ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Cyklo-vodácký kurz očima EA

| Zobrazeno: 894×

Jako každé studenty třetího ročníku našeho gymnázia čekal i nás letos vodácko-cyklistický kurz. A přesně proto jsme se sešli, my septima A (28 z 32 žáků), ve školním parčíku v neděli 4. 9. v jednu hodinu odpoledne, abychom plni nadšení vyrazili přes ramzovský kopec do Rudy nad Moravou.

Rozděleni do tří skupinek podle sil a cyklistického nadání jsme vyrazili a dokonce ten den dojeli do kempu. Ubytovali jsme se v chatkách po pěticích a užívali jsme si zasloužené volno. Většina z nás se ještě pokusila uvařit si večeři. V sedm hodin byl kurz oficiálně zahájen a my jsme byli seznámeni s pravidly chodu kempu, které nebylo tak jednoduché dodržovat, jak mnozí záhy zjistili. Jakmile se začalo stmívat, rozezněly se kempem tóny kytary a našeho zpěvu. Kromě povinného vybavení měli totiž někteří v zavazadlech housle, kytaru, stojan na noty a pořádnou hromadu zpěvníků, takže o zábavu bylo postaráno. Ale i tak byla většina z nás ráda za klid chatky a teplo místních peřin.

V pondělí a úterý běžel program na třetiny, kdy jedna skupina měla vodu, jedna kratší cyklo-výlet a poslední volno. Připojili se k nám dva vodáci Čenda a Pavel a také paní učitelka Hamalčíková, takže dozor jsme měli kompletní (dále s námi byla paní učitelka Formánková a pochopitelně náš třídní, pan Pavelka). Také přišel čas na naše první vodácké krůčky. Jako první jsme si vyslechli teoretickou přednášku o bezpečnosti vodního sportu a odpoledne jsme poprvé šli na stojatou vodu. Hned první den jsme zaznamenaly několik neobvyklých pádů do vody, a tak si bylo večer určitě o čem povídat. Objevil se i nový druh zábavy, který suverénně vytlačil všechny ostatní. Totiž famfrpál. Tato hra vycházející z Harryho Pottera v pozemní verzi, znamenala dvě družstva po dvojicích posazené na smetácích, dva kapitány s blikajícími rohy, dva míče jako camrály, dva nadšence jako potlouky, dva sportovce jako zlatonky, pouze jednu branku a pro nás aktivitu na téměř každý večer.

Od středy do pátku už běžel program na etapy, což obnášelo delší cyklistické výlety a sjezdy řeky v kajaku i kánoi. Během těchto dní jsme se postupně podívali do Šumperka, Adrenalin parku ve Štítech, Štědrákovy Lhoty a Vlčího dolu. Na řece jsme velice často drhli dno, ale sjeli jsme i dva jezy, jeden dokonce několikrát. Týden najednou začal utíkat a dokonce počasí nám opravdu přálo. Po dlouhém výletu na kole, jsme mohli skočit do místního bazénu, který měl po všem naprosto optimální teplotu. Večery jsme často trávili kolem ohně a zpívali jsme nejrůznější písničky. Už během pátečního dne jsme se začali loučit, protože někteří z nás měli na sobotu jiné plány. Proto byl taky páteční večer snad nejtišší z celého týdne.

V sobotu ráno už jsme jen dobalili věci, uklidili chatky a vydali se na cestu zpátky domů. Minuli jsme závody v Branné i 3.C. Po poledni jsme dorazili zpět do parčíku vedle gymnázia, dokonce rychleji než zavazadla.

Trunečková, Nováková, EA

Další foto ZDE

pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

neděle 24. září 2017

nyní se nevyučuje
« Září 2017 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.09.2017
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.