoku.

Naše první trasa,

dopravou se řítíme,

všichni řveme krása,

když motýla vidíme.

Z tropického vedra,

je nám špatně všem,

potí se nám bedra,

jdeme radši ven.

Na oběd čas nemáme,

na výstavu spěcháme.

Těšíme se na ta vyschlá těla,

která jsme tak vidět chtěla.

Naštěstí jsme nezvraceli,

sem tam oči obraceli.

Svaly, cévy, nervy, kost,

po hodině máme dost.

Hranolky, hamburgery a Coca-Cola,

velkej hlad a žádná škola.

Velké město, velké davy,

všude samé cizí hlavy.

Chodíme jen po městě,

nakupujem o duši,

kde si nechal Mára batoh,

to však nikdo netuší.

Praha hlavní nádraží,

už tam zase stojíme,

že nestihnem přestoupit,

toho se zas bojíme.

Cesta vlakem byla sranda,

2.C je príma banda.

Super den jsme prožili,

s naší třídní jsme si užili.

T. Danielová, 2.C

Naposledy změněno čtvrtek, 16 srpen 2012 18:09
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

neděle 19. srpen 2018

nyní se nevyučuje
« Srpen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  25.02.2018
    Dne  15.02.2018 proběhlo okresní kolo olympiády v německém jazyce.  Po poslechovém cvičení soutěžící konverzovali s porotci o volném čase, všedním dni, na téma počasí, čtyři roční období a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie III.A se stal Daniel Pražák (3.C), druhé místo obsadil Daniel Tunys (EA) a třetí místo získal Vojtěch Starý (XA).  Daniel Pražák a Filip Kirchner budou naší školu reprezentovat v krajském kole v Olomouci. Filip v kategorii III.B pro studenty s pobytem v německy mluvících zemích delším než půl roku. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v krajském kole.  
 • Konverzační soutěž v anglickém jazyce pro tercie a kvarty zná své vítěze

  22.02.2018
  V úterý 20.2.2018 se uskutečnilo školní a okresní kolo soutěže v anglické konverzaci pro žáky tercií a kvart. Jako každý rok měla soutěž část poslechovou i konverzační a všichni studenti si vedli velmi dobře. Výsledné umístění bylo velmi těsné. Na prvním místě se umístil Filip Ondruch z kvarty A, na druhém místě Jan Drochýtek z tercie A. Třetí místo obsadila Sára Drlíková z kvarty A.  První dva postupují do krajského kola , které se bude konat v březnu v Olomouci. Všem srdečně gratulujeme!                                                                          
 • Výsledky okresního kola anglické konverzace

  09.02.2018
  Ve čtvrtek 8. února se na Gymnáziu Jeseník uskutečnilo okresní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěž měla již tradičně dvě části: poslechovou a konverzační. Do okresního kola postoupily čtyři studentky gymnázia a tři studenti z hotelové školy v Jeseníku. Komisi letos doplnila rodilá mluvčí Sue Šejda. Nejlépe se v soutěži dařilo studentce druhého ročníku Gymnázia Jeseník, Evě Kořenkové, která obsadila 1. místo. V těsném bodovém závěsu za ní pak obsadila druhé místo studentka 3. ročníku Gymnázia Jeseník Kristýna Kaliničová a stupně vítězů pak doplnil student hotelové školy Ondřej Šenekl. Všem studentům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole v Olomouci.
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.09.2017
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl