ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Lyžařský kurz 2017

pátek, 24 únor 2017 | Napsal(a)  | Zpět na 2016/2017 | Zobrazeno: 561×
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Perfektní kurz plný lyžování, snowboardingu, nových informací a zážitků končí a zde jsou pohledy zástupců jednotlivých tříd. Další foto dodáme. Speciální poděkování patří firmě WOOX za zapůjčení testovacího materiálu z oblasti lyží a snowboardů, Sáňkařskému oddílu Jeseník za odbornou přednášku a praktickou ukázku a panu Bedečovi za přednášku o činnosti Horské služby ČR...

Lyžařský kurz očima 1.C

            V sobotu dne 18. 2. začal týden plný lyžování, zábavy a přednášek pro třídy 1.C a QA za doprovodu učitelů Vodáka, Pavelky a učitelek Hynkové a Mišunové. Sešli jsme se před budovou gymnázia a vyrazili do Petříkova na chatu, kde jsme ubytovali a připravili se na odpolední lyžování.

            Počasí se první den vydařilo, takže nás nečekaly žádné překážky. Na malém svahu nás rozdělili do družstev, ve kterých jsme jezdili po zbytek týdne. Zkušení se během týdne naučili pár nových triků, zatímco začátečníci se seznámili se základy. Každý večer jsme si poslechli jednu přednášku, například o bezpečnosti na svahu, nových lyžích a snowboardech nebo o horské službě.

            Později se počasí začalo zhoršovat. Do posledního lyžařského dne pršelo a poslední mrzlo a sněžilo, což vytvořilo ledové svahy, na kterých se špatně lyžovalo. Ale i přes špatné podmínky k lyžování se většina zúčastnila závodního slalomu.

            Jedli jsme v restauraci SportGrill, kde nám vždy chutnalo. Snídaně jsme mívali u nás v chatě.

            Všichni si celý lyžák moc užili a doufáme, že si užijeme ještě spoustu takových akcí.

                                                                                                          Marek Červený, 1.C

Lyžařský kurz očima QA

            Ve dnech 18. – 25. 2. 2017 jsme absolvovali, jakožto třídy QA a 1.C lyžařský kurz v Petříkově. S učitelského sboru s námi jeli páni učitelé Vodák, pan Pavelka, paní Hynková a paní Mišunová. V sotobu, 18. února, v 11:00, jsme plní pozitivních emocí vyrazili autobusem od jesenického Gymnázia. Nás cíl byl jasný: ubytovací zařízení Sport Grill v Petříkově. Cesta se obešla bez komplikací a už okolo 11:30 jsme stáli před chatou.

Zabrali jsme si pokoje, většinou po pěti lidech. Vybalili jsme si věci a poprvé jsme vyrazili na svah, poprvé a naposledy naprosto všichni na velmi mírný svah u Zetochy. Tam jsme byli rozřazeni do čtyř družstev: lyžaři začátečníci, neboli olympijské naděje, pod vedením paní učitelky Mišunové, která je tak i pojmenovala. Pokročilí lyžaři se zdokonalovali za pomoci paní Hynkové. Snowboardisté byli rovněž rozděleni stejně: méně pokročilí s panem Vodákem a zkušenější s panem Pavelkou. Večer jsme byli poučeni a pravidlech lyžařského výcviku a tak skončil náš první den.

            Dalšího dne už zkušenější jezdci vyrazili na delší vlek KASTE, ovšem olympijské naděje a vycházející hvězdy se pořád zdokonalovali u pana Zetochy. Večer jsme se seznámili s „lyžařským desaterem“. V pondělí jsme už všichni lyžovali na KASTE, i když pro začátečníky to byl trochu boj, nakonec jsme si to i přes nepřízeň počasí užívali naplno. Když bylo opravdu nejhůře, schovali jsme se v občerstvení pod sjezdovkou.

            V dalších dnech jsme společně zažívali spoustu zábavy, dobrodružství, pádů, sušení mokrého oblečení, ale nakonec jsme se všichni těšili na výbornou stravu. Každý večer nás obohatily různé přednášky, jednou k nám dokonce zavítali pracovníci WOOXU, kteří nám představili a zapůjčili nové modely lyží a snowboardů.

            V pátek se ochladilo, sjezdovka zmrzla, a do toho obětaví učitelé připravili slalom, který přes veškeré překážky mnozí sjeli. Celkově jsme si lyžák užili a budeme na něj mít hezké vzpomínky na dlouhou dobu. Také je potřeba poděkovat a vyjádřit úctu učitelům, kteří byli naprosto úžasní.

                                                                                                                Vojtěch Starý, QA

Naposledy změněno pátek, 24 únor 2017 20:20
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

úterý 23. leden 2018

nyní se nevyučuje
« Leden 2018 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Školní kolo soutěže v anglické konverzaci

  21.12.2017
  Ve čtvrtek 11. ledna 2008 se uskuteční školní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěž bude mít tradičně dvě části: poslech a povídání o vylosovaném obrázku. Prosíme všechny přihlášené studenty, aby se ve čtvrtek 11.1. v 8.00 dostavili do učebny j1. Těšíme se na Vás.
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.09.2017
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.