Vytisknout tuto stránku

Chcete se podívat třeba na Island nebo do Řecka a nemáte peníze? Pozdě... Ale 20.4.20107 jste mohli...

pátek, 21 duben 2017 | Napsal(a)  admin Zveřejněno v: 2016/2017 | Zobrazeno: 636×
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

A jak je to možné? Přece díky projektu sekundy Žijeme v Evropě, který představil zemí hned šest - Chorvatsko, Řecko, Ukrajinu, Island, Belgii a Rakousko. Na fotografie se můžete podívat zde, Pokud kliknete na "Číst dál ...", můžete si přečíst články a postřehy z projektu.

Ve čtvrtek 20. dubna proběhl projektový den sekundy A ,,Žijeme v Evropě´´. Ptáte se, o co jste přišli?                                                        

Mohli jste se například podívat, jak to chodí v chorvatských hotelech. Tuto scénku a stánek spolu s prezentací o Chorvatsku si připravilo několik chlapců ze sekundy. Zajímavosti a fakta o Rakousku nám vylíčila další skupinka ve večerních zprávách. U nich jste se mohli občerstvit vídeňskou kávou nebo ochutnat sachr dort. Vědci z Černobylu, kteří za námi přijeli z Ukrajiny, nám povykládali o černobylské havárii i o mnohých dalších zajímavostech na Ukrajině. Nabídli nám také pirožky či boršč. Chtěli jste se vždy podívat do Řecka, ale nikdy se vám to nepovedlo? Ve čtvrtek jste v prezentaci děvčat ze sekundy mohli nahlédnout do každodenního života Řeků a pochutnat si na tradičních jídlech, jako je třeba balkánský sýr.

 Máte občas chuť dát si belgické pralinky či vafle? I to se některým návštěvníkům povedlo. U toho si mohli vyslechnout povídaní belgických poslanců, kteří nám v telenovele povídali o Belgii. Propásli jste také možnost nahlédnout do cestovní kanceláře Iceland Tour. Delegátky prozradily turistům i návštěvníkům spoustu zajímavostí o Islandu. U stánku této skupinky rodiče i děti ochutnali islandskou lékořici nebo pravé islandské pochoutky.

Možná některé z vás teď mrzí, že propásli prezentace spojené se scénkami a že nemohli ochutnat speciality, které měli žáci ve svých stáncích. Letošní projektový den dopadl skvěle a všechny děti předvedly úchvatné výkony.

Natalie Stern, SA

Naposledy změněno úterý, 02 květen 2017 08:50