ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Gymjes lyžák QA a 1C 2016

Označeno v
| Zobrazeno: 1306×

Báseň na 5 slov (GYMPL, PETŘÍKOV, VLEK, VENTIL, NUDA)

Z gymplu přijely dvě třídy,

nevzaly s sebou bílé křídy.

Na Petříkově jsou dva vleky

jel na nich rek zabalený do deky.

Nuda vážně nebyla

"nedělej ze mě debila" (sólo vyřkl Rupa),

tlemila se celá jeho grupa.

Formec potom upustil ventil

a dále něco brebentil.

 

Dvě samostatné třídy a první důvod k rivalitě

Vše začalo asi takhle …

Představte si dvě samostatné třídy čekající na autobus, kvinta A a 1. C. Nikdo z nás nebyl zrovna dvakrát nadšený, že musíme sdílet lyžařský kurz s druhou třídou. To byl počátek naší rivality a také musíme připomenout, že 1. C si moc nepomohla tím, že přijeli jak na dovolenou s kufry. Možná se vám to zdá absurdní, ale většinu z nás to pobavilo (nejvíce Kubu Kuchejdu alias Dogana).

Počátky únavy alias Kritický den

Psal se třetí den a únava už byla na všech znát. Rivalita ale klesala, nová přátelství vznikala. Odpoledne jsme to už neriskovali a šli na kafe na Ramzovou a jednoduše odpočívali. Zatímco Martička Horáčková a Markét Šimková vyhrály důležitý florbalový zápas.

Lyžování, snowboarding a něco jako carving

Zpočátku jsme všichni nebyli na stejné úrovni, ale postupem času jsme se zlepšovali a zlepšovali. Pády jsou samozřejmostí a ne jednou to skončilo úrazem, díky bohu ne vážným. Všichni jsme si navzájem pomáhali a za zmínku stojí uvést Dana Tunyse, který se sám pustil do učení carvingové techniky sjezdového lyžování.

Jídlo aneb to co nás drželo nad vodou

Byli jsme až překvapení, jak dobré jídlo nám kuchyně každý den připravovala. Některým to chutnalo více, některým méně. Každopádně nikdo nestrádal.

Kultura chaty

Rituálem každého dne bylo sledování všemi oblíbeného pořadu Soudkyně Barbara. Postupně se připojovalo stále více lidí, dokonce se s námi jednou dívala i paní „kuchařka“. Další ukázkou kultury našeho lyžáku byla oblíbená hra pana učitele Pavelky: HRA NA SLOVA. Spočívala v tom, že nikdo nesměl říkat ANO, NE, JO ano NO. Některým to šlo více (výherce Ondra Pecina), ale také některým méně (třeba Tomáš Rupa).

Poslední den, poslední chvíle strávené spolu

Jakmile jsme si všichni uvědomili, že se náš společný čas krátí, bylo nám to moc líto. Zdá se nám to jako včera, kdy jsme čekali na autobus před školou jako dvě třídy, nyní jsme jednotní. Chtěli bychom poděkovat děckám z 1. C za krásný lyžák, také ale naší mamince paní učitelce Formánkové a našim tatínkům panu učiteli Pavelkovi a panu učiteli Vodákovi. Ještě jednou za celou naši třídu Kvintu A děkujeme.

Veronika Franková, Karin Neubauerová a Markéta Šimková, QA

Lyžák z pohledu 1.C.

Stmelení obou tříd, zejména po večerech u džusových a kolových nápojů, únava, mokré oblečení, zábava, velký nepořádek na pokojích, tak bychom stručně popsali lyžařský kurz. Lyžování jsme si opravdu užili, strávili jsme hodně hodin ježděním na prkně a na lyžích. Někteří z nás také strávili i velkou porci posezením u čajíčků. Učitelé byli skvělí, myslím si, že to bylo hlavně díky jejich dlouhým a i určitě kvalitním poradám. Ubytování bylo dobré, některé pokoje byly opravdu ukázkové, co se pořádku týče, jídlo bylo také v pořádku. Lyžařský kurz bych hodnotil velmi kladně, myslím, že jsme si to všichni moc užili. Závěrem bych chtěl za všechny poděkovat učitelům za jejich trpělivost a za to, jak byli skvělí.

Tomáš Rupa 1.C

 

Další foto z lyžáku zde.

Naposledy změněno pátek, 12 únor 2016 21:31
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

pátek 23. březen 2018

nyní se nevyučuje
« Březen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  25.02.2018
    Dne  15.02.2018 proběhlo okresní kolo olympiády v německém jazyce.  Po poslechovém cvičení soutěžící konverzovali s porotci o volném čase, všedním dni, na téma počasí, čtyři roční období a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie III.A se stal Daniel Pražák (3.C), druhé místo obsadil Daniel Tunys (EA) a třetí místo získal Vojtěch Starý (XA).  Daniel Pražák a Filip Kirchner budou naší školu reprezentovat v krajském kole v Olomouci. Filip v kategorii III.B pro studenty s pobytem v německy mluvících zemích delším než půl roku. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v krajském kole.  
 • Konverzační soutěž v anglickém jazyce pro tercie a kvarty zná své vítěze

  22.02.2018
  V úterý 20.2.2018 se uskutečnilo školní a okresní kolo soutěže v anglické konverzaci pro žáky tercií a kvart. Jako každý rok měla soutěž část poslechovou i konverzační a všichni studenti si vedli velmi dobře. Výsledné umístění bylo velmi těsné. Na prvním místě se umístil Filip Ondruch z kvarty A, na druhém místě Jan Drochýtek z tercie A. Třetí místo obsadila Sára Drlíková z kvarty A.  První dva postupují do krajského kola , které se bude konat v březnu v Olomouci. Všem srdečně gratulujeme!                                                                          
 • Výsledky okresního kola anglické konverzace

  09.02.2018
  Ve čtvrtek 8. února se na Gymnáziu Jeseník uskutečnilo okresní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěž měla již tradičně dvě části: poslechovou a konverzační. Do okresního kola postoupily čtyři studentky gymnázia a tři studenti z hotelové školy v Jeseníku. Komisi letos doplnila rodilá mluvčí Sue Šejda. Nejlépe se v soutěži dařilo studentce druhého ročníku Gymnázia Jeseník, Evě Kořenkové, která obsadila 1. místo. V těsném bodovém závěsu za ní pak obsadila druhé místo studentka 3. ročníku Gymnázia Jeseník Kristýna Kaliničová a stupně vítězů pak doplnil student hotelové školy Ondřej Šenekl. Všem studentům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole v Olomouci.
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.09.2017
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl