ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Chcete se podívat třeba na Island nebo do Řecka a nemáte peníze? Pozdě... Ale 20.4.20107 jste mohli...

pátek, 21 duben 2017 | Napsal(a)  admin | Zpět na 2016/2017 | Zobrazeno: 546×
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

A jak je to možné? Přece díky projektu sekundy Žijeme v Evropě, který představil zemí hned šest - Chorvatsko, Řecko, Ukrajinu, Island, Belgii a Rakousko. Na fotografie se můžete podívat zde, Pokud kliknete na "Číst dál ...", můžete si přečíst články a postřehy z projektu.

Ve čtvrtek 20. dubna proběhl projektový den sekundy A ,,Žijeme v Evropě´´. Ptáte se, o co jste přišli?                                                        

Mohli jste se například podívat, jak to chodí v chorvatských hotelech. Tuto scénku a stánek spolu s prezentací o Chorvatsku si připravilo několik chlapců ze sekundy. Zajímavosti a fakta o Rakousku nám vylíčila další skupinka ve večerních zprávách. U nich jste se mohli občerstvit vídeňskou kávou nebo ochutnat sachr dort. Vědci z Černobylu, kteří za námi přijeli z Ukrajiny, nám povykládali o černobylské havárii i o mnohých dalších zajímavostech na Ukrajině. Nabídli nám také pirožky či boršč. Chtěli jste se vždy podívat do Řecka, ale nikdy se vám to nepovedlo? Ve čtvrtek jste v prezentaci děvčat ze sekundy mohli nahlédnout do každodenního života Řeků a pochutnat si na tradičních jídlech, jako je třeba balkánský sýr.

 Máte občas chuť dát si belgické pralinky či vafle? I to se některým návštěvníkům povedlo. U toho si mohli vyslechnout povídaní belgických poslanců, kteří nám v telenovele povídali o Belgii. Propásli jste také možnost nahlédnout do cestovní kanceláře Iceland Tour. Delegátky prozradily turistům i návštěvníkům spoustu zajímavostí o Islandu. U stánku této skupinky rodiče i děti ochutnali islandskou lékořici nebo pravé islandské pochoutky.

Možná některé z vás teď mrzí, že propásli prezentace spojené se scénkami a že nemohli ochutnat speciality, které měli žáci ve svých stáncích. Letošní projektový den dopadl skvěle a všechny děti předvedly úchvatné výkony.

Natalie Stern, SA

Naposledy změněno úterý, 02 květen 2017 08:50
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

neděle 18. únor 2018

nyní se nevyučuje
« Únor 2018 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Výsledky okresního kola anglické konverzace

  09.02.2018
  Ve čtvrtek 8. února se na Gymnáziu Jeseník uskutečnilo okresní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěž měla již tradičně dvě části: poslechovou a konverzační. Do okresního kola postoupily čtyři studentky gymnázia a tři studenti z hotelové školy v Jeseníku. Komisi letos doplnila rodilá mluvčí Sue Šejda. Nejlépe se v soutěži dařilo studentce druhého ročníku Gymnázia Jeseník, Evě Kořenkové, která obsadila 1. místo. V těsném bodovém závěsu za ní pak obsadila druhé místo studentka 3. ročníku Gymnázia Jeseník Kristýna Kaliničová a stupně vítězů pak doplnil student hotelové školy Ondřej Šenekl. Všem studentům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole v Olomouci.
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.09.2017
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.