ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

V Legolandu jsou tisíce barevných kostiček - a my je všechny viděli

pondělí, 10 říjen 2016 | Napsal(a)  Lefa, Morongová, Vrtělková, QA | Zpět na 2016/2017 | Zobrazeno: 857×
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

 

Blížící se podzim je již tradičně ve znamení výletu do německého Legolandu. Ostřílená pedagogická dvojice Chovančíková, Knoppová nám opět umožnila poznat něco nového z krás jižních Čech a hlavně – být celý den v zábavném parku, zdolávat adrenalinové atrakce, pištět ve výškách, nechat se omývat vodou, dotknout se žraloků (přes sklo) a nakupovat suvenýry z legokostiček, to vše je jen zlomek z toho, co jsme mohli absolvovat.

 

Takže pěkně od začátku. Ve čtvrtek 6. 10. bylo pošmourno, chladno, pršelo, takže den nezačínal zrovna vesele, ale hned, jak si všichni nastoupili do autobusu, který byl opravdu luxusní, se nálada  zlepšila. První zastávkou byly Koněpruské jeskyně, díky průvodci jsme se o nich dověděli podrobné informace a my, kteří známe naše  jesenické jeskyně, jsme hned srovnávali jejich krásu s krásou těch koněpruských. Další zastávkou bylo město Beroun, kde jsme na náměstí měli chvilku osobního volna, a už jsme se těšili na předem objednanou pizzu v tamní Pizzerii Domino.Teplíčko v bříšku, teplíčko v buse, sledování filmu a příjezd na Přimdu mnohé probudil z letargie. V místním rekreačním středisku jsme si rozdělili pokoje a první problém byl na světě. Museli jsme si povléct postel. „Kde jsi, maminko?“ Některým, zejména těm malým, to mohlo chviličku dělat problém, ale přispěchali na pomoc ti trochu starší.

Noc uběhla až příliš rychle. Za ranního kuropění, v polospánku jsme snídali a už jsme zase seděli

v buse. Pospávat? Ani nápad. Někteří se snažili luštit míhající se německé nápisy, jiní sledovali dopravní značení, kolik ještě kilometrů zbývá do cíle. Konečně jsme byli ve městě Günzburg, tedy na místě. Starší usměrňovali ty mladší, nožičky už chtěly běhat z místa na místo. Městečka z lega, atrakce, kavárničky, restaurace, suvenýry, které nabyly zrovna levné, plyšáky, to vše předčilo naše očekávání. Čas uplynul rychle, což jsme si uvědomili ve chvíli, kdy jsme si před vstupem pořídili společnou fotografii.

Zamířili jsme domů. Nic naplat, všechno jednou skončí. Utahaní, ale spokojení jsme spali skoro celou noc a kdoví, třeba se někomu něco pěkného zdálo, ale to je tajné, protože před šestou ranní, když zastavil autobus před školou, jsme zase rádi uviděli naše rodiče.

E. Lefa, J. Morongová, V. Vrtělková - QA

Foto z akce zde

Naposledy změněno pondělí, 10 říjen 2016 12:19
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

úterý 23. leden 2018

nyní se nevyučuje
« Leden 2018 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Školní kolo soutěže v anglické konverzaci

  21.12.2017
  Ve čtvrtek 11. ledna 2008 se uskuteční školní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěž bude mít tradičně dvě části: poslech a povídání o vylosovaném obrázku. Prosíme všechny přihlášené studenty, aby se ve čtvrtek 11.1. v 8.00 dostavili do učebny j1. Těšíme se na Vás.
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.09.2017
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.