ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Zážitky ze zářijové cesty do Neuburgu nad Dunajem

| Zpět na 2016/2017 | Zobrazeno: 541×

 Ve čtvrtek 8.9. ráno se celá naše studentská jedenáctka, plus dvě paní učitelky a delegace z města, setkala u autobusu. Pak už nás čekala sice desetihodinová, ale poměrně zábavná cesta do bavorského města Neuburg an der Donau. Dorazili jsme kolem šesté a studenty si rozebraly jejich rodiny.

Přečtěte si pestré dojmy jednotlivých účastníků zájezdu.

 

 

Magdalena Kuchejdová, Kamila Bekova a spol.:

N ě m e c k o ?

Všichni? Pecina! (bez pojištění) – čekání. Cesta. Jídlo. Cesta. Káva. Cesta – ples: tombola?, škola.

Hallo. Individuálně. Čekání/sprcha. Jídlo. Město. Spánek.

Ráno – snídaně. Spolu. Cesta. Regensburg – prohlídka: průvodkyně – katedrála, věže, jiné. Volno – Jídlo (Biergarten). Spolu. Suvenýr. Do Katedrály. Krása!

Zpátky. Cesta. „Relaxen“. Jídlo.

Cesta. Volksfest – atrakce, „pití“, legrace, paráda.

Odjezd. Hrůza. V pořádku. Spánek.

Sami – různě. Já – cesta, Neuburg: zámek, „brunch“, zámek? – keine Ahnung, vedro, Donau? Ja, nächstes? Weiß nicht. Zpět. Volno.

Grillparty – Jídlo, Paráda! Spánek.

Cesta – ples: šerpy? šaty?; povinná četba. Stále cesta. KFC. Cesta. Benzínka. Cesta.

Jeseník, Domů, Postel

Dan Tunys:

V Regensburgu jsme ochutnali pivní zmrzlinu, která se do tamního horka skvěle hodila.

 

Kristýna Kaliničová:

Sobotní večer byl jak vystřižený z filmu – parta seděla na břehu jezera, kolem nás zapálené louče, nad námi hvězdné nebe, grilovali jsme a sdíleli zážitky z celého dne. Českým studentům se na chvíli vrátil pocit prázdnin.

 

Ondra Pecina:

Am Samstag sind wir mit dem Zug nach Ingolstadt gefahren. Die Züge in Deutschland sind schön, sauber und modern. In Ingolstadt gibt es einen großen und schönen Aquapark mit vielen Rutschen und nicht so vielen Leuten. Wir waren hier fast den ganzen Tag. Danach sind wir nach Neuburg an der Donau zurückgefahren. Am Abend sind wir alle zu einer Grillparty am See gegangen. Wir haben hier Fleisch und Salate gegessen. Samstag war der beste Tag aus der Reise nach Deutschland.

 

Teraza Černá, Dan Pražák:

Ve čtvrtek jsme přijeli ve večerních hodinách do Neuburgu, kde si nás vyzvedli naše rodiny. Zbytek večera jsme strávili programem, který si pro nás připravili. V pátek ráno jsme měli všichni společný program – návštěvu historického města Regensburgu. Vzali nás také do typické bavorské restaurace. Večer jsme navštívili v méně početné skupině pivní festival, kde hrála jejich typická hudba, ženy i muži byli oblečeni v krojích. Tuto akci jsme si velmi užili. V sobotu měla rodina pro každého z nás nachystaný vlastní program. My jsme tento den strávili v Ingolstadtu v aquaparku. Zakončili jsme jej příjemným večerem, všichni jsme se sešli u jezera, kde jsme společně grilovali. V neděli ráno jsme se rozloučili se svými rodinami a opustili Německo

Natálie Fellnerová:

Pátek jsem strávila s ostatními a sobotu jsme prožili každý se svou hostitelskou rodinou. Já jsem navštívila výstavu obrazů a rytin na zámku v Neuburgu. Odpoledne jsme se jeli podívat na fotbalový zápas do Ingolstadtu. Domácí prohráli s Berlínem 2:0. Večer jsme opět všichni společně grilovali u jezera. Rozložené deky, pochodně, hudba a skvělá večeře dokonale zakončili skvělé dny v Německu. Poslední den, v neděli, proběhlo loučení s našimi hostiteli, nastoupili jsme do autobusu a s lehkým zpožděním vyrazili domů.

 

Anna Černěnková:

Německo je krásné a Němci přátelští. A jídlo bylo až na pár výjimek dobré. Stejně jako každý zájezd či výlet, měl i tento své stinné stránky, ale na ty je třeba zapomenout a vzpomínat pouze na ty dobré. Takže já si chci pamatovat západ slunce nad jezerem, příjemnou rodinu a jízdu na kole v noci. Německy jsem sice moc nemluvila, ale i bez váhání bych jela znovu.

Pár fotografií z cest zde

 

Naposledy změněno pondělí, 19 září 2016 16:48
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

pondělí 1. květen 2017

nyní se nevyučuje
« Květen 2017 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Školní kolo konverzační soutěže v německém jazyce

  26.01.2017
  Dne  25.01.2017 proběhlo školní kolo olympiády v německém jazyce.  Soutěžící konverzovali s němčináři o jejich vztahu ke kultuře,  volném čase, o městě Jeseníku, o jejich všedním dni a o dalších tématech z oblasti každodenního života. Vítězem kategorie 1. a 2. ročníku se stal Daniel Pražák (2.C), druhé místo obsadila Mariana Rygolová (2.C) a třetí místo získal Daniel Tunys (XA). V kategorii 3. ročníku se umístila na prvním místě Silvie Zbořilová a na místě druhém Tereza Vodáková, obě z EA. Všem zúčastněných děkujeme za jejich nadšení pro německý jazyk a těšíme se na jejich výbornou reprezentaci gymnázia v okresním kole.  
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.11.2016
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2016),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2016
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Výsledky minisčítání

  02.12.2015
  Vlistopadu se někteří mladší studenti naší školy zapojili do akce Statistického úřadu - minisčítání. Na následujícím odkazu jsou veškeré údaje zpracovány do tabulek a grafů, tak se podívejte:-) Minisčítání 2015
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.