ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Čeština a vše s ní spojené nám jde a hlavně nás to baví

| Napsal(a)  Eva Knoppová | Zpět na český jazyk a literatura | Zobrazeno: 726×

Přehled účasti a výsledků žáků gymnázia v soutěžích a projektech v rámci předmětové

komise českého jazyka a literatury ve školním roce 2016/2017

 

Olympiáda v českém jazyce

školní kolo

 1. kategorie

účast:

TA:      Anna Bicanová, Petra Nováková, Michala Gvizdová, Ester Konečná, Klára Kluková, Anežka Konečná, Jonáš Vokal, Markéta Polišenská

KA:     Eliška Koryťáková, Amálie Štrajtová, Max Milan Semerád, Eliška Dihlová, Monika Winiarská, Vojtěch Pánek, Jana Valíčková

postup do okresního kola:

Eliška Koryťáková, Amálie Štrajtová

Anna Bicanová – 3. místo, náhradnice pro postup

 1. kategorie

účast:

QA:     Aneta Melicharová, Ondřej Ježek, Kateřina Šulcová, Adriana Hauke, Eleni Lefa

 1. B:    Veronika Grohmanová
 2. C:    Eva Kořenková, Denisa Kajnarová, Jakub Hýbl

XA:     Klára Konečná, Eliáš Vrbovský

 1. B:    Jana Kořenková, Barbora Nováková
 2. C.    Marie Grimová, Jaroslava Liptáková, Eliška Přikrylová, Štěpán Jati

EA:     Anna Ondruchová, Ivana Vondrušková

 1. C:    Magdalena Staňková, Zlata Mašindová, Zuzana Řezníčková

OA:     Kateřina Žáková, Martin Mokrý, Jana Tillová

 1. C:    Iveta Navrátilová, Tereza Vojkovská, Tereza Krátká

postup do okresního kola:

Iveta Navrátilová, Aneta Melicharová, Kateřina Žáková, Eva Kořenková

 

 

okresní kolo:

účast:

Eva Kořenková

postup do krajského kola:

Eliška Koryťáková, Amálie Štrajtová, Aneta Melicharová, Iveta Navrátilová, Kateřina Žáková

výsledky krajského kola:

Kateřina Žáková – 4. místo, Eliška Koryťáková – 5. místo, Aneta Melicharová – 6. místo, Iveta Navrátilová – 7. místo, Amálie Štrajtová – 12. místo

Kateřina Žáková a Eliška Koryťáková jsou náhradnice pro účast v celostátním kole

 

Dětská scéna 2017

účast:

PA:      Tina Pastuchová

SA:      Elizabeth Semerád, Aneta Kučerová, Natalie Stern, Michal Mišun, Tereza Juřenová, Bára Ondrášková

TA:      Ester Konečná, Sára Drlíková

KA:     Eliška Koryťáková, Eliška Dihlová  

postup do okresního kola:

Tina Pastuchová, Natalie Stern, Bára Ondrášková, Ester Konečná, Eliška Dihlová, Sára Drlíková

postup do krajského kola:

Tina Pastuchová, Eliška Dihlová                                                                                                              

výsledky v krajském kole:

účast: Tina Pastuchová, Eliška Dihlová

 

Wolkerův Prostějov

letos přímo postup do krajského kola:

Klára Konečná -  XA, Slavomír Glomb - EA, Magdalena Kuchejdová - OA

výsledky krajského kola:

cena poroty za přirozený projev: Magdalena Kuchejdová

účast: Klára Konečná, Slavomír Glomb

Projekty dramatické výchovy na gymnáziu

 

v rámci dramatické výchovy funguje divadelní spolek Nezakopneš, který vystoupil ještě několikrát s představením Študáci a kantoři, v současné době studuje nové představení,

naši žáci taktéž pod vedením p. prof. Janské působí i v souboru Karambol při ZUŠ Jeseník

členové Karambolu při ZUŠ Jeseník

David Zbořil, Natalie Stern, Bára Ondrášková, Tereza Macečková, Sára Drlíková, Markéta Horáková

členové souboru Nezakopneš

Eliška Dihlová, Eliška Koryťáková, Jan Juris, Tereza Přikrylová, Jana Valíčková, Petr Velc, Adriana Hauke, Veronika Vrtělková, Natalie Haltmarová, Štěpán Jati, Matěj Nosek, Jan Rokyta, Anna Ondruchová, David Žichovský, Slavomír Glomb, Marian Slíva, Zuzana Trunečková, Anna Černěnková, Jana Tillová, Magdalena Kuchejdová, Daniela Zemčíková, Martin Mokrý, Vojtěch Hejtmánek, Kateřina Žáková, Anna Černěnková

Jeseník 1. června 2017

PaedDr. Eva Knoppová, předsedkyně PKČJL GJ

Naposledy změněno úterý, 27 červen 2017 09:15
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

pátek 17. srpen 2018

nyní se nevyučuje
« Srpen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  25.02.2018
    Dne  15.02.2018 proběhlo okresní kolo olympiády v německém jazyce.  Po poslechovém cvičení soutěžící konverzovali s porotci o volném čase, všedním dni, na téma počasí, čtyři roční období a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie III.A se stal Daniel Pražák (3.C), druhé místo obsadil Daniel Tunys (EA) a třetí místo získal Vojtěch Starý (XA).  Daniel Pražák a Filip Kirchner budou naší školu reprezentovat v krajském kole v Olomouci. Filip v kategorii III.B pro studenty s pobytem v německy mluvících zemích delším než půl roku. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v krajském kole.  
 • Konverzační soutěž v anglickém jazyce pro tercie a kvarty zná své vítěze

  22.02.2018
  V úterý 20.2.2018 se uskutečnilo školní a okresní kolo soutěže v anglické konverzaci pro žáky tercií a kvart. Jako každý rok měla soutěž část poslechovou i konverzační a všichni studenti si vedli velmi dobře. Výsledné umístění bylo velmi těsné. Na prvním místě se umístil Filip Ondruch z kvarty A, na druhém místě Jan Drochýtek z tercie A. Třetí místo obsadila Sára Drlíková z kvarty A.  První dva postupují do krajského kola , které se bude konat v březnu v Olomouci. Všem srdečně gratulujeme!                                                                          
 • Výsledky okresního kola anglické konverzace

  09.02.2018
  Ve čtvrtek 8. února se na Gymnáziu Jeseník uskutečnilo okresní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěž měla již tradičně dvě části: poslechovou a konverzační. Do okresního kola postoupily čtyři studentky gymnázia a tři studenti z hotelové školy v Jeseníku. Komisi letos doplnila rodilá mluvčí Sue Šejda. Nejlépe se v soutěži dařilo studentce druhého ročníku Gymnázia Jeseník, Evě Kořenkové, která obsadila 1. místo. V těsném bodovém závěsu za ní pak obsadila druhé místo studentka 3. ročníku Gymnázia Jeseník Kristýna Kaliničová a stupně vítězů pak doplnil student hotelové školy Ondřej Šenekl. Všem studentům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole v Olomouci.
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.09.2017
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl