ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Den otevřených dveří z pera studentky

středa, 01 únor 2017 | Napsal(a)  T.Vojkovská, 4C | Zpět na 2016/2017 | Zobrazeno: 236×
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Odbyla desátá hodina a jesenické gymnázium opět po roce otevřelo své dveře široké veřejnosti, studentům nižšího gymnázia a samozřejmě také zájemcům o studium na této škole. Den otevřených dveří mohl oficiálně začít a škola se téměř okamžitě naplnila lidmi, kteří mohli jen tiše obdivovat, co všechno pro ně bylo i tento rok připraveno.

Jesenické gymnázium poskytuje svým studentům řadu možností vycestovat do zahraničí a zároveň studovat na střední škole. O tom se mohli zájemci přesvědčit ve dvou různých učebnách při povídání se studenty, kteří strávili rok buď v USA, nebo v Německu. Není nutné v zahraničí jenom studovat, můžete tam i pracovat a o tom bylo vyprávění v další učebně.

Po tomto trochu vyčerpávajícím triu učeben bylo skvělé zajít si do 4. C a užít si atmosféru hráčského doupěte s tou správnou hudbou a navíc s pohodovými lidmi, kteří neváhali a v klidu mohli kohokoliv roznést na kopytech ať už v pokeru, nebo v jiných hrách.

Pokud by snad někdo měl pocit, že už je toho na něj moc, nebylo nic jednoduššího, než si zajít sednout do dobové kavárny hned o patro níž. V klidu si sednout, dát si zákusek a něco k pití bylo v tom ruchu všude na chodbách skutečně osvěžující.

Hned vedle kavárny byla v další učebně připravena hra „Hádej, kdo jsem”. Pro zájemce z řad technických nadšenců byly zase o dveře dál připraveny hrátky s tabletem s naším proslulým „céčkem, které má tablety”. Pro zájemce z řad sportovců byl připraven bohatý program v obou tělocvičnách, od lezení po umělé stěně až po jízdu na trenažéru.

Samozřejmě nechyběly ani učebny, ve kterých si žáci společně s učiteli připravili různé chemické, biologické a fyzikální pokusy. Jako již tradičně i o tyto aktivity byl velký zájem.

Jedním z největších lákadel pro téměř všechny zúčastněné bylo představení již doslova věhlasného divadelního souboru Nezakopneš. Ani tentokrát nikdo z diváků neodcházel zklamán, řekla bych, že přímo naopak. Každý odcházel nadšen skvělými hereckými výkony a s úsměvem na tváři. Slavnostní premiéra i derniéra v jeden den, to se zkrátka jen tak nevidí. Divadlo Nezakopneš jen potvrdilo, že jeho představení mají vždy vysokou úroveň.

Cestou z divadla si zájemci mohli poslechnout anglické písničky na laptopech a o dvě patra níž si mohli zajít na body painting (malování na tělo). Poté, co si nechali namalovat nějaký obrázek, mohli využít naprosto jedinečné možnosti jít se pozdravit s NAO robotem. Je naprosto šílené, že možná právě takové stroje budou součástí naší budoucnosti, protože NAO robot je schopný reagovat na různé podněty, můžete ho vzít za ruku a jít se s ním projít. Když se správně nastaví, je schopen mnoha různých činností, které byly donedávna výsadou jen lidských bytostí. Kromě NAO robota bylo možné si prohlédnout další roboty a Rubikovy hlavolamy. Pokud někomu nestačil tento dost exotický nádech celé místnosti, mohl podniknout cestu kolem světa s třídou 3. C a dozvědět se různé zeměpisné zajímavosti.

Myslím si, že se celý Den otevřených dveří skvěle vydařil a všichni se jistě těší na příští ročník této skvělé akce, která baví všechny zúčastněné.

Tereza Vojkovská, 4. C 

Naposledy změněno středa, 01 únor 2017 20:03
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

středa 29. březen 2017

nyní se nevyučuje
« Březen 2017 »
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Školní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  26.01.2017
  Dne  25.01.2017 proběhlo školní kolo olympiády v německém jazyce.  Soutěžící konverzovali s němčináři o jejich vztahu ke kultuře,  volném čase, o městě Jeseníku, o jejich všedním dni a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie 1. a 2. ročníku se stal Daniel Pražák (2.C), druhé místo obsadila Mariana Rygolová (2.C) a třetí místo získal Daniel Tunys (XA). V kategorii 3. ročníku se umístila na prvním místě Silvie Zbořilová a na místě druhém Tereza Vodáková, obě z EA. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v okresním kole.  
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.11.2016
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2016),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2016
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Výsledky minisčítání

  02.12.2015
  Vlistopadu se někteří mladší studenti naší školy zapojili do akce Statistického úřadu - minisčítání. Na následujícím odkazu jsou veškeré údaje zpracovány do tabulek a grafů, tak se podívejte:-) Minisčítání 2015
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.