ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

GYMNÁZIUM SE SPORTOVNÍ PŘÍPRAVOU - NOVÝ STUDIJNÍ OBOR V JESENÍKU!

| Zobrazeno: 8311×

Sportovci studují na gymnáziu!
Gymnázium Jeseník od školního roku 2015/2016 ve spolupráci s Olomouckým krajem a několika sportovními oddíly otevřelo nový studijní obor, a to Gymnázium se sportovní přípravou (kód oboru 79 – 42 – K/41). Záměrem školy je vytvářet pro sportovně nadanou mládež jesenického, šumperského, olomouckého či ostravského regionu atraktivní možnost studia srovnatelnou s takovou, jaká je v současné době realizována na 15 dalších gymnáziích po celé České republice.

Ve školním roce 2015/2016 bylo ke studiu tohoto oboru přijato 19 žáků. Čtyřleté studium je určeno pro absolventy vycházející z 9. ročníků základních škol či odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Vzhledem ke specifikům našeho horského regionu, ale i k zázemí jesenických sportovních oddílů a výsledkům jejich dosavadní činnosti jsou pilotními sporty nově otevřeného oboru především běžecké lyžování, sjezdové lyžování a cyklistika. Výhledovým cílem by se mělo stát i postupné rozšíření nabídky o další, přednostně olympijské, sporty, primárně související s naším horským prostředím.


Co nabízí gymnázium se sportovní přípravou studentům? Především samozřejmě kvalitní všeobecné gymnazijní studium zakončené maturitní zkouškou, ale navíc v Olomouckém kraji zatím ojedinělou možnost sportovní přípravy v uvedených sportech na vysoké úrovni. Příprava probíhá ve spolupráci s lyžařským svazem, oddílem Fénix Ski Team Jeseník a Lyžařskou akademií Jeseníky Petříkov, cyklistickým oddílem ACS Drak Vrbno pod Pradědem a dalšími organizacemi a institucemi.


V čem je studium žáků na GSP „jiné"? V učebních plánech proti klasickému gymnáziu jsou jen nevýznamné rozdíly, podstatná diference se ovšem objevuje v oblasti tělesné výchovy a vlastní sportovní přípravy, pro kterou rámcový vzdělávací program stanovuje týdenní dotaci 16 hodin (ve srovnání s pouhými 2 hodinami tělesné výchovy „klasického" gymnázia). Sportovní příprava bude zahrnovat sportovní tréninky, soustředění, účast na sportovních soutěžích i nezbytnou regeneraci vedoucí k zajištění rozvoje výkonnosti ve zvolených sportech na vysoké, případně i vrcholové úrovni. To vše bude probíhá pod vedením zkušených trenérů s licencí minimálně 2. trenérské třídy. Absolventi oboru budou mít předpoklady pro vysokoškolské studium zejména na fakultách tělesné výchovy a sportu či tělesné kultury pedagogických fakult, mohou nalézt uplatnění jako trenéři, lektoři sportovních kurzů či pracovníci v oblasti fyzioterapie, fitness aj.


Žáci jsou ke studiu přijímáni na základě talentové zkoušky konané vždy v lednovém termínu předcházejícího školního roku. Podrobná kritéria talentové zkoušky budou včas zveřejněna na www.gymjes.cz.

Přihlášky ke studiu oboru gymnázium se sportovní přípravou se podávají každoročně do konce listopadu! Pro žáky ze vzdálenějších regionů je škola schopna zajistit internátní ubytování v Jeseníku.

Pro detailní informace se v případě zájmu neváhejte nejlépe v dostatečném předstihu obrátit na vedení Gymnázia Jeseník (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., telefon 584 411 429).

Těšíme se na budoucí spolupráci se všemi sportovci, trenéry i rodiči!

 

Naposledy změněno sobota, 12 září 2015 08:56
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

neděle 20. srpen 2017

nyní se nevyučuje
« Srpen 2017 »
Po Út St Čt So Ne
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Školní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  26.01.2017
  Dne  25.01.2017 proběhlo školní kolo olympiády v německém jazyce.  Soutěžící konverzovali s němčináři o jejich vztahu ke kultuře,  volném čase, o městě Jeseníku, o jejich všedním dni a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie 1. a 2. ročníku se stal Daniel Pražák (2.C), druhé místo obsadila Mariana Rygolová (2.C) a třetí místo získal Daniel Tunys (XA). V kategorii 3. ročníku se umístila na prvním místě Silvie Zbořilová a na místě druhém Tereza Vodáková, obě z EA. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v okresním kole.  
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.11.2016
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2016),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2016
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Výsledky minisčítání

  02.12.2015
  Vlistopadu se někteří mladší studenti naší školy zapojili do akce Statistického úřadu - minisčítání. Na následujícím odkazu jsou veškeré údaje zpracovány do tabulek a grafů, tak se podívejte:-) Minisčítání 2015
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.