ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Studenti sobě 2017

úterý, 04 duben 2017 | Napsal(a)  M.Kuchejdová | Zpět na 2016/2017 | Zobrazeno: 618×
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Devátý ročník tohoto tradičního koncertu Studenti sobě, který se uskutečnil 30.3 2017, měl na starosti předseda studentské rady Karel Kubíček.
Všechna čísla byla na úrovni. Některá bych možná trochu zkrátila, neboť dvouhodinový koncert je pro spodní části necvičeného posluchače velmi náročný. Naštěstí studenti jsou cvičení, jelikož denně odsedí šest až osm hodin ve škole. Některá čísla bych možná nechala ještě trošku uzrát. Na druhou stranu možná to byla právě ona, jenž dodávala osobitý studentský ráz.

Dost už kritiky. Je těžké vypíchnou to nejlepší, neboť o tento post se uchází většina výstupů. V hlavě mi asi nejvíc utkvělo komediantské vystoupení Štěpána Jatiho a Jany Čížové (trubka a saxofon), kteří zahráli píseň Happy od Pharrella Williamse. V paměti mi také zůstal nádherný zpěv Alžběty Dvořákové v doprovodu kytary Josefa Hanulíka nebo duet Karolíny Furmánkové s hostujícím panem učitelem Jiřím Svobodou Beneath your beautiful. Skvěle se snoubily i housle Anny Nezvalové s klavírem Karolíny Furmánkové. Příjemným oživení připravil i Karel Kubíček s Preludium D dur (Johann Pachelbel) předneseným na varhany. Celkové složení nástrojů bylo velmi pestré. Objevily se tradiční klavíry (Daniel Hodgkins, Klára Kluková, bratři Ježkovi, Marie Michálková, Eliáš Vrbovský, Beáta Szárowková, …), tak i kytary (žáci třídy QA, Jonáš Vokál, …), a dokonce bylo možno slyšet i méně tradiční nástroje jako akordeon (Marie Straková) nebo duo tub (Petr Velc a Ivana Vondrušková). Pochopitelně nemůžu opomenout zpěv (Pavla Kubáňová, Tereza Juřenová, Veronika Vrtělková, Kateřina Šulcová, …), jež dokresloval a podtrhoval zvuk samotných nástrojů nebo sám rozezníval celý sál.
 Před slavnostním zakončením byl pasován nový předseda studentské rady Matěj Nosek. Celý koncert pak zakončilo smyčcové seskupení Aire (kontrabas, violoncello, viola, housle) Can you feel the love tonight.
Pokud jste tento svátek hudby zmeškali, můžete doufat, že příští rok opět touto dobou se uskuteční jubilejní desátý ročník Studentů sobě. Doufejme, že ten bude stejně brilantní jako ten letošní.

Magdalena Kuchejdová

Na záznam koncertu se můžete podívat zde.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

 

Naposledy změněno úterý, 04 duben 2017 20:10
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

úterý 25. duben 2017

nyní se nevyučuje
« Duben 2017 »
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Školní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  26.01.2017
  Dne  25.01.2017 proběhlo školní kolo olympiády v německém jazyce.  Soutěžící konverzovali s němčináři o jejich vztahu ke kultuře,  volném čase, o městě Jeseníku, o jejich všedním dni a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie 1. a 2. ročníku se stal Daniel Pražák (2.C), druhé místo obsadila Mariana Rygolová (2.C) a třetí místo získal Daniel Tunys (XA). V kategorii 3. ročníku se umístila na prvním místě Silvie Zbořilová a na místě druhém Tereza Vodáková, obě z EA. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v okresním kole.  
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.11.2016
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2016),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2016
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Výsledky minisčítání

  02.12.2015
  Vlistopadu se někteří mladší studenti naší školy zapojili do akce Statistického úřadu - minisčítání. Na následujícím odkazu jsou veškeré údaje zpracovány do tabulek a grafů, tak se podívejte:-) Minisčítání 2015
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.