ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Adapťák kvinty jesenického gymnázia

| Zobrazeno: 882×

„Bylo to boží!“ Tak přesně s touto větou na rtech jsem došla domů a prvních několik hodin jsem strávila povídáním rodičům o tom, jak jsem se měla na Rejvízu se svou třídou.

            Nápad jet na 3 dny na „seznamovací“ kurz vzešel z toho, že jsme letos překročili práh vyššího gymnázia a také dostali nového třídního učitele, který nám umožnil něco tak skvělého zažít. Všeobecně se totiž vědělo, že nejsme moc sehraný kolektiv a potřebujeme trochu utužit vztahy a více se stmelit. A tak jsme ve středu 4. října zahájili misi na záchranu světa. Ten měl skončit podle propočtů moudrých Aztéků ve čtvrtek 5. října o půlnoci.
          A ačkoliv ze začátku byly nějaké předsudky vůči tomuto výletu, nálada byla příjemná a všichni byli natěšení a veselí až do poslední chvíle. A to i přes to, čím vším jsme si prošli.
            Našimi vedoucími byli: Dominik, Nika, Mirka a Martin. Chovali se k nám velmi mile a přátelsky, oblíbili jsme si je a patří jim velký dík za vše, co pro nás udělali.
            Cílem 1. dne bylo nalézt šifru a rozluštit ji. Byli jsme rozděleni do tří skupin
a každá se vydala hledat jiným směrem – Jeseník, Dětřichov, Česká Ves. Nakonec se nám to všem povedlo a získali jsme hned tři šifry s instrukcemi. Sraz byl ve 14 hodin na chatě Férovka a způsob, jakým se tam dostaneme, byl na nás, protože všechny cesty vedou na Rejvíz.
            Odpoledne jsme pak hráli venku různé hry. Asi nejvíce nás bavily želvičky, při kterých jsme se krásně vyváleli v trávě i blátě, ale protože zápal do hry byl veliký a všichni se náramně bavili, nikomu ani trochu nevadilo, že skončil s hnědým pozadím. Tak taky vznikl nový výraz, který jsme s holkami používaly při oblékání se ven: „Bereš si na sebe hlínu?“
            Závěrem dne byla hra na světlovrahy, kterou jsme hráli i přes nepříznivé větrné podmínky, a posezení u svíček v týpí, kde jsme si povídali a hodnotili svůj den a bylo nám moc fajn. Velmi mě nadchlo také přidělování korálků. Každý za sebe dal korálek tomu, kdo ho ten den nejvíce potěšil a překvapil, klidně i nějakou drobností, a výsledkem bylo udělat si radost navzájem a určitě to byl jen další krůček ke společnému sblížení a větší důvěře k ostatním.
            Druhý den ráno jsme zahájili rozklusem a rozcvičkou v přírodě ještě skoro se spánkem zalepenýma očima. Potom jsme dostali výzvu naskládat se všichni na balík slámy (a to nás bylo 25). Ten se pod námi sice začal trochu bortit a naklánět, ale nakonec jsme to společně dokázali ustát.
            Jenže největší výzva byla teprve před námi! A na tu jsme se měli pořádně „vyteplit“, protože, jak jsme často slýchali, bude hůř. Tak jsme se po výborném teplém obědě vydali do lesa hledat sluneční kámen. Problémem však bylo kámen z vody vyndat. Jedna polovina třídy se obětovala a společnými silami kámen nesla ledovou řekou, zatímco druhá polovina jim nesla věci a poskytovala suché oblečení. Když jsme úspěšně donesli tento posvátný kámen do týpí, další úkol na sebe nenechal dlouho čekat: získání posvátné soli ze stromu. Všichni do toho šli s vervou a plným nasazením, protože jsme soutěžili mezi sebou v týmech a každý chtěl vyhrát. Šlo se opravdu přes mrtvoly… sůl v očích a ve vlasech, ze kterých jsme ji vytahovali ještě druhý den, oblečení plné soli, vyřvané hlasivky a nakonec i ulomená větev stromu, která naštěstí nikomu nic vážného nezpůsobila… I přesto vše to opravdu stálo za to.
            Večer jsme pak rozhodovali formou diskuze o pravidlech světa do Nové Éry. A tak po všech neshodách jsme se usnesli na těchto třech pravidlech: ochrana přírody, zdravotnictví zdarma a legalizace marihuany pro léčebné účely. No nejsme my to světáci?
            Poslední – páteční den byl zahájen už o půl šesté ráno. Po probuzení jsme dostali pět minut na to, abychom se oblékli a šli ven. Až později jsme se dozvěděli, že se jeden člen naší party nedostavil na nástup. Našli ho až o chvíli později, znovu spícího v jeho spacáku.
            Protože venku byla ještě tma, nachystali jsme si baterky. Ale to nás instruktoři trošku převezli, protože nám ještě ke všemu zavázali oči. Z každé ze tří skupin byla vybrána jedna důvěryhodná osoba, která neměla šátek přes oči a měla vést ostatní přes všechny překážky. Nebylo to lehké a ani moc příjemné, obzvlášť když jsme museli projít vodou a blátem. Taková ranní studená sprcha, po které už mnoho z nás nemělo v čem suchém odejít domů. Závěrem hry bylo pozorování východu slunce a radost z toho, že jsme odvrátili konec světa a prožili další ráno.
            Pak nás čekalo už jen balení a vytváření si památečních triček. Ta se velice povedla a schla nám ještě cestou autobusem.
            Jsem moc ráda, že jsem tento výlet absolvovala, a i když jsem tomu zpočátku moc nevěřila, budu na něj ještě dlouho vzpomínat. A myslím, že nejen já, ale MY všichni, stmelený kolektiv kvinty A.


Eliška Koryťáková

Naposledy změněno úterý, 17 říjen 2017 06:25
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

pátek 27. duben 2018

nyní se nevyučuje
« Duben 2018 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  25.02.2018
    Dne  15.02.2018 proběhlo okresní kolo olympiády v německém jazyce.  Po poslechovém cvičení soutěžící konverzovali s porotci o volném čase, všedním dni, na téma počasí, čtyři roční období a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie III.A se stal Daniel Pražák (3.C), druhé místo obsadil Daniel Tunys (EA) a třetí místo získal Vojtěch Starý (XA).  Daniel Pražák a Filip Kirchner budou naší školu reprezentovat v krajském kole v Olomouci. Filip v kategorii III.B pro studenty s pobytem v německy mluvících zemích delším než půl roku. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v krajském kole.  
 • Konverzační soutěž v anglickém jazyce pro tercie a kvarty zná své vítěze

  22.02.2018
  V úterý 20.2.2018 se uskutečnilo školní a okresní kolo soutěže v anglické konverzaci pro žáky tercií a kvart. Jako každý rok měla soutěž část poslechovou i konverzační a všichni studenti si vedli velmi dobře. Výsledné umístění bylo velmi těsné. Na prvním místě se umístil Filip Ondruch z kvarty A, na druhém místě Jan Drochýtek z tercie A. Třetí místo obsadila Sára Drlíková z kvarty A.  První dva postupují do krajského kola , které se bude konat v březnu v Olomouci. Všem srdečně gratulujeme!                                                                          
 • Výsledky okresního kola anglické konverzace

  09.02.2018
  Ve čtvrtek 8. února se na Gymnáziu Jeseník uskutečnilo okresní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěž měla již tradičně dvě části: poslechovou a konverzační. Do okresního kola postoupily čtyři studentky gymnázia a tři studenti z hotelové školy v Jeseníku. Komisi letos doplnila rodilá mluvčí Sue Šejda. Nejlépe se v soutěži dařilo studentce druhého ročníku Gymnázia Jeseník, Evě Kořenkové, která obsadila 1. místo. V těsném bodovém závěsu za ní pak obsadila druhé místo studentka 3. ročníku Gymnázia Jeseník Kristýna Kaliničová a stupně vítězů pak doplnil student hotelové školy Ondřej Šenekl. Všem studentům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole v Olomouci.
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.09.2017
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl