ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Šokáček, aneb Nezakopneš šokující a šokované

| Napsal(a)  Tomáš Svoboda | Zpět na český jazyk a literatura | Zobrazeno: 753×

Okolo poledne vyrazil z plácku za divadlem (v Jeseníku) starý autobus. Zabočil a pokračoval směrem Staré Město (kdysi zvané pod Sněžníkem). Uvnitř si udělal pohodlí celý divadelní soubor. Kostýmy trůnily na zadních sedadlech, režisérka vepředu a lavice obsadily podpalubí.

Na cíl cesty ho upozornil čitelný nápis:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Když autobus zastavil před místním kulturním domem, už na osazenstvo čekali organizátoři s pokyny - oběd si můžete dát kdykoli, další představení se hraje za hodinu, tak se můžete jít projít do města nebo vyzkoušet jízdu na koloběžkách. Poslední návrh režisérka rezolutně zavrhla s obavou - ještě si něco uděláte a kdo bude hrát!

 Tak se její svěřenci vydali na průzkum nevelkého kopcovitého města. Každý to vzal po svém. Vyšli na dvě, možná tři skupiny, ale vraceli se jako chlebové drobečky, s novými fotkami, vzpomínkami nebo upomínkami. Jejich divadelní bochník se scelil zase u oběda, ke kterému byli s vysokou dávkou útočné asertivity usazeni. 

Oběd byl na podobné akce luxusní. Žádný řízek, ale pěkně guláš nebo těstoviny. Na tuto krmi reagovaly zhýčkané buňky dost neočekávaně.

A bylo tu první divadlo: Anekdoty A.P Čechova (Námluvy a Medvěd) - velký nápor na hlasivky pro zúčastněné herce. A pak my, nachystat pódium, kostýmy, líčení a jde se na věc. Zvládli jsme to, i když s nějakými chybkami, ale kdy se tam něco nevloudilo? Poté pro většinu ze souboru  poslední představení - Past na osamělého muže, v podání  divadla SemTamFor. Sál jásal nadšením po konci představení. Úžasné, geniální, to jsem nečekal, svištělo kolem.

Když autobus vyjížděl na zpáteční cestu, nechal tam tři pasažéry. Ti zhlédli poslední představení v podání hradeckého divadla Drak, přisoudili mu symbolismus a ulehli mezi rekvizity. Nebýt několika výstupů skotské hudby byla by to jistě klidná noc. Ráno dostali snídani a nechali se odvézt vlakem domů. Šok opravdu stál za to.

foto jsou tady http://belladonna.rajce.idnes.cz/20._unor_-_Studaci_a_kantori

Magdalena Kuchejdová

Naposledy změněno pátek, 26 únor 2016 20:45
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

úterý 23. leden 2018

nyní se nevyučuje
« Leden 2018 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Školní kolo soutěže v anglické konverzaci

  21.12.2017
  Ve čtvrtek 11. ledna 2008 se uskuteční školní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěž bude mít tradičně dvě části: poslech a povídání o vylosovaném obrázku. Prosíme všechny přihlášené studenty, aby se ve čtvrtek 11.1. v 8.00 dostavili do učebny j1. Těšíme se na Vás.
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.09.2017
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.