ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Olomoucký kraj má talent a nadějnou budoucnost!

| Zobrazeno: 632×

Už potřinácté se v úterý 17. října vyhlašoval Talent Olomouckého kraje. Školáci a studenti z celého regionu dokázali, že nadaných umělců, sportovců či vědců máme dostatek. Uznání si odnesli všichni, ti nejlepší z oceněných navíc díky podpoře kraje obdrželi ještě finanční odměnu.

„Ocenění se udělovalo v humanitním, přírodovědném, technickém a dovednostním, uměleckém a sportovním oboru,“ uvedl Ladislav Spurný z oddělení krajského vzdělávání Olomouckého kraje.

Nadané dívky i chlapci přímo při slavnostním aktu předvedli, že píle, um a talent jim skutečně nechybí. Diváci si mohli naživo vychutnat například ukázku houslové klasiky.

„Velký obdiv patří nejen oceněným dětem, ale i pedagogům, kteří je vedou a také rodičům, bez jejichž podpory by se mladí talenti neobešli,“ uvedl během předávání cen náměstek hejtmana Olomouckého kraje Ladislav Hynek.

Ocenění si převzali i zástupci škol, jejichž svěřenci v náročných disciplínách uspěli. Skvělého ohodnocení se dočkali organizátoři a garanti soutěží, které vyhlašuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Olomoucký kraj vyhlašování talentů podpořil částkou 450 tisíc korun.

V prestižní přehlídce nadaných a úspěšných žáků mělo Gymnázium Jeseník zastoupení v osobě Filipa Ondrucha z kvarty, který byl vyhlášen dokonce ve dvou oborech. V oboru přírodovědném za vítězství v krajském kole Logické olympiády a 5. místo v celostátním kole této soutěže, v oboru uměleckém pak za 2. místo v ústředním kole soutěže ZUŠ ve hře na violoncello. Mezi nominovanými byla i řada dalších žáků naší školy včetně úspěšných sportovců, z nichž některým letos postup mezi pětici vyhlašovaných v opravdu velké konkurenci unikl jen velmi těsně.

Zastoupení jsme byli i v kategorii odborných garantů a organizátorů soutěží vyhlašovaných MŠMT ČR, kde mezi 12 oceněnými byla Mgr. Eliška Šparlinková.

Oceněným patří uznání a velká gratulace. Věříme, že podobného úspěchu dosáhnou za výsledky v letošním školním roce v „Talentu 2018“ i další žáci či učitelé jesenického gymnázia.

Přehled výsledků Talentu Olomouckého kraje 2017 nabízí webové stránky http://www.kr-olomoucky.cz/talent-olomouckeho-kraje-2017-cl-3935.html

Další fotografie z akce naleznete zde.

Naposledy změněno čtvrtek, 19 říjen 2017 05:48
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

pondělí 19. únor 2018

nyní se nevyučuje
« Únor 2018 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

  • Výsledky okresního kola anglické konverzace

    09.02.2018
    Ve čtvrtek 8. února se na Gymnáziu Jeseník uskutečnilo okresní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěž měla již tradičně dvě části: poslechovou a konverzační. Do okresního kola postoupily čtyři studentky gymnázia a tři studenti z hotelové školy v Jeseníku. Komisi letos doplnila rodilá mluvčí Sue Šejda. Nejlépe se v soutěži dařilo studentce druhého ročníku Gymnázia Jeseník, Evě Kořenkové, která obsadila 1. místo. V těsném bodovém závěsu za ní pak obsadila druhé místo studentka 3. ročníku Gymnázia Jeseník Kristýna Kaliničová a stupně vítězů pak doplnil student hotelové školy Ondřej Šenekl. Všem studentům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole v Olomouci.
  • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

    02.09.2017
    Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
    Číst dál...
  • Mobilní objednávky obědů

    01.08.2017
    Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
    Číst dál...
  • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

    24.06.2016
    Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
  • Online testy na maturity z angličtiny

    20.05.2016
    Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
  • Gymjes má kanál na Vimeo

    10.02.2016
    Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
  • Almanach

    08.04.2015
    Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.