ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Soutěž ve stavbě sněhových soch 2017

| Zobrazeno: 233×

V úterý 30. ledna proběhla na naší škole tradiční zimní soutěž – stavba sněhových soch. Po loňském zaváhání jsme se letos rozhodli riskovat a uskutečnit soutěž vzdor ne zcela ideálním podmínkám.

Dlužno napsat, že soutěžící čelili promrzlému materiálu velmi statečně a díla, která vytvořili, si v ničem nezadají s těmi z minulých ročníků.

 

Téma bylo tentokrát jediné, a to Sedm divů světa, porota zasedla ve složení – paní Sylva Karásková, pan Libor Malý a předseda poroty, pan Tomáš Svoboda. V kategorii nižšího gymnázia, kde čtyři soutěžící skupiny vytvořily věrný obraz starověkého Egypta, došlo při hodnocení k situaci, kdy byla udělena dvě první – prima a tercie – a dvě druhá místa – sekunda a kvarta. V kategorii vyššího gymnázia, kde soutěžilo celkem osm skupin, měla porota nelehký úkol. Léta nasbíraných zkušeností, příprava originálního námětu, jakož i obětavé nasazení v práci měly za následek velmi kvalitní a vyrovnané výkony, kde o oceněných rozhodovaly pouhé jednotky bodů. Nakonec s minimálními rozdíly byly oceněny skupiny sochařů v pořadí - na prvním místě třídy 2. B – velký Tádžmahal a 2. C – detailně provedená malá Velká čínská zeď. Na druhém se umístil originálně zpracovaný ležící Kristus třídy oktávy A a třetí pozici obsadil tým kvinty A s majákem z ostrova Faru. Z dalších prací si jistě pozornost zaslouží velká Velká čínská zeď sexty A, která svou délkou předčila kteroukoli z dosavadních sněhových staveb v historii soutěže, dále velmi působivé skalní město Petra třídy septimy A, nezapadl ani další, větší maják 3. C a roztomilý malý Tádžmahal 1. C.

Jsme rádi, že letos jsme se mohli aspoň chvíli těšit z krásných výtvorů našich studentů, vzhledem k probíhající oblevě je jistě skvělé, že soutěž máme zachycenu na fotkách i videu, a doufáme, že za rok k nám bude snad zima štědřejší a soutěž se bude moci uskutečnit tak, jak jsme byli zvyklí v letech minulých. Všem soutěžícím děkujeme a těšíme se na další ročník!

Michaela Janská

DSC 5946

 

Naposledy změněno úterý, 07 únor 2017 15:58
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

čtvrtek 30. březen 2017

nyní se nevyučuje
« Březen 2017 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Školní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  26.01.2017
  Dne  25.01.2017 proběhlo školní kolo olympiády v německém jazyce.  Soutěžící konverzovali s němčináři o jejich vztahu ke kultuře,  volném čase, o městě Jeseníku, o jejich všedním dni a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie 1. a 2. ročníku se stal Daniel Pražák (2.C), druhé místo obsadila Mariana Rygolová (2.C) a třetí místo získal Daniel Tunys (XA). V kategorii 3. ročníku se umístila na prvním místě Silvie Zbořilová a na místě druhém Tereza Vodáková, obě z EA. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v okresním kole.  
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.11.2016
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2016),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2016
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Výsledky minisčítání

  02.12.2015
  Vlistopadu se někteří mladší studenti naší školy zapojili do akce Statistického úřadu - minisčítání. Na následujícím odkazu jsou veškeré údaje zpracovány do tabulek a grafů, tak se podívejte:-) Minisčítání 2015
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.