ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Primánský projekt očima kvinty

| Zobrazeno: 1552×

 Stejně jako na konci každého školního roku se i letos nejmladší studenti naší školy vydali na projektový den do Priessnitzových Lázní. Primánský projekt "Poznej svůj region", jehož náplní je plnění nejrůznějších úkolů, které si na ně vymyslí učitelé na šesti stanovištích zasvěcených jednotlivým školním předmětům, letos proběhl ve středu 18. června, samozřejmě v Lázních. My jako kvintáni jsme se po čtyřech letech stali opět součástí této akce, tentokrát však z úplně druhé strany. Bylo zajímavé sledovat totéž, co už jsme sami prožili, novýma očima „těch starších“. Někteří z nás měli roli pomocné ruky u jednotlivých stanovišť, zbytek byli „průvodci“ soutěžních skupinek primánů. Tato funkce připadla i na mě a musím říct, že jsem si celý slunečný den s pěti šikovnými chlapci opravdu užila. :-)

 Po splnění všech úkolů, jakými byla práce s mapou a buzolou, odkrývání archeologických vykopávek, projevení kreativity při vymýšlení vzhledu i způsobu života nového živočicha, správné určení rostlin a zodpovězení otázek z botaniky, sestavení a zhudebnění básničky a záchrana lidského života, se všichni sešli na hřišti při závěrečném vyhlášení výsledků:

1. místo - Mechulky

2. místo - Čertíci

3. místo - Obři ze skal

4. místo - Pradědovi Mecháči

5. místo - Zlatoušci

6. místo - Mušáci 

Děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci krásného podařeného dne a gratulujeme všem primánkům! :-)

(Na mých fotkách je většinou skupinka Pradědovi Mecháči, neboť právě s nimi jsem strávila celý den jako jejich průvodce.)

Anežka Dostálová

Půl osmé ráno, středa. Sedíme s několika spolužáky v opuštěné třídě nižšího gymnázia a pozorujeme malé, čiperné a natěšené primány, které čeká soutěžní den v našich lázních. Jsou rozděleni do šesti skupinek a oblečeni či jinak upraveni ve stejném stylu, aby byla příslušnost gangu známá i náhodným kolemjdoucím. A už přichází pan Bartoň, aby pronesl pár slov a přiděl nás jako průvodce ke skupinkám. K mému velikému zděšení jsem přidělena k partičce mně neznámých chlapců. Potom se vydáváme na strastiplnou pouť do lázní po muzikantské stezce, po jejímž absolvování jsem plně přesvědčena, že mě ten den už nic nepřekvapí. Čeká nás dalších pár úvodních slov a pak sbíráme každý svou skupinku a vedeme ji za prvním z úkolů, mezi které patří zdravověda, výtvarné umění, botanika, hudební výchova a český jazyk, zeměpis a archeologie. Postupně se přesouváme z místa na místo po areálu jesenických lázní. Na každém stanovišti jsou žáčci hodnoceni nejen za splnění úkolu, ale i za jejich spolupráci při jeho plnění. Na konci se vše sčítá a vyhlašuje se pořadí skupinek. Primáni dostávají tašky s výhrou a společně odcházíme zpět k budovám gymnázia, většina z nás v poměrně dobré náladě a já šťastná, že jsem mou skupinku uhlídala.

Natálie Jatiová

 

Pokud jste dopoledne ve středu 18. června 2014 procházeli malebnými zákoutími našich slavných lázní, možná jste zaregistrovali pár zvláštních úkazů (například číslici na opoře stromku před vyhlídkou na Jeseník nebo pětice sladěných studentů primy A). Možná, že i vy, kdo jste tam nebyli, jste pochopili, že se jednalo o značky jednotlivých stanovišť a soutěžní týmy. Stále vás asi zajímá proč to a co s tím. Hned vám to osvětlím, pokud navštěvujete stránky našeho gymnázia a čtete poctivě každý článek, určitě víte, že každý ročník má svůj specifický projekt, kterým se zabývá celý rok. V primě je cílem tohoto projektu poznat co nejvíce tváří svého regionu. Studenti celý rok shromaždují cenné informace a data. Jejich úsilí vrcholí jednodenní soutěží v Lázních Jeseník, kde se musí poprat se stanovišti několika předmětů. Já jsem se k nim připojila jakožto podpůrná zákulisní síla na stanovišti zeměpisu. Zde mohli soutěžící skupinky dosáhnout až 15 bodů (deset za osm správně zodpovězených otázek a pět za spolupráci). Celý den nás pěkně ohřívalo sluníčko a družstva nás bavila svými vskutku povedeními tanečně regionálními verzemi známých písniček. Myslím, že všechna družstva bez ohledu na konečný výsledek si vedla dobře a užívala si příjemného letního dne stráveného mimo školu stejně jako my (podpůrná síla z kvinty A) a učitelé. 

Fotografie si můžete prohlédnout zde.                                                                                                            Magdalena Kuchejdová

 

Naposledy změněno sobota, 21 červen 2014 20:32
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

neděle 19. srpen 2018

nyní se nevyučuje
« Srpen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  25.02.2018
    Dne  15.02.2018 proběhlo okresní kolo olympiády v německém jazyce.  Po poslechovém cvičení soutěžící konverzovali s porotci o volném čase, všedním dni, na téma počasí, čtyři roční období a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie III.A se stal Daniel Pražák (3.C), druhé místo obsadil Daniel Tunys (EA) a třetí místo získal Vojtěch Starý (XA).  Daniel Pražák a Filip Kirchner budou naší školu reprezentovat v krajském kole v Olomouci. Filip v kategorii III.B pro studenty s pobytem v německy mluvících zemích delším než půl roku. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v krajském kole.  
 • Konverzační soutěž v anglickém jazyce pro tercie a kvarty zná své vítěze

  22.02.2018
  V úterý 20.2.2018 se uskutečnilo školní a okresní kolo soutěže v anglické konverzaci pro žáky tercií a kvart. Jako každý rok měla soutěž část poslechovou i konverzační a všichni studenti si vedli velmi dobře. Výsledné umístění bylo velmi těsné. Na prvním místě se umístil Filip Ondruch z kvarty A, na druhém místě Jan Drochýtek z tercie A. Třetí místo obsadila Sára Drlíková z kvarty A.  První dva postupují do krajského kola , které se bude konat v březnu v Olomouci. Všem srdečně gratulujeme!                                                                          
 • Výsledky okresního kola anglické konverzace

  09.02.2018
  Ve čtvrtek 8. února se na Gymnáziu Jeseník uskutečnilo okresní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěž měla již tradičně dvě části: poslechovou a konverzační. Do okresního kola postoupily čtyři studentky gymnázia a tři studenti z hotelové školy v Jeseníku. Komisi letos doplnila rodilá mluvčí Sue Šejda. Nejlépe se v soutěži dařilo studentce druhého ročníku Gymnázia Jeseník, Evě Kořenkové, která obsadila 1. místo. V těsném bodovém závěsu za ní pak obsadila druhé místo studentka 3. ročníku Gymnázia Jeseník Kristýna Kaliničová a stupně vítězů pak doplnil student hotelové školy Ondřej Šenekl. Všem studentům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole v Olomouci.
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.09.2017
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl