ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Cyklo-vodácký kurz očima EA

| Zobrazeno: 1062×

Jako každé studenty třetího ročníku našeho gymnázia čekal i nás letos vodácko-cyklistický kurz. A přesně proto jsme se sešli, my septima A (28 z 32 žáků), ve školním parčíku v neděli 4. 9. v jednu hodinu odpoledne, abychom plni nadšení vyrazili přes ramzovský kopec do Rudy nad Moravou.

Rozděleni do tří skupinek podle sil a cyklistického nadání jsme vyrazili a dokonce ten den dojeli do kempu. Ubytovali jsme se v chatkách po pěticích a užívali jsme si zasloužené volno. Většina z nás se ještě pokusila uvařit si večeři. V sedm hodin byl kurz oficiálně zahájen a my jsme byli seznámeni s pravidly chodu kempu, které nebylo tak jednoduché dodržovat, jak mnozí záhy zjistili. Jakmile se začalo stmívat, rozezněly se kempem tóny kytary a našeho zpěvu. Kromě povinného vybavení měli totiž někteří v zavazadlech housle, kytaru, stojan na noty a pořádnou hromadu zpěvníků, takže o zábavu bylo postaráno. Ale i tak byla většina z nás ráda za klid chatky a teplo místních peřin.

V pondělí a úterý běžel program na třetiny, kdy jedna skupina měla vodu, jedna kratší cyklo-výlet a poslední volno. Připojili se k nám dva vodáci Čenda a Pavel a také paní učitelka Hamalčíková, takže dozor jsme měli kompletní (dále s námi byla paní učitelka Formánková a pochopitelně náš třídní, pan Pavelka). Také přišel čas na naše první vodácké krůčky. Jako první jsme si vyslechli teoretickou přednášku o bezpečnosti vodního sportu a odpoledne jsme poprvé šli na stojatou vodu. Hned první den jsme zaznamenaly několik neobvyklých pádů do vody, a tak si bylo večer určitě o čem povídat. Objevil se i nový druh zábavy, který suverénně vytlačil všechny ostatní. Totiž famfrpál. Tato hra vycházející z Harryho Pottera v pozemní verzi, znamenala dvě družstva po dvojicích posazené na smetácích, dva kapitány s blikajícími rohy, dva míče jako camrály, dva nadšence jako potlouky, dva sportovce jako zlatonky, pouze jednu branku a pro nás aktivitu na téměř každý večer.

Od středy do pátku už běžel program na etapy, což obnášelo delší cyklistické výlety a sjezdy řeky v kajaku i kánoi. Během těchto dní jsme se postupně podívali do Šumperka, Adrenalin parku ve Štítech, Štědrákovy Lhoty a Vlčího dolu. Na řece jsme velice často drhli dno, ale sjeli jsme i dva jezy, jeden dokonce několikrát. Týden najednou začal utíkat a dokonce počasí nám opravdu přálo. Po dlouhém výletu na kole, jsme mohli skočit do místního bazénu, který měl po všem naprosto optimální teplotu. Večery jsme často trávili kolem ohně a zpívali jsme nejrůznější písničky. Už během pátečního dne jsme se začali loučit, protože někteří z nás měli na sobotu jiné plány. Proto byl taky páteční večer snad nejtišší z celého týdne.

V sobotu ráno už jsme jen dobalili věci, uklidili chatky a vydali se na cestu zpátky domů. Minuli jsme závody v Branné i 3.C. Po poledni jsme dorazili zpět do parčíku vedle gymnázia, dokonce rychleji než zavazadla.

Trunečková, Nováková, EA

Další foto ZDE

pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

« Únor 2018 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Výsledky okresního kola anglické konverzace

  09.02.2018
  Ve čtvrtek 8. února se na Gymnáziu Jeseník uskutečnilo okresní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěž měla již tradičně dvě části: poslechovou a konverzační. Do okresního kola postoupily čtyři studentky gymnázia a tři studenti z hotelové školy v Jeseníku. Komisi letos doplnila rodilá mluvčí Sue Šejda. Nejlépe se v soutěži dařilo studentce druhého ročníku Gymnázia Jeseník, Evě Kořenkové, která obsadila 1. místo. V těsném bodovém závěsu za ní pak obsadila druhé místo studentka 3. ročníku Gymnázia Jeseník Kristýna Kaliničová a stupně vítězů pak doplnil student hotelové školy Ondřej Šenekl. Všem studentům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole v Olomouci.
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.09.2017
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.