ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

ZAMOTANÉ NÁRODNÍ FINÁLE FLORBAL CHALLENGE 2017

| Zobrazeno: 450×

Ve čtvrtek 30. dubna proběhlo ve Sportovní hale VUT v Brně Národní finále Východ kategorie dívek. Do turnaje si děvčata Gymnázia Jeseník vybojovala postup vítězstvím v krajském kole v Přerově. Netušila ještě, co je čeká a jaká dramata se odehrají...

Již samotný začátek byl jako obvykle pro družstva naší školy nepříjemný v tom, že se muselo vyjíždět již před pátou hodinou ranní, dopravit se na místo a být připraven podat co nejlepší výkon proti družstvům, která to měla přeci jen snadnější.

První zápas proti družstvu Gymnázia Třinec jsme zvládli po urputném boji vítězně 2:1. Podílelo se na tom všech devět dívek, které školu reprezentovaly: brankářka Natálie Snopková a hráčky Marta Horáčková, Tereza Bořutová, Tereza Látalová, Natálie Nováková, Anna Rotterová, Anna Schreierová, Jana Mrázová a Karla Mičkerová.

Druhé utkání ve skupině bylo proti družstvu Kostka team Vsetín. Toto mělo již jednoznačný průběh pro naše družstvo a dívky zvítězily 6:0. Nejlepší hráčkou byla vyhlášena Marta Horáčková. O vítězi ve skupině rozhodovalo poslední utkání proto družstvu z Chotěboře. I to zvládly naše dívky zkušeně a nedaly soupeřkám žádnou šanci. Vyhrály 4:0, nejlepší hráčkou byla Tereza Bořutová a tým z 1. místa ve skupině postoupil do semifinále.

O postup do vysněného finále se jesenické gymnazistky utkaly již podruhé s družstvem Chotěboře  Vše zvládly s pozoruhodnou lehkosti a vítězstvím 4:1 se dočkaly finále. Závěrečné utkání bylo opravdovým vyvrcholením celého dne. Naším soupeřem bylo opět družstvo Třince. Zápas se vyvíjel pro nás příznivě, po prvním poločase byl stav 2:0. Hráčkám Třince se ale ve 2. půli podařilo snížit a dokonce vyrovnat na 2:2.

A nyní nastaly záhadné chvíle tohoto turnaje... Na základě pravidel turnaje se prováděla tři trestná střílení na každého brankáře. Naše družstvo se po domluvě rozhodlo, že do branky nastoupí Tereza Bořutová a určilo i pořadí hráček, které budou provádět nájezdy.  Oslovili jsme hlavního rozhodčího s tím, že jednou ze střílejících bude i brankářka. Nebylo žádných námitek, a tak se mohlo začít. První se rozběhla Marta Horáčková a nebyla úspěšná. Soupeřky ano. Druhý nájezd prováděla Jana Mrázová a bohužel také byla neúspěšná. Naše brankářka vychytala nájezd soupeřů a šla sama na střelbu. Byla vynikající a dokázala vstřelit vyrovnávací branku. Potom rychle do branky a zázračně chytila pokus soupeřek. Stav 1:1 a pokračuje se dál. Opět najíždí Marta a umisťuje nechytatelně do branky.  Branku dává ovšem i soupeřka. Druhá v pořadí Jana nastřeluje břevno a stále není rozhodnuto. Soupeři nedávají a přichází brankářka v roli střelce. Nikomu nic nevadí a jde do útoku. Dává branku a ohromné nadšení nastává na naší straně. Jsme vítězi a postupujeme do finále soutěže v Praze. Euforie hráček je pochopitelná. Toto čekal málokdo. Po pěti či deseti minutách najednou přichází rozhodčí, že bylo porušeno pravidlo, nevíme jaké…, a že se střelba musí opakovat. V tomto stavu by to byl schopen zvládnout jen otrlý profesionál a dopadlo to tak, že jsme tedy branku již nedali. Výsledkem bylo, že se nám finále pěkně pokazilo a vše zavinil hlavní rozhodčí, který nezvládl svou roli. Nemusel dovolit, co dovolil, a když tak měl potvrdit to, co se událo na hřišti. Shodli se na tom v podstatě všichni přítomní vedoucí i hráči. Je to jen hra, je to jen sport, ale člověka znechutí...

Výsledkem je tedy druhé místo družstva Gymnázia Jeseník, nejproduktivnější hráčkou turnaje byla vyhlášena Tereza Bořutová, nejlepší hráčkou Marta Horáčková. Všechny florbalistky zaslouží obdiv za předvedenou hru a uznání za vystupování i v napjatých chvílích turnaje.

Do letošního televizního finále soutěže v pražské O2 aréně se sice bohužel nepodíváme, ale i tak je umístění mezi 4 nejlepšími týmy České republiky nesporně velkým sportovním úspěchem!

Díky za předvedené výkony a příkladnou reprezentaci školy.

M. Žitňanský

Další fotografie z turnaje najdete zde.

Naposledy změněno neděle, 02 duben 2017 18:21
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

úterý 25. duben 2017

nyní se nevyučuje
« Duben 2017 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Školní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  26.01.2017
  Dne  25.01.2017 proběhlo školní kolo olympiády v německém jazyce.  Soutěžící konverzovali s němčináři o jejich vztahu ke kultuře,  volném čase, o městě Jeseníku, o jejich všedním dni a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie 1. a 2. ročníku se stal Daniel Pražák (2.C), druhé místo obsadila Mariana Rygolová (2.C) a třetí místo získal Daniel Tunys (XA). V kategorii 3. ročníku se umístila na prvním místě Silvie Zbořilová a na místě druhém Tereza Vodáková, obě z EA. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v okresním kole.  
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.11.2016
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2016),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2016
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Výsledky minisčítání

  02.12.2015
  Vlistopadu se někteří mladší studenti naší školy zapojili do akce Statistického úřadu - minisčítání. Na následujícím odkazu jsou veškeré údaje zpracovány do tabulek a grafů, tak se podívejte:-) Minisčítání 2015
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.