ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

V Legolandu jsou tisíce barevných kostiček - a my je všechny viděli

pondělí, 10 říjen 2016 | Napsal(a)  Lefa, Morongová, Vrtělková, QA | Zpět na 2016/2017 | Zobrazeno: 1083×
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

 

Blížící se podzim je již tradičně ve znamení výletu do německého Legolandu. Ostřílená pedagogická dvojice Chovančíková, Knoppová nám opět umožnila poznat něco nového z krás jižních Čech a hlavně – být celý den v zábavném parku, zdolávat adrenalinové atrakce, pištět ve výškách, nechat se omývat vodou, dotknout se žraloků (přes sklo) a nakupovat suvenýry z legokostiček, to vše je jen zlomek z toho, co jsme mohli absolvovat.

 

Takže pěkně od začátku. Ve čtvrtek 6. 10. bylo pošmourno, chladno, pršelo, takže den nezačínal zrovna vesele, ale hned, jak si všichni nastoupili do autobusu, který byl opravdu luxusní, se nálada  zlepšila. První zastávkou byly Koněpruské jeskyně, díky průvodci jsme se o nich dověděli podrobné informace a my, kteří známe naše  jesenické jeskyně, jsme hned srovnávali jejich krásu s krásou těch koněpruských. Další zastávkou bylo město Beroun, kde jsme na náměstí měli chvilku osobního volna, a už jsme se těšili na předem objednanou pizzu v tamní Pizzerii Domino.Teplíčko v bříšku, teplíčko v buse, sledování filmu a příjezd na Přimdu mnohé probudil z letargie. V místním rekreačním středisku jsme si rozdělili pokoje a první problém byl na světě. Museli jsme si povléct postel. „Kde jsi, maminko?“ Některým, zejména těm malým, to mohlo chviličku dělat problém, ale přispěchali na pomoc ti trochu starší.

Noc uběhla až příliš rychle. Za ranního kuropění, v polospánku jsme snídali a už jsme zase seděli

v buse. Pospávat? Ani nápad. Někteří se snažili luštit míhající se německé nápisy, jiní sledovali dopravní značení, kolik ještě kilometrů zbývá do cíle. Konečně jsme byli ve městě Günzburg, tedy na místě. Starší usměrňovali ty mladší, nožičky už chtěly běhat z místa na místo. Městečka z lega, atrakce, kavárničky, restaurace, suvenýry, které nabyly zrovna levné, plyšáky, to vše předčilo naše očekávání. Čas uplynul rychle, což jsme si uvědomili ve chvíli, kdy jsme si před vstupem pořídili společnou fotografii.

Zamířili jsme domů. Nic naplat, všechno jednou skončí. Utahaní, ale spokojení jsme spali skoro celou noc a kdoví, třeba se někomu něco pěkného zdálo, ale to je tajné, protože před šestou ranní, když zastavil autobus před školou, jsme zase rádi uviděli naše rodiče.

E. Lefa, J. Morongová, V. Vrtělková - QA

Foto z akce zde

Naposledy změněno pondělí, 10 říjen 2016 12:19
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

pátek 22. červen 2018

nyní se nevyučuje
« Červen 2018 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Okresní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  25.02.2018
    Dne  15.02.2018 proběhlo okresní kolo olympiády v německém jazyce.  Po poslechovém cvičení soutěžící konverzovali s porotci o volném čase, všedním dni, na téma počasí, čtyři roční období a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie III.A se stal Daniel Pražák (3.C), druhé místo obsadil Daniel Tunys (EA) a třetí místo získal Vojtěch Starý (XA).  Daniel Pražák a Filip Kirchner budou naší školu reprezentovat v krajském kole v Olomouci. Filip v kategorii III.B pro studenty s pobytem v německy mluvících zemích delším než půl roku. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v krajském kole.  
 • Konverzační soutěž v anglickém jazyce pro tercie a kvarty zná své vítěze

  22.02.2018
  V úterý 20.2.2018 se uskutečnilo školní a okresní kolo soutěže v anglické konverzaci pro žáky tercií a kvart. Jako každý rok měla soutěž část poslechovou i konverzační a všichni studenti si vedli velmi dobře. Výsledné umístění bylo velmi těsné. Na prvním místě se umístil Filip Ondruch z kvarty A, na druhém místě Jan Drochýtek z tercie A. Třetí místo obsadila Sára Drlíková z kvarty A.  První dva postupují do krajského kola , které se bude konat v březnu v Olomouci. Všem srdečně gratulujeme!                                                                          
 • Výsledky okresního kola anglické konverzace

  09.02.2018
  Ve čtvrtek 8. února se na Gymnáziu Jeseník uskutečnilo okresní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěž měla již tradičně dvě části: poslechovou a konverzační. Do okresního kola postoupily čtyři studentky gymnázia a tři studenti z hotelové školy v Jeseníku. Komisi letos doplnila rodilá mluvčí Sue Šejda. Nejlépe se v soutěži dařilo studentce druhého ročníku Gymnázia Jeseník, Evě Kořenkové, která obsadila 1. místo. V těsném bodovém závěsu za ní pak obsadila druhé místo studentka 3. ročníku Gymnázia Jeseník Kristýna Kaliničová a stupně vítězů pak doplnil student hotelové školy Ondřej Šenekl. Všem studentům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole v Olomouci.
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.09.2017
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl