ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

SPORTOVNÍ VÝKONY S PUNCEM KVALITY

| Zobrazeno: 371×
Karolína Poulíková v početném startovním poli RF 2016 Karolína Poulíková v početném startovním poli RF 2016

Především díky běžcům z našich dvou současných sportovních tříd jsme jako jedna z mála škol měli zastoupení v obou středoškolských kategoriích letošního republikového finále v přespolním běhu.  

Doklad o tom, jak kvalitní konkurence se v letošním finále v přespolním běhu sešla, potvrzoval fakt, že loňští vítězové z Vimperku se v tomto roce ani neprobojovali z krajského kola!

Gymnázium Jeseník vyslalo po zdařilém krajském vystoupení do finále jak tým děvčat, tak i družstvo chlapců. Družstva soutěžila 20. října na tratích v Malšově Lhotě u Hradce Králové ve složení:

Děvčata: Karolína Poulíková, Anna Strouhalová, Natálie Poláková, Helena Nováčková, Magdaléna Lonková, Kateřina Konupčíková

Chlapci: Kim Žalčík, Jakub Strouhal, Martin Bráblík, Adam Továrek, Filip Řeha, Marek Volík

V barvách jesenického gymnázia se vždy postavila na start šestice závodníků, ovšem do celkového pořadí mohli skórovat svými výkony pouze čtyři nejlepší.

Nutno ještě podotknout, že skutečnou hodnotou obou našich týmů byla úžasná parta a odhodlání se s plnou vervou zakousnout  do šiků soupeřů.

Celá atmosféra soutěží byla protkána výbornou organizací a příznivým počasím. Starty si nezadaly snad ani s populární Velkou pardubickou, průběh jednotlivých disciplín pak nabídl výbornou podívanou na plejádu atletů, plavců, fotbalistů, orientačních běžců, biatlonistů i lyžařů-běžců. Posmutněli snad jen ti (a to ještě jen na krátko), kteří přijeli s vyššími ambicemi, ale konkurence jim nedala vyniknout.

Naši se rozhodně neztratili, v 86-členném startovním poli dívek dlouho držela krok s nejlepšími Karolína Poulíková (nakonec celkově 10. mezi jednotlivci), rovněž výborně běžely i Natálie Poláková s Aničkou Strouhalovou a táhly ostatní k maximálním výkonům. Celková 9. příčka mezi 15 týmy tak určitě nebyla neúspěchem.

RF přespolák 2016 4

Nabaženi loňskou bronzovou medailí letos s nemenším odhodláním vyrazili na trať také naši běžci. Kim Žalčík dýchal na záda nejlepším po více jak dvě třetiny závodu a jeho 5. pořadí patřilo k velkým pozitivům. Výborný běh předvedli i Jakub Strouhal (18. místo) s Martinem Bráblíkem (21. místo), Martin navíc zaznamenal největší zlepšení z našich běžců ve srovnání s loňským rokem.

RF přespolák 2016 2

RF přespolák 2016 3

Chlapci nakonec obsadili 7. místo a v éteru již dnes visí motivace na příští ročník: vybojovat postup na Mistrovství Evropy! Cíl nemalý, však realizace nemusí být utopií...

Tak přejeme rychlé běháky a hodně energie do přípravy!

Květoslav Žalčík, trenér

Další fotografie naleznete zde.

Naposledy změněno pondělí, 07 listopad 2016 14:57
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

čtvrtek 30. březen 2017

nyní se nevyučuje
« Březen 2017 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Školní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  26.01.2017
  Dne  25.01.2017 proběhlo školní kolo olympiády v německém jazyce.  Soutěžící konverzovali s němčináři o jejich vztahu ke kultuře,  volném čase, o městě Jeseníku, o jejich všedním dni a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie 1. a 2. ročníku se stal Daniel Pražák (2.C), druhé místo obsadila Mariana Rygolová (2.C) a třetí místo získal Daniel Tunys (XA). V kategorii 3. ročníku se umístila na prvním místě Silvie Zbořilová a na místě druhém Tereza Vodáková, obě z EA. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v okresním kole.  
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.11.2016
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2016),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2016
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Výsledky minisčítání

  02.12.2015
  Vlistopadu se někteří mladší studenti naší školy zapojili do akce Statistického úřadu - minisčítání. Na následujícím odkazu jsou veškeré údaje zpracovány do tabulek a grafů, tak se podívejte:-) Minisčítání 2015
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.