ředitel:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


zástupce ředitele:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


výchovný poradce:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


preventista sociálně patologických jevů:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


pracovník pověřený BOZP:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

home napište nám

Kdo se přišel podívat na náš Den otevřených dveří, rozhodně neprohloupil

| Zobrazeno: 1120×

 

Naše gymnázium opět otevřelo dveře…

…pro širokou veřejnost i nás domácí.

Bohatý program, časové omezení. Toto mi problesklo hlavou, když jsem četla organizaci Dne otevřených dveří. Říkala jsem si, že snad není možné, abychom všechno s Terkou viděly, avšak téměř se nám to podařilo.

 

S úderem desáté hodiny jsme již seděly na židlích v učebně angličtiny a poslouchaly zkušenosti a zážitky dvou studentů, kteří studovali rok v Americe. Asi nejzajímavější poznatek – Pokud v Americe nesportujete, jste ve škole ve značné nevýhodě. Avšak, co je plus, pokud vám nejde například biologie, nemusíte se ji vůbec učit. Máte téměř svobodu ve výběru předmětů.

Školní naladění nám následně odlehčili naši spolužáci ve 3. C, v kabaretu. Kromě tematické atmosféry – šero, svíčky, jazzová hudba v pozadí, si připravili také dvě hudební a jedno taneční vystoupení a ta si rozhodně zasloužila potlesk.

O patro níž se již mnoho lidí scházelo a netrpělivě čekalo na letošní novinku – divadlo robotů. Roboti poprvé hráli lidi. Kroužek Robolab ztvárnil divadelní hru R. U. R. od Karla Čapka. Pohyb vlevo, vpravo, zablikání, do toho nahrávka hlasu. Bylo to super. Zvlášť se dívat na divadlo, kde nehraje žádnou roli mimika, jelikož tam žádná ani není.

Pokud někomu během představení – tak jako mně – vyschlo v krku, měl možnost se osvěžit nápoji a zákusky hned vedle v Dobové kavárně, tento rok laděné do Hippies.

Velmi populární také bylo bodypaiting (malování na tělo). …Je libo smývatelné tetování? Není problém.

Samozřejmě nechyběla stanoviště zaměřená na konkrétní vyučovací předměty – chemické pokusy, fyzikální pokusy, biologické hrátky, sport v tělocvičnách.

Celý den jsme si skvěle užily. Dozvěděly se mnoho nového a rozhodně to bylo krásné zpestření stereotypních dnů ve škole.

Alice Kopecká, Tereza Vojkovská, 3.C

Fotodokumentaci si můžete prohlédnout zde.

Naposledy změněno čtvrtek, 28 leden 2016 07:15
pro zobrazení hodin je potřeba mít povolený javascript

středa 21. únor 2018

nyní se nevyučuje
« Únor 2018 »
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

gympl banner web 2015 1

 

100let gymjes

 

 • Výsledky okresního kola anglické konverzace

  09.02.2018
  Ve čtvrtek 8. února se na Gymnáziu Jeseník uskutečnilo okresní kolo soutěže v anglické konverzaci. Soutěž měla již tradičně dvě části: poslechovou a konverzační. Do okresního kola postoupily čtyři studentky gymnázia a tři studenti z hotelové školy v Jeseníku. Komisi letos doplnila rodilá mluvčí Sue Šejda. Nejlépe se v soutěži dařilo studentce druhého ročníku Gymnázia Jeseník, Evě Kořenkové, která obsadila 1. místo. V těsném bodovém závěsu za ní pak obsadila druhé místo studentka 3. ročníku Gymnázia Jeseník Kristýna Kaliničová a stupně vítězů pak doplnil student hotelové školy Ondřej Šenekl. Všem studentům gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole v Olomouci.
 • Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace

  02.09.2017
  Gymnázium se sportovní přípravou - přehledné informace Rychle se blíží termín přihlašování žáků 9. tříd do oborů s talentovou zkouškou (30. listopad 2017),  Pro usnadnění volby studijního oboru gymnázium se sportovní přípravou na Gymnáziu Jeseník přinášíme pro uchazeče a jejich rodiče přehledné informace, na základě kterých si mohou vytvořit reálnější představu o průběhu studia a specifických nárocích daného oboru. 
  Číst dál...
 • Mobilní objednávky obědů

  01.08.2017
  Školní stravovna nyní nabízí objednávání stravy jednoduše i z vašeho mobilního telefonu či tabletu s operačním systémem Android. Aplikaci naleznete v Google Play pod názvem Strava.cz a díky ní získáte: přehled o jídelníčku na několik dní dopředu možnost objednávání a odhlašování stravy aktuální informace o vydané stravě aktuální informace o stavu konta možnost sledovat historii objednávek a plateb za stravu upozornění na objednané jídlo v nastavený čas  
  Číst dál...
 • Jste zvědaví na zajímavé fotografie, které nenajdete ve fotogalerii akcí?

  24.06.2016
  Pak je tu pro vás i web plný fotografií ze školních akcí, které najdete na rajčeti pod adresou http://gymjes.rajce.idnes.cz/
 • Online testy na maturity z angličtiny

  20.05.2016
  Milí studenti, v nasledujícím dokumentu najdete seznam aktivních webových odkazů na online testy z angličtiny na úrovni B1 (základní úroveň maturitní zkoušky). Můžete opakovaně procvičovat četbu, gramatiku i poslech a své výsledky si ihned zkontrolovat. Tento dokument si můžete stáhnout  zde.
 • Gymjes má kanál na Vimeo

  10.02.2016
  Najdete zde nejen dokument o Semifinále FLL, upoutávek na soutěž i část programu ze stužkovacího plesu, vše od SKYART studia. https://vimeo.com/channels/gympl
 • Almanach

  08.04.2015
  Almanach Pozor, probíhá doprodej posledních kusů almanachu vydaného ke 100. výročí založení gymnázia (v kanceláři školy). Cena 50 Kč/kus.