ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Z Jeseníku do Skotska a zpět!

| Zobrazeno: 661×

Skotsko 125

logo

Napsala Kateřina Žáková, studentka septimy A

V neděli 1. listopadu kolem půl druhé ráno se vyvolení studenti shromáždili na parkovišti před školou plni optimismu a očekávání. Jakmile byla naložena zavazadla a všichni jsme se rozloučili se svými rodiči pro případ, že bychom padli za oběť Nessie, mohli jsme se vydat na dlouhou a ne vždy zcela příjemnou cestu. Nebylo to však nikdy zas tak hrozné, jelikož i slabší nátury to nakonec zvládly bez větší psychické újmy. Cestou se k nám ještě připojilo deset dětí ze Žamberku. Ve večerních hodinách jsme dorazili do francouzského města Calais a ubytovali jsme se v hotelu F1, kde jsme strávili příjemnou noc bez nevítané návštěvy švábů či jiné havěti.

Během pondělního rána jsme ještě za šera opustili zemi Napoleonovu a Eurotunelem jsme byli dopraveni do vlasti Shakespearovi. Ještě v dopoledních hodinách jsme se ocitli v hlavním městě britské monarchie, které nás uvítalo svou pověstnou mlhou. Den to byl sice velmi náročný, ale také plný zážitků. Navštívili jsme Tower of London, katedrálu sv. Pavla a muzeum voskových figurín, kde mohl každý „potkat“ svou oblíbenou celebritu. Prošli jsme se po Tower Bridge, jeli jsme přeplněným metrem a při návštěvě Baker Street jsme se nechali ovanout genialitou Sherlocka Holmese. Po Londýnských pochůzkách nás čekala asi nejnáročnější část celého zájezdu. Ono když se řekne noční přejezd z Londýna do Edinburghu, tak to tak hrozně nevypadá, ale musíte si uvědomit, že to znamená čtyřicet neumytých spících lidí v autobuse, kde se příliš nevětrá. A ještě si představte, že se všichni ti cestující na noc zují…

Zvládli jsme to však, myslím, bravurně. Ráno, když jsme dorazili do Edinburghu, nás čekalo celodenní vyučování, během kterého nikdo neusnul. Následující noc už jsme strávili o moc příjemněji v péči hostitelských rodin a poprvé po opuštění domova jsme se pořádně a do sytosti najedli, takže jsme následujícího dne byli o dost čilejší, než ten předešlý. Dopoledne jsme strávili opět ve škole, ale nebylo to nepříjemné a myslím, že jsme se dokonce i něco naučili. Odpoledne bylo deštivé, ale ani to nám nezkazilo požitek z procházky po městě. Spíš naopak potemnělé počasí dokreslilo starodávnou atmosféru, která vyzařuje z každé cihly tohoto pozoruhodného místa. Našim cílem byl hrad, který se důstojně tyčí nad Edinburghem jako maják strážící jeho bezpečí. Areál hradu se asi nejvíc podobá bludišti a člověk by se jím mohl procházet hodiny, než by objevil tu poslední tajnou uličku.

Ve čtvrtek jsme se vydali prozkoumat nejznámější skotskou pověst přímo na místo jejího vzniku. Nechali jsme se okouzlit krásou skotských hor a náš výlet zakončili plavbou po jezeru Loch Ness. Pravdivost mýtu o příšeře přebývající v jezeře jsme ani nepotvrdili ani nevyvrátili, můžu jen s jistotou říci, že nikdo z nás jí neposloužil místo svačiny. I počasí bylo ten den na naší straně. Pršet začalo až ve chvíli, kdy jsme nasedli do autobusu na zpáteční cestu.

Pátek byl opět ve znamení cestování, definitivně jsme opustili Skotsko a vydali se opět do Londýna. Cestu jsme si zpestřili zastávkou v Yorku a také díky tomu byla o mnoho příjemnější než minule. Kolem osmé hodiny večerní jsme se ubytovali u dalších hostitelských rodin a naplno jsme si vychutnali odpočinek před posledním dnem zájezdu. Ten jsme strávili opět v Londýně, který nás sice nejdříve schladil větrem a deštěm, ale nakonec přece jen vysvitlo slunce. Opět to byl den plný pochůzek za poznáním známých londýnských památek a atrakcí, jako třeba Westminster Abbey, Trafalgar Square nebo Covent Garden. Též se nám naskytla možnost spatřit metropoli z ptačí perspektivy při projížďce Londýnským okem. A když jsme z té výšky sledovali západ slunce nad Westminster Abbey, napadlo mě, že je na tom světě přeci jen krásně. 

S touto myšlenkou jsme dali Anglii sbohem a vyrazili jsme domů.   

Naposledy změněno neděle, 29 listopad 2015 13:51
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

pátek 31. březen 2017

nyní se nevyučuje
« Březen 2017 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Školní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  26.01.2017
  Dne  25.01.2017 proběhlo školní kolo olympiády v německém jazyce.  Soutěžící konverzovali s němčináři o jejich vztahu ke kultuře,  volném čase, o městě Jeseníku, o jejich všedním dni a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie 1. a 2. ročníku se stal Daniel Pražák (2.C), druhé místo obsadila Mariana Rygolová (2.C) a třetí místo získal Daniel Tunys (XA). V kategorii 3. ročníku se umístila na prvním místě Silvie Zbořilová a na místě druhém Tereza Vodáková, obě z EA. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v okresním kole.  
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.11.2016
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2016),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2016
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Výsledky minisčítání

  02.12.2015
  Vlistopadu se někteří mladší studenti naší školy zapojili do akce Statistického úřadu - minisčítání. Na následujícím odkazu jsou veškeré údaje zpracovány do tabulek a grafů, tak se podívejte:-) Minisčítání 2015
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.