ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Legoland 2017

úterý, 10 říjen 2017 | Napsal(a)  Hamalčíková V., Nepejchalová A., TA | Zpět na 2017/2018 | Zobrazeno: 351×
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Začal nám nový školní rok a nejlepší by bylo si ho hned ze začátku nějak zpříjemnit, proto jedeme na výlet do Legolandu v Německu!

Jelikož jsme jeli místo školy, museli jsme dodržet studentský program, a to první zastávkou v Techmanii v Plzni. Tahle návštěva nám nahradila hodiny fyziky, chemie a matiky. V planetáriu jsme se podívali na krátký film s názvem: Sen létat. Následně jsme jeli k hranicím s Německem na ubytovnu Přimdu, kde jsme se rozdělili do pokojů a šli spát.

                                                

Vstali jsme brzy ráno a vyjeli do Německa. Cesta uběhla rychle, a než jsme se pořádně probrali, byli jsme v Günzburgu.  Po příjezdu jsme se rozdělili do skupin a rozutekli se do obrovského areálu. Některé atrakce nám opravdu školu nahrazovaly. Dobové stánky a obří horská dráha připomínající dějepis, hudební nástroje s vodou hudebku a velká výrobna lega, zachycující malé části umění, výtvarnou výchovu. Zrcadlová bludiště nebo laserová dráha nám nemálo zamotaly hlavy. Na pouťových atrakcích se některým z nás podařilo vyhrát plyšovou hračku. Nám se podařilo vyhrát plyšového draka, kterému jsme daly jméno Hugo.Na začátku dne vypadalo počasí skvěle, ale odpoledne se trochu rozpršelo. To nás ale neodradilo a my si to naplno užili i na vodních atrakcích, kde nám byla trochu zima. Jídlo taky nebylo nejhorší.

V areálu Legolandu najdete plno stánků s občerstvením. Stihli jsme ochutnat vafle s jahodami nebo třeba pizzu. Najdete tam ale i restaurace nebo gril, kde máte opravdu velký výběr z různých jídel. Nejvíce času se ale strávilo v obchodech se suvenýry, kde jsme si mohli koupit různé lego stavebnice, plyšáky, školní potřeby a další „blbosti“ z lega. Z Německa jsme vyjeli v sedm večer a mířili k českýmh hranicím. Domů jsme se vrátili kolem páté hodiny ranní.

Zájezd jsme si velmi užili a těm, kteří tam ještě nebyli, opravdu doporučujeme to příští rok zkusit.

Vendula Hamalčíková, Anita Nepejchalová, tercie A

Na fotografie z Legolandu se můžete podívat zde.

Naposledy změněno úterý, 10 říjen 2017 19:49
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

neděle 18. únor 2018

nyní se nevyučuje
« Únor 2018 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Výsledky okresního kola anglické konverzace

  09.02.2018
  Ve čtvrtek 8. února se na Gymnáziu Jeseník uskutečnilo okresní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěž měla již tradičně dvě části: poslechovou a konverzační. Do okresního kola postoupily čtyři studentky gymnázia a tři studenti z hotelové školy v Jeseníku. Komisi letos doplnila rodilá mluvčí Sue Šejda. Nejlépe se v soutěži dařilo studentce druhého ročníku Gymnázia Jeseník, Evě Kořenkové, která obsadila 1. místo. V těsném bodovém závěsu za ní pak obsadila druhé místo studentka 3. ročníku Gymnázia Jeseník Kristýna Kaliničová a stupně vítězů pak doplnil student hotelové školy Ondřej Šenekl. Všem studentům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole v Olomouci.
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.09.2017
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.