ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Lyžařský kurz QA 2018 – z pohledu snowboardistek

| Zobrazeno: 426×

Všechno to začalo v sobotu odpoledne, kdy jsme se dozvěděli, že hned po ubytování vyrazíme na svah,.Myslím si, že nikdo ze snowboardistů nečekal, že by se na svah dostal tak rychle. Avšak pan Vodák do nás vložil veškerou důvěru a s klidným srdcem nás hned dostrkal až ke vleku, jelikož jsme skoro všichni absolvovali lyžařský výcvik v tercii na snb tak to pro pana Vodáka znamenalo,

že jsme schopni se na kopec i z kopce dostat sami a jakým způsobem to už bylo asi jedno. Naše duo Lucka/Terka to šlo na kotvě zkusit spolu…což, jak se ukázalo nebyl ten nejlepší nápad a my jsem dostaly od kotvy lidově řečeno na prdel. Milý pan vlekař nám raději po pár nezdarech řekl, že to nemá  cenu
a máme jezdit s lyžařem, to nakonec fungovalo až do středy, kdy už jsem jezdily i spolu. Když se skoro všichni  snowborďáci, až na Denise s Maxem, kteří byli na snb poprvé, dostali nahoru začala pravá sranda. Kopec sice nevypadal nijak děsivě, avšak jeho povrch byl krásně ledový, všichni jsme tedy zvolili techniku padající list, abychom předešli zbytečným zraněním..to samozřejmě nepomohlo a já už po první jízdě odcházela
s naraženým pozadím a to jsem 100% nebyla jediná.

Neděle už byla lepší, svah sice pořád namrzlý, ale i přesto se zde objevily první pokusy
o obloučky. Denis s Maxem si stále hráli s pane Vodákem dole pod svahem a proto náš zbytek týmu měl volno a jezdili jsme si po svém.

Pondělí už bylo ve znamení - obloučky všech typů. Každý si je dělal, tak nějak po svým.
Pan Vodák vyjel s Maxem a Denisem na Ramzovou, aby kluci měli aspoň trochu lepší podmínky pro naučení.

Úterý to byl bod zlomu pro náš tým, Maxe bohužel přemohla nějaká choroba, takže odjel domů. Ale co bylo nevýdané a velice nečekané? Denis vyjel na vleku!! Za tři dny byl už
s námi nahoře na svahu, a že si to valil dolů backside/frontside, jak pán, možná dokonce lépe než ostatní, no co? A tak už v úterý byl snb tým kompletní.

Středa – třetí den, kdy všichni říkají, jak je kritický. Pro nás nebyl naštěstí nijak krtitický, všichni to stále zvládali. Dopoledne jsem si zajezdili a odpoledne nás čekal aktivní odpočinek, ala procházka na Ramzovou, kam jsme zašli na horkou čokoládu.

Čtvrtek: protože pan Vodák razí heslo, jezdit a jezdit, tak se to nejlíp naučíte, tak jsme taky nedělali nic jiného.

Pátek byl ve znamení slalomu. Snowboarďáci to zajeli skoro všichni až na jednu výjímku. Ne, Denis to nebyl, ten to zvládl skvělě. Soutěživost moc na místě, teda aspoň z holčičího pohledu nebyla. Naše duo chtělo hlavně dojet a nenapálit to čelně do stromu, což se nám taky povedlo. Večer bylo vyhlášení, první tři místa dostali sladkou odměnu v podobě zmrzlinového poháru, který za ty nervy určitě stál. Bohužel tak slalom zakončil náš kurz…

Myslíme, že můžeme mluvit za všechny, když řekneme, že jsme si to užili, mimochodem jídlo bylo nad očekávání. Zlepšili jsme si naši snb techniku a zase trochu víc utužili koletiv. Moc děkujeme kantorům, za krásný kurz, bylo to supe! J

Přikrylová, Uhrová – Kvinta A

album - rajce.net › fjoll › Lyžák 2018

pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

pátek 17. srpen 2018

nyní se nevyučuje
« Srpen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  25.02.2018
    Dne  15.02.2018 proběhlo okresní kolo olympiády v německém jazyce.  Po poslechovém cvičení soutěžící konverzovali s porotci o volném čase, všedním dni, na téma počasí, čtyři roční období a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie III.A se stal Daniel Pražák (3.C), druhé místo obsadil Daniel Tunys (EA) a třetí místo získal Vojtěch Starý (XA).  Daniel Pražák a Filip Kirchner budou naší školu reprezentovat v krajském kole v Olomouci. Filip v kategorii III.B pro studenty s pobytem v německy mluvících zemích delším než půl roku. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v krajském kole.  
 • Konverzační soutěž v anglickém jazyce pro tercie a kvarty zná své vítěze

  22.02.2018
  V úterý 20.2.2018 se uskutečnilo školní a okresní kolo soutěže v anglické konverzaci pro žáky tercií a kvart. Jako každý rok měla soutěž část poslechovou i konverzační a všichni studenti si vedli velmi dobře. Výsledné umístění bylo velmi těsné. Na prvním místě se umístil Filip Ondruch z kvarty A, na druhém místě Jan Drochýtek z tercie A. Třetí místo obsadila Sára Drlíková z kvarty A.  První dva postupují do krajského kola , které se bude konat v březnu v Olomouci. Všem srdečně gratulujeme!                                                                          
 • Výsledky okresního kola anglické konverzace

  09.02.2018
  Ve čtvrtek 8. února se na Gymnáziu Jeseník uskutečnilo okresní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěž měla již tradičně dvě části: poslechovou a konverzační. Do okresního kola postoupily čtyři studentky gymnázia a tři studenti z hotelové školy v Jeseníku. Komisi letos doplnila rodilá mluvčí Sue Šejda. Nejlépe se v soutěži dařilo studentce druhého ročníku Gymnázia Jeseník, Evě Kořenkové, která obsadila 1. místo. V těsném bodovém závěsu za ní pak obsadila druhé místo studentka 3. ročníku Gymnázia Jeseník Kristýna Kaliničová a stupně vítězů pak doplnil student hotelové školy Ondřej Šenekl. Všem studentům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole v Olomouci.
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.09.2017
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl