ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Zážitky z lyžařského výcviku

| Zobrazeno: 318×

Když jsme jako terciáni na školním výletě sbíhali z Paprsku do Petříkova po strmém kopci, který se na zimu mění v lyžařskou sjezdovku, plna vzpomínek z lednového lyžáku jsem si neuměla představit, že bych kdy dokázala něco tak prudkého sjet na lyžích. A přece se tak stalo!

  O něco později, 13. ledna 2018 odpoledne, jsem si lehce rozpačitě nasadila helmu a spolu s dalšími lyžaři a snowboarďáky jsme si přenesli své „nástroje“ od chaty k vleku. Padal sníh a na vrch svahu nebylo přes mlhu ani vidět.
  Areál KASTE nabízí svým návštěvníkům sjezdovky hned dvě – jednu lyžařsky vytíženější, která je hned vedle vleku a také tu s pracovním názvem „Olomóc“, jež je mnohem širší, ale jak se později ukázalo, také větrnější, přesně po té jsem se na svou první jízdu vydala já. Nedokážu říct, zda mě při sjezdu více znervózňoval silný vítr nebo střídání ledovky a sněhové pokrývky, nicméně se mi podařilo dojet dolů ve zdraví a s obrovským nadšením. Během cesty na vleku se mi vybavila vzpomínka, kterou jsem tento článek začínala, a musela jsem se usmát. A musím říct, že každý další sjezd jsem si užívala o něco více než ten předchozí.
  Věřím, že mohu mluvit za lyžařskou část naší výpravy a říct, že jsme si týden lyžáku parádně užili. Na svahu se v průběhu týdne objevily i skvělé akrobatické výkony inspirované fun carvingem, s nímž jsme se seznámili v rámci jedné z večerních přednášek, dalšími tématy bylo třeba sáňkařství na Jesenicku, první pomoc či desatero chování na svahu. Mnoho zábavy jsme zažili i na chatě a také během úterní procházky na Ramzovou, kterou zpestřila zajímavá „lingvistická“ hra. Počasí nám přálo a většinu týdne jsme tak mohli jezdit na přírodním sněhu.
  Skvělým učitelským dozorem nám byli paní Formánková, pan Vodák a pan Pavelka, za což jim jménem celé třídy moc děkuji. Velké díky patří také restauraci Sport-Grill za výbornou stravu a zázemí.
  Na konec bych použila slova paní Formánkové – „Bylo to fajn.“ Bylo, a moc.

A. Štrajtová, kvinta A

album - rajce.net › fjoll › Lyžák 2018

Naposledy změněno čtvrtek, 25 leden 2018 11:14
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

středa 21. únor 2018

nyní se nevyučuje
« Únor 2018 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Výsledky okresního kola anglické konverzace

  09.02.2018
  Ve čtvrtek 8. února se na Gymnáziu Jeseník uskutečnilo okresní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěž měla již tradičně dvě části: poslechovou a konverzační. Do okresního kola postoupily čtyři studentky gymnázia a tři studenti z hotelové školy v Jeseníku. Komisi letos doplnila rodilá mluvčí Sue Šejda. Nejlépe se v soutěži dařilo studentce druhého ročníku Gymnázia Jeseník, Evě Kořenkové, která obsadila 1. místo. V těsném bodovém závěsu za ní pak obsadila druhé místo studentka 3. ročníku Gymnázia Jeseník Kristýna Kaliničová a stupně vítězů pak doplnil student hotelové školy Ondřej Šenekl. Všem studentům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole v Olomouci.
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.09.2017
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.