ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Den otevřených dveří z pera studentky

středa, 01 únor 2017 | Napsal(a)  T.Vojkovská, 4C | Zpět na 2016/2017 | Zobrazeno: 733×
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Odbyla desátá hodina a jesenické gymnázium opět po roce otevřelo své dveře široké veřejnosti, studentům nižšího gymnázia a samozřejmě také zájemcům o studium na této škole. Den otevřených dveří mohl oficiálně začít a škola se téměř okamžitě naplnila lidmi, kteří mohli jen tiše obdivovat, co všechno pro ně bylo i tento rok připraveno.

Jesenické gymnázium poskytuje svým studentům řadu možností vycestovat do zahraničí a zároveň studovat na střední škole. O tom se mohli zájemci přesvědčit ve dvou různých učebnách při povídání se studenty, kteří strávili rok buď v USA, nebo v Německu. Není nutné v zahraničí jenom studovat, můžete tam i pracovat a o tom bylo vyprávění v další učebně.

Po tomto trochu vyčerpávajícím triu učeben bylo skvělé zajít si do 4. C a užít si atmosféru hráčského doupěte s tou správnou hudbou a navíc s pohodovými lidmi, kteří neváhali a v klidu mohli kohokoliv roznést na kopytech ať už v pokeru, nebo v jiných hrách.

Pokud by snad někdo měl pocit, že už je toho na něj moc, nebylo nic jednoduššího, než si zajít sednout do dobové kavárny hned o patro níž. V klidu si sednout, dát si zákusek a něco k pití bylo v tom ruchu všude na chodbách skutečně osvěžující.

Hned vedle kavárny byla v další učebně připravena hra „Hádej, kdo jsem”. Pro zájemce z řad technických nadšenců byly zase o dveře dál připraveny hrátky s tabletem s naším proslulým „céčkem, které má tablety”. Pro zájemce z řad sportovců byl připraven bohatý program v obou tělocvičnách, od lezení po umělé stěně až po jízdu na trenažéru.

Samozřejmě nechyběly ani učebny, ve kterých si žáci společně s učiteli připravili různé chemické, biologické a fyzikální pokusy. Jako již tradičně i o tyto aktivity byl velký zájem.

Jedním z největších lákadel pro téměř všechny zúčastněné bylo představení již doslova věhlasného divadelního souboru Nezakopneš. Ani tentokrát nikdo z diváků neodcházel zklamán, řekla bych, že přímo naopak. Každý odcházel nadšen skvělými hereckými výkony a s úsměvem na tváři. Slavnostní premiéra i derniéra v jeden den, to se zkrátka jen tak nevidí. Divadlo Nezakopneš jen potvrdilo, že jeho představení mají vždy vysokou úroveň.

Cestou z divadla si zájemci mohli poslechnout anglické písničky na laptopech a o dvě patra níž si mohli zajít na body painting (malování na tělo). Poté, co si nechali namalovat nějaký obrázek, mohli využít naprosto jedinečné možnosti jít se pozdravit s NAO robotem. Je naprosto šílené, že možná právě takové stroje budou součástí naší budoucnosti, protože NAO robot je schopný reagovat na různé podněty, můžete ho vzít za ruku a jít se s ním projít. Když se správně nastaví, je schopen mnoha různých činností, které byly donedávna výsadou jen lidských bytostí. Kromě NAO robota bylo možné si prohlédnout další roboty a Rubikovy hlavolamy. Pokud někomu nestačil tento dost exotický nádech celé místnosti, mohl podniknout cestu kolem světa s třídou 3. C a dozvědět se různé zeměpisné zajímavosti.

Myslím si, že se celý Den otevřených dveří skvěle vydařil a všichni se jistě těší na příští ročník této skvělé akce, která baví všechny zúčastněné.

Tereza Vojkovská, 4. C 

Naposledy změněno středa, 01 únor 2017 20:03
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

úterý 24. duben 2018

nyní se nevyučuje
« Duben 2018 »
Po Út St Čt So Ne
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  25.02.2018
    Dne  15.02.2018 proběhlo okresní kolo olympiády v německém jazyce.  Po poslechovém cvičení soutěžící konverzovali s porotci o volném čase, všedním dni, na téma počasí, čtyři roční období a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie III.A se stal Daniel Pražák (3.C), druhé místo obsadil Daniel Tunys (EA) a třetí místo získal Vojtěch Starý (XA).  Daniel Pražák a Filip Kirchner budou naší školu reprezentovat v krajském kole v Olomouci. Filip v kategorii III.B pro studenty s pobytem v německy mluvících zemích delším než půl roku. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v krajském kole.  
 • Konverzační soutěž v anglickém jazyce pro tercie a kvarty zná své vítěze

  22.02.2018
  V úterý 20.2.2018 se uskutečnilo školní a okresní kolo soutěže v anglické konverzaci pro žáky tercií a kvart. Jako každý rok měla soutěž část poslechovou i konverzační a všichni studenti si vedli velmi dobře. Výsledné umístění bylo velmi těsné. Na prvním místě se umístil Filip Ondruch z kvarty A, na druhém místě Jan Drochýtek z tercie A. Třetí místo obsadila Sára Drlíková z kvarty A.  První dva postupují do krajského kola , které se bude konat v březnu v Olomouci. Všem srdečně gratulujeme!                                                                          
 • Výsledky okresního kola anglické konverzace

  09.02.2018
  Ve čtvrtek 8. února se na Gymnáziu Jeseník uskutečnilo okresní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěž měla již tradičně dvě části: poslechovou a konverzační. Do okresního kola postoupily čtyři studentky gymnázia a tři studenti z hotelové školy v Jeseníku. Komisi letos doplnila rodilá mluvčí Sue Šejda. Nejlépe se v soutěži dařilo studentce druhého ročníku Gymnázia Jeseník, Evě Kořenkové, která obsadila 1. místo. V těsném bodovém závěsu za ní pak obsadila druhé místo studentka 3. ročníku Gymnázia Jeseník Kristýna Kaliničová a stupně vítězů pak doplnil student hotelové školy Ondřej Šenekl. Všem studentům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole v Olomouci.
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.09.2017
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl